Divadlo pod širým nebem? O pražské letní scény nouze nebude, podívejte se na našich 9 tipů

Divadlo pod širým nebem? O pražské letní scény nouze nebude, podívejte se na našich 9 tipů 

Divadla si v létě dopřávají zasloužený odpočinek (letos bohužel o něco delší než obvykle), během léta ovšem ožije nespočet divadelních festivalů napříč republikou. Nechte se inspirovat naším výběrem divadelních zážitků v Praze a užijte si inscenace i koncerty pod širým nebem.

Hvězdné léto pod Žižkovskou věží

  • 1. červenec - 2. září 2020

Od července do září se prostor pod Žižkovskou televizní věží změní v originální divadelní scénu. Druhý ročník Hvězdného léta pod Žižkovskou věží se opírá o repertoár pořádajícího Divadla Kalich.

Diváci se mohou těšit na oblíbené inscenace Ani spolu, ani bez sebeKočka v oregánu, Žena za pultem 2: Pult osobnosti, muzikály Pomáda či Titanic, anebo také na úspěšnou one-man show Caveman. Nouze nebude ani o hudební zážitky, divákům pod věží zahraje Daniel Landa, Tomáš Klus, Michal Hrůza, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers a další.

Festival Za dveřmi!

  • 8. červenec - 16. červenec 2020

V době pokoronavirové to nevzdal ani Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi. Festival oživí Prahu průvody, představeními s obřími světelnými loutkami, akrobacií i klauniádou. Festival se odehraje v areálu Výstaviště Praha v Holešovicích, letos se ovšem nově přesune z prostranství před Průmyslovým palácem blíže ke Stromovce. 

Metropolitní léto hereckých osobností

  • 10. červen - 31. srpen 2020

Tradiční přehlídka Metropolitní léto hereckých osobností Studia DVA na Letní scéně Vyšehrad láká na hned dvě premiérové komedie Duety a Revizor. Diváci se také mohou těšit na loňský letní hit legendární lovestory Starci na chmelu a chybět samozřejmě nebudou ani osvědčené tituly z minulých let a hudební setkání pod širým nebem.

Letní shakespearovské slavnosti

  • 22. červenec - 28. srpen 2020

Ani William Shakespeare se koronaviru nezalekl a popravdě - umíte si představit divadelní sezónu bez tradičních Letních shakespearovských slavností?

Slavnosti se tak vrací do třech největších měst v České republice. V Brně odstartují 21. července Zimní pohádkou, Pražskou část slavnostně otevře 22. července Dobrý konec všechno spraví. Na programu bude dále Hamlet, Zkrocení zlé ženy, Mnoho povyku pro nic, Komedie omylů a Veselé paničky windsorské. Tečku za letošním ročníkem udělá v Praze Večer tříkrálový, naopak na premiéru inscenace Bouře si diváci budou muset počkat až na příští ročník.

Letní Letná LIGHT

  • 18. srpen - 25. srpen 2020

Akrobacie a extrémní výkony i smích a pobavení. Nový cirkus si najde cestu i na Letenské sady - těšte se na další ročník mezinárodního festivalu Letní Letná, který letos bude LIGHT

Součástí Letní Letné Light bude slavnostní premiéra dokumentu Provazochodkyně nad Prahou, který zachycuje zahájení loňského ročníku festivalu a silné momenty z jeho příprav. Světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga přešla bez jištění řeku Vltavu ve výšce 35 metrů na laně dlouhém 350 metrů. 

Celý program bude zveřejněn 23. června 2020.

Letní scéna Štvanice

  • 13. červen - 30. srpen 2020

Pražské divadlo Vila Štvanice otevřelo 13. června letní scénu pod obloukem Hlávkova mostu. Své síly zde spojí Tygr v tísni, Divadlo LETÍ, Geisslers Hofcomoedianten, 20 000 židů pod mořem, A studio Rubín a další soubory, které tak vytvoří "ostrov nezávislého divadla". Pravidelně se budou na Letní scéně Štvanice konat také koncerty umělců z nezávislé hudební scény a na programu jsou i filmové projekce.

Letní scéna divadla Ungelt

  • 30. červen - 30. srpen 2020

Do centra Prahy, v romantické a malebné části Hradčan pod Loretou na Novém Světě, zamíří letní scéna nedalekého Divadla Ungelt. Repertoár je sestavován z divácky nejpřitažlivějších inscenací kamenné scény, výjimečně však vznikne i inscenace, která je "ušita" Letní scéně přímo na tělo. Díky příjemně stoupajícímu celodřevěnému hledišti si ale zároveň zachovává pro Ungelt typickou komorní atmosféru.

Foto: Marie Krbová, zdroj Facebook Divadlo Ungelt

Letní scéna Harfa

  • 2. srpen - 31. srpen 2020

Střecha obchodního centra Galerie Harfa v pražských Vysočanech se od srpna stane opět dějištěm oblíbené divadelní přehlídky, která potěší zejména milovníky komediálních her a populárních one-man show. Chybět nebude již kultovní Caveman ale i zcela nová stand-up komedie Lukáše Pavláska s podtitulem Planeta slepic. Druhou novinkou bude na Letní scéně také představení Vinetůůů!

VyšeHrátky

  • 31. srpen - 11. září 2020

Tradiční festival pro děti a jejich rodiče VyšeHrátky se dočkal svého rozšíření - kromě původního festivalového víkendu program doplňuje i další všední dny.

Odpoledne budou patřit malým školákům, kterým festival nabídne představení, výtvarné, herecké i pohybové workshopy a koncerty kapel Bombarďák nebo Nedloubej se v nose. Ve vybraných dnech budou součástí festivalové nabídky i představení a workshopy pro batolata. 

BONUSOVÝ TIP: Objevujte divadelní festivaly i mimo Prahu

Pro mimopražské a zvídavější Pražáky - vydejte se za divadelními zážitky na barokní Kuks, pardubický zámek či do Brna, Ostravy a Mikulova. Je tam co objevovat! Inspirujte se naším výběrem divadelních festivalů z celé republiky.

Úvodní foto: © 2018 František Ortmann, zdroj Letní Letná 

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!