David Koller

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Datum a místo narození: 27.09.1960 - Praha, Československo

David Koller chystá svůj vlastní hudební festival KollerfestSOUTĚŽ: Vyhrajte permanentky na Pálavské vinobraní v MikulověChoceňský JachtaFest přivítá Davida Kollera, Annu K. i kapelu Divokej BillVelký přehled hudebních festivalů v Praze a okolí: Mezi ploty, Soundtrack, HighJump a dalšíSoundtrack, den třetí: zlatý hřeb Eric Serra, taneční kreace i hvězdy české hudební scénySoundtrack Poděbrady startuje již za týden. Letos nabídne zdarma koncerty českých interpretů i show VivaldiannoDavid Koller zaplnil Masarykovo náměstí v Uherském HradištiRockOpera chystá největší reprízu Barda Thödol. Dorazí i David Koller

David Koller patří k významným muzikantům střední generace českého bigbítu. Autor mnoha dnes již klasických hitů se nejvíce proslavil jako lídr rockové skupiny Lucie, kde působil v letech 1987 až 2005.

Účinkoval i v dalších rockových formacích (Kollerband, Pusa, Žentour, Jasná Páka, Blue Effect), byl též hudebním producentem (Koistinen, Alice, Plexis, Oskar Petr, Walk Choc Ice, Lucie Bílá).

Spolu s Michalem Dvořákem složili hudbu k filmu Amerika (1994), Poslední přesun (1995) a Mrtvej brouk (1998).

Lucii překvapivě opustil v listopadu 2005 kvůli neshodám se spoluhráči Robertem Kodymem a P.B.CH. Působil i jako koncertní bubeník v kapele Chinaski. Stalo se tak po tragické smrti bubeníka Pavla Grohmana, kdy měla kapela naplánované turné. Koller byl Grohmanův bubenický vzor.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě David Koller. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

David Koller ve videoklipu...

David Koller: Kam vyrazit?

David Koller: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout