Divadlo pod širým nebem? O pražské letní scény nouze nebude, podívejte se na našich 14 tipů

Divadlo pod širým nebem? O pražské letní scény nouze nebude, podívejte se na našich 14 tipů 

Divadla si v létě běžně dopřávají zasloužený odpočinek, ten letošní byl ovšem příliš dlouhý. Během léta tak ožije nespočet divadelních festivalů napříč republikou. Nechte se inspirovat naším výběrem divadelních zážitků z Prahy a užijte si inscenace i koncerty pod širým nebem.

Prima Hvězdné léto pod žižkovskou věží

 • 30. červen - 17. září 2021

Od června do září se prostor pod Žižkovskou televizní věží změní v originální divadelní scénu. Další ročník Hvězdného léta pod žižkovskou věží se opírá o repertoár pořádajícího Divadla Kalich.

Diváci se mohou těšit na oblíbené inscenace Ani spolu, ani bez sebeKočka v oregánu, Žena za pultem 2: Pult osobnosti, Lakomec, muzikál Titanic, anebo také na úspěšnou one-man show Caveman. Premiérově pak letní scéna představí inscenaci Pusťte mě ven!!! v titulní roli s Ivou Janžurovou. Nouze nebude ani o hudební zážitky, divákům pod věží zahraje Tomáš Klus, Jarek Nohavica, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers a další.

Letní shakespearovské slavnosti

 • 28. červen - 3. září 2021

Ani William Shakespeare se koronaviru nezalekl a popravdě - umíte si představit divadelní sezónu bez tradičních Letních shakespearovských slavností?

Slavnosti se tak vrací do třech největších měst v České republice. V Praze startuje na konci června festival premiérou magické komedie Bouře. Na programu bude dále Hamlet, Zkrocení zlé ženy, Mnoho povyku pro nic, Zimní pohádka, Romeo a Júlia a Veselé paničky windsorské.

Letní scéna Divadla Na Jezerce

 • 30. červen - 31. červenec 2021

Divadlo Na Jezerce zamíří poprvé za celou dobu své existence na letní scénu - a to dokonce hned na dvě! S oblíbenými inscenacemi Divadla Na Jezerce se návštěvníci potkají na romantické Chodovské tvrzi a na nádvoří zámku v Dobřichovicích. Všechna představení letních scén jsou navíc za zvýhodněné vstupné.

"Vážíme si každého, kdo si za této situace vybere zážitek v Divadle Na Jezerce v rámci Letní scény 2021. Věříme, že i to přispěje divákům ke zlepšení nálady po náročném období roku 2020 a 2021," věří principál divadla Jan Hrušínský. Těšit se tak můžete na představení Pánský klub, který odstartuje letní sezónu divadla 30. června na Chodovské tvrzi. Chybět nebudou ani hity jako Poslední aristokratka, Manželské vraždění či Takový žertík.

Letní Studio Ypsilon

 • 13. červenec - 26. srpen 2021

I Studio Ypsilon zamíří na letní scény. Potkat se s vybranými inscenacemi Ypsilonky můžete v prostoru Gabriel Loci, na festivalu Letní Letná a v Azylu78. Chybět nebudou dětmi oblíbené Hudbajky, pohádka Vosička aneb Jak byla vosa Marcelka ráda, že je, a také inscenace k poctě Jaroslava Ježka a Osvobozeného divadla V+W Kostky jsou vrženy.

Festival Za dveřmi!

 • 8. červenec - 15. červenec 2021

V době pokoronavirové to nevzdal ani Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi. Festival oživí Prahu průvody, představeními s obřími světelnými loutkami a akrobacií. Během 8 festivalových dnů proběhne na 35 divadelních performance, koncertů a pouličních představení v podání dvacítky českých souborů, ale i umělců ze zahraničí. Mezi nimi nebude chybět ani akrobatický balón před Průmyslovým palácem!

Metropolitní léto hereckých osobností

 • 1. červen - 31. srpen 2021

Tradiční přehlídka Metropolitní léto hereckých osobností Studia DVA na Letní scéně Vyšehrad láká na letní hity, legendární lovestory Starci na chmelu, inscenace Duety, Revizor, i nejnovější komedie Vše o mužích a Tři grácie z umakartu. Chybět samozřejmě nebudou ani osvědčené tituly z minulých let a hudební setkání pod širým nebem.

Metropolitní léto hereckých osobností letos proběhne od 1. června do 31. srpna 2021 na Letní scéně Vyšehradv divadle Studio DVA, na Letní scéně Tvrz Divice, Letní scéně Vítězná a poprvé také na nové Letní scéně Výstaviště Holešovice a Letní scéně Libeňský zámeček.

Za divadlem do Senátu

 • 16. červenec - 2. srpen 2021

Divadlo Na zábradlí, Činoherní klub a Dejvické divadlo společně oslaví uvolnění kulturního života ve Valdštejnské zahradě, na půdě českého Senátu. Zahradní mozaika divadelního umění se uskuteční od 16. července do 2. srpna, a nabídne sedm inscenací známých pražských scén.

