Divadlo i v létě? Pražské letní scény už se chystají, podívejte se na našich 7 tipů na divadla pod širým nebem

Divadlo i v létě? Pražské letní scény už se chystají, podívejte se na našich 7 tipů na divadla pod širým nebem 

Divadla si sice v létě dopřávají zasloužený odpočinek, o inscenace ovšem nouze nebude ani tak. Nechte se inspirovat naším výběrem sedmi divadelních festivalů v Praze.

Open Air festival: Losers Cirque Company

  • 17. května - 23. května 2019

Nejprve tip pro ty největší nedočkavce - ještě před létem nás čeká pořádná dávka akrobatického umění a pohybového divadla na Letní scéně Vyšehradu.

Týdenní Open Air festival pořádá novocirkusová skupina Losers Cirque Company, kteří festival slavnostně zahájí speciálním programem již v pátek 17. května. Diváci se dále mohou těšit třeba na mistra pantomimy Radima Vizváryho. V průběhu šesti večerů, jejichž program vzniká přímo pro festival, se společně s "Lůzry" ponoří do světa nového cirkusu i řada hudebníků jako Dan Bárta, Klára Vytisková, vokální skupina Skety nebo EnDru

Zdroj: Losers open air

Hvězdné léto pod Žižkovskou věží

  • 23. června - 2. září 2019

Od června do září se prostor pod Žižkovskou televizní věží změní v originální divadelní scénu. Program prvního ročníku Hvězdného léta se bude opírat o repertoár pořádajícího Divadla Kalich a jeho spřátelených scén - Divadla v Rytířské, Divadla Palace, Divadla Verze a Činoherního studia Bouře.

První ročník Hvězdného léta pod Žižkovskou věží otevře 23. června unplugged koncert Tomáše Kluse. Diváci se mohou těšit na oblíbené inscenace jako je Ani spolu, ani bez sebeKočka v oregánuLady Oskar, muzikál TitanicŽena za pultem 2: Pult osobnosti anebo také na úspěšného Cavemana. Chybět nebudou ani premiérová představení - komedie Láska v přímém přenosu nebo druhé v pořadí Čas pod psa.

Vizualizace Hvězdné léto pod žižkovskou věží

Letní shakespearovské slavnosti

  • 25. červen - 6. září 2019

13 her, 157 představení a hned 4 premiéry! Nesmrtelná shakespearovská dramata se usídlí na Pražském hradě a Lichtenštejnském paláci v rámci festivalu Letní shakespearovské slavnosti.

Festival slavnostně zahájí premiérové představení Zimní pohádka na Pražském hradě, následují Zkrocení zlé ženy v Ostravě a Romeo a Julie v Bratislavě. Pro milovníky Shakespeara v originále renesanční angličtiny nastuduje Prague Shakespeare Company tragédii Othello.

Diváky čekají také zavedená představení, jako je tragédie Hamlet, komedie Večer tříkrálový, Mnoho povyku pro nic a Veselé paničky windsorské. Nemine je ani loňská novinka Dobrý konec všechno spraví a na několik večerů se vrátí (i přes ohlášenou derniéru) oblíbené představení Sen noci svatojánské. Festival proběhne od 25. června do 6. září 2019 na všech zavedených scénách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.

Letní Letná

  • 14. srpen - 1. září 2019

Akrobacie a extrémní výkony i smích a pobavení. Nový cirkus si najde cestu i na Letenské sady - těšte se na již patnáctý ročník mezinárodního festivalu Letní Letná, který pražským divákům přivede více než 30 artistů, klaunů, tanečníků a muzikantů z České republiky i ze zahraničí.

V programu se objeví Cirk La Putyka, Losers Cirque Company, Bratři v tricku, Squadra Sua, Feel the universe, Holektiv, Cink Cink Cirk1 a oblíbené večery Cirksession a Gala show žonglérů. Cirque Aïtal alias Viktor Cathala a Kati Pikkarainen přijedou se svým nejnovějším představení Saison du Cirque. V něm zvou návštěvníky do neobyčejného světa, kde se tradiční cirkus potkává s tím současným.

Letní scéna Harfa

  • 1. červenec - 1. září 2019

Střecha obchodního centra Galerie Harfa v pražských Vysočanech se od července stane (již po osmé) dějištěm oblíbené divadelní přehlídky, která potěší zejména milovníky komediálních her, populárních one-man show a pohádek pro děti. Chybět nebude již kultovní Caveman, show Zdeňka Izera nebo stand-up comedy Lukáše Pavláska. Letní scénu bude otevírat premiéra bláznivé komedie A do pyžam! 

Letní scéna divadla Ungelt

  • 1. srpen - 1. září 2019

Do centra Prahy, v romantické a malebné části Hradčan pod Loretou na Novém Světě, zamíří letní scéna nedalekého Divadla Ungelt. Repertoár je sestavován z divácky nejpřitažlivějších inscenací kamenné scény, výjimečně však vznikne i inscenace, která je "ušita" Letní scéně přímo na tělo. Do hlediště se vejde až 277 diváků, díky příjemně stoupajícímu celodřevěnému hledišti si ale zároveň zachovává pro Ungelt typickou komorní atmosféru.

Foto: Marie Krbová, zdroj Facebook Divadlo Ungelt

Metropolitní léto hereckých osobností

  • 7. červen - 31. srpen 2019

Tradiční přehlídku Metropolitní léto hereckých osobností Studia DVA na Letní scéně Vyšehrad zahájí premiéra divadelní adaptace legendární filmové lovestory Starci na chmelu. Chybět samozřejmě nebudou ani osvědčené stálice na repertoáru - komedie Sex pro pokročilé, Otevřené manželství, loňský hit Brouk v hlavě, hry Patrika Hartla 4 sestry, Hovory o štěstí mezi čtyřma očima, nebo třeba stand-up comedy Celebrity Ondřeje Sokola.

Již podeváté jsou připravena i hudební setkání pod širým nebem. Těšit se můžete na Anetu Langerovou, šansoniérku Szidi TobiasDana Bártu, Moniku Absolonovou a další.

Úvodní foto: © 2018 František Ortmann, zdroj Letní Letná 

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!