Divadlo Ungelt, Praha 1

Divadlo Ungelt

Praha 1, Malá Štupartská 1

3
Není tu akce, kterou Divadlo Ungelt pořádá? Přidej ji
  • Byli tady (3)
  • Napsali jsme...
  • Ohodnoť místo
  • www.divadloungelt.cz

Pražské Divadlo Ungelt je komorní scénou pro necelou stovku diváků. Zaměřuje se na hry pro dvě až čtyři postavy, nabízející výjimečné příležitosti výjimečným hercům. Za více jak dvacet let své existence si divadlo vydobylo nezaměnitelné místo na mapě divadelní Prahy.

Divadlo je součástí stejnojmenného areálu v srdci Prahy. Ungelt, nebo též Týnský dvůr, byl od 11. století opevněným kupeckým dvorem. Románské základy domu, v jehož sklepení se divadlo nachází, pocházejí z 11. století a jsou k vidění v divadelním baru.

Soukromé Divadlo Ungelt bylo slavnostně otevřeno 2. října 1995 panem Milošem Kopeckým, který divadlu daroval své oblíbené otáčivé křeslo. To se nachází v divadelním klubu v unikátním společenství dalších křesel a židlí - darů od sponzorů a známých osobností českého veřejného života, příznivců divadla.

Již čtyřikrát získali herci Divadla Ungelt nejprestižnější české divadelní ocenění - Cenu Thálie. V roce 1997 ji získala Alena Vránová za roli Gertrudy Matthews ve hře Bouřlivé jaro, v roce 2001 Marta Kubišová za své účinkování v muzikálu Andrew Lloyd Webbera Líp se loučí v neděli, v roce 2006 Vilma Cibulková za roli slečny Fischerové v inscenaci Picasso a v roce 2012 Richard Krajčo za roli Dennyho ve hře Deštivé dny.

Na Cenu Thálie byli nominováni i František Němec za roli sira Cecila ve hře Ledňáček, Vendula Křížová za titulní roli ve hře Sylvie, Richard Krajčo za ztvárnění postavy Richieho ve hře Láska a porozumění a Milan Kňažko za roli Pabla Picassa ve hře Picasso. František Němec za roli sira Cecila ve hře Ledňáček získal Cenu Sazky a Společnosti Divadleních novin za nejlepší herecký výkon v sezóně 2007/2008.

Od roku 2005 uvádí Divadlo Ungelt během léta své inscenace na Letní scéně Divadla Ungelt pod otevřeným nebem na hradčanském Novém Světě. Divadlo Ungelt a okolí - aktuální program

Toto divadlo si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Divadlo Ungelt: Napsali jsme...

Štítky

Divadlo Ungelt: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Louvre Praha 1 (766 m)
Café Savoy Praha 5 (1 449 m)