Pospolnou akci zahájí Dejvické divadlo svými slavnými inscenacemi Vražda krále Gonzaga a Ucpanej systém, Činoherní klub představí inscenace Léda (Manželskonemanželská povídka), Bůh masakru a Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho. Zahradní festival uzavře Divadlo Na zábradlí, a to představením oceňované Korespondence V+W a Mýcení.

Letní Letná

 • 12. srpen - 31. srpen 2021

Akrobacie a extrémní výkony i smích a pobavení. Nový cirkus si najde cestu i na Letenské sady - těšte se na další ročník mezinárodního festivalu Letní Letná

Po pěti letech se vrací novocirkusový film noir Cirque Le Roux. Adrenalinovou jízdu v podobě akrobacie, vrhání nožů, ale i zpěvu předvede soubor Cirque La Compagnie. Nově se divákům představí 100 Issues, kteří propojí nový cirkus, japonskou mangu i Bollywood.  A pod širým nebem se projde provazochodkyně Johanne Humblet a opakovaně před zraky diváků překoná samu sebe.

Letní scéna Štvanice

 • 8. červen - 28. červenec 2021

Pražské divadlo Vila Štvanice otevřelo letní scénu pod obloukem Hlávkova mostu. Své síly zde spojí Tygr v tísni, Divadlo LETÍ, Geisslers Hofcomoedianten a Divadlo Bufet.

Letní scéna divadla Ungelt

 • 14. červen - 10. září 2021

Do centra Prahy, v romantické a malebné části Hradčan pod Loretou na Novém Světě, zamíří letní scéna nedalekého Divadla Ungelt. Repertoár je sestavován z divácky nejpřitažlivějších inscenací kamenné scény. Díky příjemně stoupajícímu celodřevěnému hledišti si ale zároveň zachovává pro Ungelt typickou komorní atmosféru.

Foto: Marie Krbová, zdroj Facebook Divadlo Ungelt

Letní scéna Harfa

 • 12. červen - 5. září 2021

Střecha obchodního centra Galerie Harfa v pražských Vysočanech se od června stane opět dějištěm oblíbené divadelní přehlídky, která potěší zejména milovníky komediálních her a populárních one-man show. Chybět nebude již kultovní Caveman, ale i novinka z minulého roku stand-up komedie Lukáše Pavláska s podtitulem Planeta slepic.

Vršovické divadlo MANA

 • 22. červen - 15. červenec 2021

Vršovické divadlo MANA slaví letos devadesátiny a zve na letní divadelní premiéry pod širým nebem na letní scéně v Heroldových sadech v pražských Vršovicích.

Na léto chystá tři atraktivní novinky: silné milostné příběhy plné emocí: Čapek a Olga a Víra! Láska! Naděje? a českou premiéru černé komedie M.A.S.H. Na programu je také oblíbená komedie Vršovice jsou zlatý s Jiřím Lábusem v unikátních dvaceti rolích. Stejně jako i další lákavé tituly. Na 15. července je zde také naplánován první velký koncert Václava Neckáře v pražských Vršovicích, který se odehraje pod širým nebem.

Inscenace MASH. Foto: Alena Hrbková

VyšeHrátky

 • 3. září - 5. září 2021

Tradiční festival pro děti a jejich rodiče VyšeHrátky osvěží první zářijové dny. VyšeHrátky slaví 18. narozeniny, a tak bude letošní ročník ve znamení velkých oslav, radosti, zábavy, kultury, a hlavně setkání.

Program nabídne tradičně divadelní představení pořádajícího Studia Damúza, a také hostujících souborů Buchty a loutky nebo Holektiv. Chybět nebude ani koncert kapely Bombarďák, tvorba studentů DAMU a JAMU, letní kino, workshopy, debaty, výtvarné dílny a interaktivní hřiště. Novinkou bude letos SWAP dětského oblečení.

Rubín Letí na Venuši

 • 10. srpna - 20. srpna 2021

A studio Rubín, Divadlo LETÍ a Venuše ve Švehlovce. Tři spřízněná nezávislá pražská divadla spojí síly a představí to nejlepší ze svého repertoáru na nově vytvořené letní scéně Rubín LETÍ Na Venuši. Novou letní scénu v úterý 10. srpna večer otevírají pražská Kasárna Karlín.

BONUSOVÝ TIP: Objevujte divadelní festivaly i mimo Prahu

Pro mimopražské a zvídavější Pražáky - vydejte se za divadelními zážitky na barokní Kuks, pardubický zámek či do Brna, Ostravy a Olomouce. Je tam co objevovat! Inspirujte se naším výběrem divadelních festivalů z celé republiky.

Úvodní foto: © 2018 František Ortmann, zdroj Letní Letná 

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!