Theatrum Kuks 2018

Theatrum Kuks 2018

Adresa:

Kuks, Kuks 81

Termín: 23.8.2018 27.8.2018

23srp - 27srp celý den

Žánr: divadlofestivaldivadelní festival


THEATRUM KUKS je multižánrový festival pro všechny se zájmem o kvalitní kulturní zážitek – jak odborníky, tak laiky, kteří mají rádi živé a současné umění.

Festival THEATRUM KUKS nabízí v pěti dnech barokní a barokem inspirované umění v kulisách kukského areálu a okolí. Navazuje na tradici Kuksu jako hudebního, divadelního a uměleckého centra evropského významu. Na své si přijdou nejen milovníci baroka, ale i publikum, které ocení jeho současnou interpretaci, a také rodiny s dětmi.

Baroko má mnoho společného s dneškem a i po 300 letech dokáže zaujmout, překvapit či pobavit.

Program festivalu přináší na dvacet zejména divadelních a hudebních produkcí. Jde o nové interpretace klasických děl, současné divadlo s barokní inspirací, rekonstrukce slavných titulů evropského baroka, ale také znovuobjevená díla barokních umělců, kteří tvořili na objednávku hraběte Sporcka přímo v Kuksu.

Letošní šestnáctý ročník festivalu obohatí tři pětidenní umělecké dílny (odkaz na stránku s workshopy) – land artová, loutkoherecká a hudební – pod vedením profesionálních lektorů. Nově také chystáme víkendové výtvarné dílny pro děti a “dětský koutek”. V něm můžete vaše ratolesti svěřit lektorce, která pro děti přichystá hry a výtvarné aktivity.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Královéhradecký kraj Akce v obci Kuks

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Theatrum Kuks 2018

Lázně Velichovky Velichovky (5.5 km)

Hotel Central Dvůr Králové nad Labem (6.6 km)