Víkend v metropoli: karlovarské filmy, street food i zábava na letišti

Víkend v metropoli: karlovarské filmy, street food i zábava na letišti 

Kam zajít během prodlouženého víkendu v Praze? Nenechte si ujít přehlídku snímků ze zrušeného filmového festivalu v Karlových Varech, dobroty z celého světa nebo program na ruzyňském letišti.

Tady Vary

V pátek startuje přehlídka šestnácti snímků, které měl v plánu uvést karlovarský filmový festival, jehož konání zmařila pandemie koronaviru. Zahajovacím filmem bude 3. července večer nevšední australské drama Než skončí léto, před samotnou projekcí se s diváky prostřednictvím přímého přenosu spojí prezident festivalu Jiří Bartoška s moderátorem Markem Ebenem. V metropoli ho publikum bude moci sledovat třeba v Aeru, Atlase nebo v novém butikovém kině Přítomnost. Následující dny přinesou dánský thriller Jsme jedné krve či koprodukční dokument Kubrick o Kubrickovi.

Den otevřených dveří Kramářovy vily

Během státních svátků se každoročně otevírá brána Kramářovy vily na okraji Letenských sadů. Tuto sobotu a neděli můžete zadarmo nahlédnout do sídla prvního československého předsedy vlády Karla Kramáře, které bylo postavené podle projektu architekta Friedricha Ohmanna v letech 1911 až 1915. Vila ukrývá celkem 56 místností, mezi nimi jídelnu dekorovanou byzantskými motivy nebo kulečníkový sál v ruském stylu. V současnosti slouží pro setkání premiéra se zahraničními politiky.

Koncert Hany Zagorové

Pilotní ročník multižánrového festivalu Prague Kemp v prostorách letňanského výstaviště PVA EXPO Praha, který až do 21. srpna nabízí hudební vystoupení, divadelní představení nebo diskuze s osobnostmi, tuto sobotu večer přivítá proslulou zpěvačku a držitelku řady Zlatých slavíků Hanu Zagorovou, která se na pódiu objeví se zpěvákem Petrem Rezkem.

Víkend s letištní technikou

Na nepoužívané dráze na Letišti Václava Havla bude přes prázdniny otevřený rodinný park, kde bude k vidění letištní technika, atrakce a letadla z nezvyklé blízkosti. O prodlouženém víkendu se můžou návštěvníci těšit na nabitý program. V sobotu, neděli a pondělí se zde potkají se sokolníky a psovody, prohlédnou si techniku či vozový park, seznámí se s prací se drony nebo letištním Pantherem.

Street Food Fest

Předpověď počasí na prodloužený víkend zatím slibuje teplo a slunečno. Letní atmosféry si můžete užít v areálu Žlutých lázní, který kromě sportovních aktivit, jízdy na šlapadlech a motorovém člunu nebo sobotního letního kina, kdy se bude promítat oscarový film Zelená kniha, láká i na streetfoodový festival. Ochutnat budete moci speciality z různých koutů planety, ať už americké burgery a hot dogy, mexické tacos a churros, belgické hranolky nebo například tradiční arménskou kuchyni.  

Foto: Letiště Václava Havla

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!