David Koller

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Datum a místo narození: 27.09.1960 - Praha, Československo

Léto v jižních Čechách: Jazz in Písek, nejen filmové Slavonice či divadelní PiafLéto v severních Čechách: hudební vinice i Bezděz, pohádkové zámky či výstava bižuterieLéto ve Slezsku: hudební Hradec nad Moravicí, literární Inverze i řemeslný jarmarkSOUTĚŽ: Kouty Fest. Poslechněte si naživo Davida Kollera i Buty kousek od PoděbradLéto na Moravě: baletní Romeo a Julie, Beseda u Bigbítu i Karpaty FestBrněnský Špilberk v létě přivítá hudební hvězdy i shakespearovské slavnosti Léto ve středních Čechách: výstava Libuše Jarcovjákové, Rusalka, Michal Prokop i pivní festivalLucerna Music Bar chystá další Open Air. Od června startují koncerty pod širým nebem

David Koller patří k významným muzikantům střední generace českého bigbítu. Autor mnoha dnes již klasických hitů se nejvíce proslavil jako lídr rockové skupiny Lucie, kde působil v letech 1987 až 2005.

Účinkoval i v dalších rockových formacích (Kollerband, Pusa, Žentour, Jasná Páka, Blue Effect), byl též hudebním producentem (Koistinen, Alice, Plexis, Oskar Petr, Walk Choc Ice, Lucie Bílá).

Spolu s Michalem Dvořákem složili hudbu k filmu Amerika (1994), Poslední přesun (1995) a Mrtvej brouk (1998).

Lucii překvapivě opustil v listopadu 2005 kvůli neshodám se spoluhráči Robertem Kodymem a P.B.CH. Působil i jako koncertní bubeník v kapele Chinaski. Stalo se tak po tragické smrti bubeníka Pavla Grohmana, kdy měla kapela naplánované turné. Koller byl Grohmanův bubenický vzor.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě David Koller. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

David Koller ve videoklipu...

David Koller: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde David Koller vystoupí? Přidej ji.

David Koller: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout