David Koller

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Datum a místo narození: 27.09.1960 - Praha, Československo

Lucerna Music Bar chystá další Open Air. Od června startují koncerty pod širým nebemDavid Koller vydal singl o domácím násilí a chystá stream z moravského vinařstvíHolmesovi pomocníci, historie elektronické hudby i divadelní Encounter. Přinášíme kulturní tipy na týden od 22. do 28. březnaKulTýden od 15. do 21. března: zrod Příběhu služebnice, žižkovské vítání jara i tucet knižních novinekDavid Koller, Ewa Farna, Mig 21 a další přivítají jaro na Žižkovské věžiNový klip Davida Kollera naznačuje útěk od pandemie i naději na lepší časyNeakusticky a nekomorně: David Koller v Jazz Docku nesplnil, co slíbil, ale všichni za to byli vděčníDavid Koller: Vrací se nám to, co děláme od srdce

David Koller patří k významným muzikantům střední generace českého bigbítu. Autor mnoha dnes již klasických hitů se nejvíce proslavil jako lídr rockové skupiny Lucie, kde působil v letech 1987 až 2005.

Účinkoval i v dalších rockových formacích (Kollerband, Pusa, Žentour, Jasná Páka, Blue Effect), byl též hudebním producentem (Koistinen, Alice, Plexis, Oskar Petr, Walk Choc Ice, Lucie Bílá).

Spolu s Michalem Dvořákem složili hudbu k filmu Amerika (1994), Poslední přesun (1995) a Mrtvej brouk (1998).

Lucii překvapivě opustil v listopadu 2005 kvůli neshodám se spoluhráči Robertem Kodymem a P.B.CH. Působil i jako koncertní bubeník v kapele Chinaski. Stalo se tak po tragické smrti bubeníka Pavla Grohmana, kdy měla kapela naplánované turné. Koller byl Grohmanův bubenický vzor.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě David Koller. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

David Koller ve videoklipu...

David Koller: Kam vyrazit?

22květen sobota 17:00

David Koller: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout