V létě ožijí divadelní scény pod širým nebem, podívejte se na našich 8 tipů z celé republiky

V létě ožijí divadelní scény pod širým nebem, podívejte se na našich 8 tipů z celé republiky 

Divadla si v létě běžně dopřávají zasloužený odpočinek, ten letošní byl ovšem příliš dlouhý. Během léta tak ožije nespočet divadelních festivalů napříč republikou. Máme pro vás osm tipů z různých koutů republiky - vydejte se za divadelními zážitky na Pražský Hrad, barokní Kuks, pardubický zámek či do Brna, Mikulova nebo Olomouce.

Letní shakespearovské slavnosti

Ani William Shakespeare se koronaviru nezalekl a popravdě - umíte si představit divadelní sezónu bez tradičních Letních shakespearovských slavností?

Slavnosti se tak vrací do třech největších měst v České republice. V Praze startuje na konci června festival premiérou magické komedie Bouře. Do Brna festival zamíří 17. července, do Ostravy 19. července. Na programu bude dále Hamlet, Zkrocení zlé ženy, Mnoho povyku pro nic, Zimní pohádka, Romeo a Júlia a Veselé paničky windsorské.

Letní scéna Divadla Bolka Polívky

  • Slavkov, Brno, Mikulov: 12. červenec - 17. srpen 2021

Divadlo Bolka Polívky připravuje bohatý program pro Letní scénu 2021. Hrát se bude pod širým nebem v Brně, Mikulově a Slavkově. Šestý ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky je i v letošním roce naplánován tak, aby se postupně odehrával hned ve třech atraktivních lokalitách.

Od 12. do 25. června a následně od 22. července do 17. srpna 2021 budou mít diváci možnost zhlédnout inscenace z vlastní produkce divadla i jeho hostů v amfiteátru na Kraví hoře v Brně, od 29. června do 5. července 2021 v amfiteátru v Mikulově a od 12. do 15. července 2021 na nádvoří Zámku Slavkov – AUSTERLITZ.

Divadelní léto pod plzeňským nebem

  • Plzeň: 26. červenec - 28. srpen 2021

Další ročník Divadelního léta pod plzeňským nebem už se chystá! Co letos plzeňáky a další divadelní nadšenci z jiných koutů republiky čeká a nemine?

Shakespearovská klasika Romeo a Julie, dále také Cyrano, Vidíme se? Slyšíme se?, Poslední zrnko písku, Open Air Slam a Jsme muzikál!

Theatrum Kuks

  • Kuks: 25. srpen - 29. srpen 2021

20 let - tak dlouho se festival Theatrum Kuks, že baroko není jízda na mrtvém koni! Festival Theatrum Kuks navazuje na tradici Kuksu jako hudebního, divadelního a uměleckého centra evropského významu. Hlavním krédem festivalu je víra v to, že baroko má mnoho společného s dneškem a i po 300 letech dokáže zaujmout, překvapit či pobavit.

Jubilejní dvacátý ročník se ponese v duchu oslav, které mají právě v baroku výraznou tradici. Oslav nejen zrození festivalu, ale také - jak všichni věříme - návratu společnosti do normálního života. K tomu patří i potkávání: nejen mezilidské, ale i duchovní či kulturní, takže jedním z velkých témat letošního ročníku budou i křižovatky...

Jiráskův Hronov

  • Hronov: 30. červenec - 7. srpen 2021

Nejstarší kontinuálně trvající divadelní festival na světě se letos představí již po devadesáté první. Festival nepřerušila ho ani druhá světová válka a koronavirová krize ho taktéž nezastaví! Hronov tedy bude a program je již na cestě.

Pernštejnlove

  • Pardubice: 27. červenec - 31. červenec 2021

I letos bude Zámek Pardubice hostit Pernštejnlove, divadelní festival o lásce a vztazích. Na festivalu pod širým nebem diváky opět čeká to nejlepší z amatérského i profesionálního divadla.

Festival startuje ujetou komedií Srnky, která vypráví o dirigentovi, kterému po autonehodě transplantují nepříjemně klapající oční víčka. Na diváky čekají také černočerné autorské komedie Divadla Tří, či mladý a neklidný soubor Ductus Deferents nebo Geisslers Hofcomoedianten a mnozí další!

Červen naživo! Divadla Tramtárie

  • Olomouc: 1. červen - 30. červen 2021

Vydejte se na olomouckou Korunní pevnůstku, kde to bude žít divadlem, hudbou a letní pohodou. Divadlo Tramtárie láká například na pokračování megahitu Láska za koronu, kabaret Nahatý Shakespeare, novou komedii Hřeben Bruce Willise, ale třeba i na dětské pohádky.

Moravské divadelní léto

  • Olomouc: 20. srpen - 24. srpen 2021

Moravské divadelní léto bude také - divadelní fanoušci mohou zamířit do areálu Korunní pevnůstky v Olomouci, kde se mohou těšit na program sestavený z těch největších hitů z repertoáru Moravského divadla. Na letní scéně budou uvedeny oblíbené inscenace Sluhu dvou pánů, Splašené nůžky a také opereta Mamzelle Nitouche. Novinkou letošní sezóny je komedie Dokonalá svatba.

BONUSOVÝ TIP: Za divadelními festivaly do Prahy

Kromě Letních shakespearovských slavností čeká metropoli řada dalších divadelních zážitků. Hvězdné léto bude nejen pod Žižkovskou věží, ale i na Vyšehradě, Letné a dalších zajímavých místech. Inspirujte se naším výběrem pražských letních scén.

Foto: Facebook Letní shakespearovské slavnosti Brno

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!