Letošní Metronome Prague 2024 pohostí zpěvačku Raye, Milky Chance nebo Michaela Kiwanuku

Letošní Metronome Prague 2024 pohostí zpěvačku Raye, Milky Chance nebo Michaela Kiwanuku 

Pořadatelé hudebního festivalu Metronome Prague, který proběhne od 20. do 22. června 2024, odhalili kompletní line up. Rozhodně je na co se těšit! Metropolitní hudební a společenská událost roku letos přiveze britskou hvězdu Raye, která si z letošního předávání Brit Awards odnesla hned šest ocenění. Tři červnové dny na pražském Výstavišti samozřejmě nabídnou i další velké interprety, jako jsou Milky Chance, Michael Kiwanuka, Tom Grennan, The Last Dinner Party, The Blaze a mnoho dalších.

Raye poprvé v Praze

Zpěvačka a skladatelka Raye bere v posledních letech hudební scénu útokem, než však prorazila jako zpěvačka, psala písně pro úspěšné interprety, jako je Beyoncé, Rihanna, John Legend nebo Ellie Goulding. Její single z roku 2022 Escapism se stal velmi populárním na sociální síti TikTok a dostal se na vrchol hitparád. V následujícím roce se ještě většímu úspěchu těšila skladba Prada z jejího debutového alba My 21st Century Blues. V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen, tedy nejvíce v historii. Mimo jiné získala jako první žena ocenění za nejlepšího skladatele. Vedle Raye se mohou návštěvníci festivalu těšit i na další britské interprety.

Na programu jsou zvučná jména z celého světa jako Michael Kiwanuka, Tom Grennan, The Last Dinner Party, The Blaze, Marc Rebillet, Meute, Milky Chance, Dadi Freyr, Allysha Joy nebo CMAT. Za zmínku určitě stojí také plánovaná oslava narozenin Michaela Kocába, vystoupení české vycházející hvězdy Sofiana MedjMedj s přáteli, koncert domácí indie-popové skupiny Lake Malawi, kapela We Are Domi či NobodyListen, Annet X a český raper Rohony.

Pozoruhodné pro sedmý ročník je, že byť se jedná o mladý program, dost přirozeně navazuje na hudební události, které Metronome Prague již v minulosti nabízel.

Odvaha a budoucnost

Na tvorbě programu pro Metronome Prague pracuje mezinárodní tým složený z profesionálů z hudební branže, což umožňuje přivézt do Prahy spoustu aktuálních novinek. Vedle hlavního hudebního programu se festival Metronome soustředí i na vytváření kvalitního nehudebního programu, kterým se letos prolínají témata odvahy a budoucnosti.

Podcast stage i bohatý doprovodný program

Návštěvníci festivalu Metronome Prague se navíc mohou letos těšit na speciální podcast stage, která bude plná zajímavých osobností a témat. „Vážím si toho, že se svým pořadem vystoupím na festivalu Metronome Prague a těším se na to. Živý podcast je něco jiného, než když sedíte v klidu studia a nikdo na vás nekouká. Ale v tom je to kouzlo, když vidíte, jak na vás a na to, co říkáte, lidé reagují,“ řekl Oto Klempíř, jehož podcast K.O. bude jedním z těch, které si budou moci návštěvníci festivalu poslechnout naživo. V programu najdete také podcast My děti za stanice 2020, Fakta X, Nový svět, Čestmíra Strakatého nebo dvojici Dobrovský & Šídlo z produkce Paměti národa. Kristina Kratochvílová se bude věnovat tématu Budoucnost hudby, připraví sérii rozhovorů, do kterých si každý den pozve hosty z hudební oblasti.

Festival Metronome Prague se v letošním roce také spojil s novým studentským projektem Kreativní kampus, který zajistí divadelní program. Nedílnou součástí je i výtvarné umění. Návštěvníci si budou moci prohlédnout v Křižíkových pavilonech díla sochařů Anety Filipové a Michala Gabriela. Michal Škapa pak speciálně vytvoří dílo pro letošní sedmý ročník festivalu Metronome Prague.

Nedílnou součástí festivalu je i NGO zóna věnovaná neziskovým organizacím, které zde budou prezentovat svou činnost prostřednictvím různých aktivit. Součástí festivalu bude také debatní stan Opero, kde každý den proběhne série debat na téma budoucnost. Pro nejmenší návštěvníky budou připraveny sportovní aktivity, hry nebo divadlo.

Nejpestřejší nabídka

V areálu festivalu nemůže chybět ani food zóna, ve které na návštěvníky bude čekat nejpestřejší nabídka jídla a pití v celé festivalové sféře. Dopřát si mohou i čepované pivo do skla v jednom z pivních stanů. Samozřejmostí je rychlá obsluha barů i výčepů. V celé gastro zóně bude fungovat nový kasový systém od Speedlo ve spolupráci s partnerem festivalu ČSOB, není tedy potřeba mít u sebe hotovost, o všechno se postarají platební karty, včetně přijetí vratky za zálohovaný kelímek. Skvělým zážitkem pak může být vyhlídkové kolo s výhledem na hlavní scénu festivalu.

Vstupenky k dostání v síti Ticketstream.

Foto: archiv Metronome of Prague

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Výstaviště Praha Holešovice nabízí i další akce

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!