Divadlo i v létě? Máme pro vás 8 tipů na srpnové divadelní festivaly

Divadlo i v létě? Máme pro vás 8 tipů na srpnové divadelní festivaly 

Vydejte se za divadelními zážitky na pražské Hradčany, na barokní Kuks nebo třeba do starých frýdeckých textilek. Divadla si sice v létě dopřávají zasloužený odpočinek, o inscenace ovšem nouze nebude ani tak. Nechte se inspirovat naším výběrem osmi divadelních festivalů z celé republiky.

Letní Letná

Akrobacie a extrémní výkony i smích a pobavení. Letenské sady budou v srpnu patřit novému cirkusu. Těšte se na patnáctý ročník mezinárodního festivalu Letní Letná, který pražským divákům přivede více než 30 artistů, klaunů, tanečníků a muzikantů z České republiky i ze zahraničí.

  • Praha 15. 8. - 2.9. 2018

Letní shakespearovské slavnosti

Nesmrtelná shakespearovská dramata se usídlí na Pražském hradě a Lichtenštejnském paláci v rámci festivalu Letní shakespearovské slavnosti. Pro diváky jsou přichystány reprízy oblíbených inscenací jako je Romeo a Julie, Sen noci svatojánské či Hamlet, ale i festivalová novinka Dobrý konec všechno spraví. Slavnosti si ovšem užijí nejen Pražáci, své místo má totiž i v Brně a Ostravě.

  • Praha 26. 6. - 7. 9. 2018

  • Brno 17. 7. - 10. 8. 2018

  • Ostrava 23. 7. - 12. 8. 2018

Letní scéna Harfa

Sedmý ročník divadelní přehlídky Letní scéna Harfa přivede známé osobnosti i osvědčené hity divadelních prken na střechu Galerie Harfa. Chybět nebude již kultovní Caveman, kontroverzní Monology vagíny, show Zdeňka Izera nebo stand-up comedy Lukáše Pavláska.

  • Praha 1. 7. - 2. 9. 2018

Jiráskův Hronov

Jiráskův Hronov letos slaví 88 let, čímž se řadí mezi nejstarší festivaly amatérského divadla v Evropě. Své „osudové osmičky“ si bude připomínat v rámci celého festivalu a i letos nabídne více než 30 nejlepších tuzemských amatérských divadelních představení. V doprovodném programu amatéry doplní inspirativní kusy profesionálních scén. 

  • Hronov 3. 8. - 11. 8. 2018

Festival Odpoutaná scéna

Do neobvyklého prostředí  starých textilek vás zavede divadelní festival Odpoutaná scéna ve Frýdku-Místku. Těšit se můžete na komedii Jistě, pane premiére!, Havlovu hrou Audience nebo třeba na populární divadelní improvizace a stand-upy.

  • Frýdek-Místek 30. 8. - 1. 9. 2018

Theatrum Kuks

V magických kulisách hradu Kuks se odehraje na dvacet divadelních a hudebních produkcí inspirovaných barokem. Diváky čekají nejen rekonstrukce slavných titulů evropského baroka, ale také nové interpretace klasických děl a současné divadlo. 16. ročník multižánrového festivalu Theatrum Kuks je letos obohacen také o pětidenní umělecké dílny, včetně víkendových dílen pro děti s dětským koutkem.

  • Kuks 23. 8. - 27. 8. 2018

Divadelní zahrada

Ústecké Činoherní studio zve na 5 dní plné divadelních zážitků pod korunami stromů. Návštěvníci se vydají do romantické zahrady prvorepublikové Wolfrumovy vily, kde dnes sídlí Český rozhlas Sever. To je Divadelní zahrada, festival nejen o Shakespearovi.

  • Ústí nad Labem20. 8. - 25. 8. 2018

Budyňské divadelní léto

Hrad v Budyni nad Ohří se stane dějištěm koncertů a muzikálů s živým orchestrálním doprovodem. Těšit se můžete na muzikály Noc na Karlštejně a Zvonokosy, nebo na koncert Báry Basikové. Na své si přijdou i dětští návštěvníci, pro které je přichystána řada atrakcí.

  • Budyně nad Ohří 15. 6. - 25. 8. 2018

Foto: Facebook Letní shakespearovské slavnosti Brno

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!