Divadlo Kolowrat, Praha 1

Divadlo Kolowrat

Praha 1, Ovocný trh 6

3
Není tu akce, kterou Divadlo Kolowrat pořádá? Přidej ji
  • Byli tady (3)staromodni.divadlo
  • Napsali jsme...
  • Ohodnoť místo

Komorní scéna Divadla Kolowrat sídlí v podkroví Kolowratského paláce na Ovocném trhu v centru Prahy. Od roku 1953 byl Kolowratský palác součástí Národního divadla, které tu pro své potřeby zřídilo správní a technické zázemí. Pod vedením architekta Miroslava Řepy začala ve druhé polovině 80. let probíhat rozsáhlá obnova Stavovského divadla, jejíž součástí byla i rekonstrukce Kolowratského paláce.

Divadlo Kolowrat zahájilo svoji činnost dne 2. prosince 1991 premiérou hry Felixe Mitterera – Návštěvní doba. Během 23 sezón se scéna stala místem pro uvádění především komorních a experimentálních činoher. Premiéru zde mělo 56 činoherních inscenací a projektů, včetně pěti scénických čtení, deseti operních a třech baletních děl. Dětská opera zde uvedla v letech 1999-2014 celkem 27 různých projektů. Nejvíce uváděných repríz (129) v Divadle Kolowrat měla inscenace Williama Nicholsona – Na ústupu, která zde měla premiéru roce 2005. V divadle hostovalo velké množství českých i zahraničních souborů.

Od září 2014 bylo Divadlo Kolowrat během tří divadelních sezon domovskou scénou profesionálního souboru Prague Shakespeare Company, který se specializuje na uvádění her Williama Shakespeara v anglickém jazyce. Od roku 2017 sdružuje Divadlo Kolowrat několik profesionálních činoherních divadelních skupin – ArtWay, Činohra 16:20., aj. Od sezóny 2020/2021 divadelní tvorbu provozuje spolek ArtWay, který chce cílit repertoár na autorskou komorní tvorbu a na francouzská současná dramata.Divadlo Kolowrat a okolí - aktuální program

Toto divadlo si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Divadlo Kolowrat: Napsali jsme...

Štítky

Divadlo Kolowrat: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Louvre Praha 1 (592 m)
Café Savoy Praha 5 (1 341 m)