Víkend v metropoli: duhová oslava i přehlídka současných žen-malířek

Víkend v metropoli: duhová oslava i přehlídka současných žen-malířek 

Před námi je druhý srpnový víkend a předpověď počasí slibuje vysoké teploty, tak neseďte doma a vyrazte za kulturními zážitky. Tentokrát si nenechte ujít letošní Prague Pride, festival pozoruhodných inscenací a interpretů Habrovka nebo výstavu zaměřenou na mladou generaci českých a slovenských malířek.

Festival bloumající veřejnosti Habrovka

Do zletilého ročníku vstupuje festival Habrovka přinášející nevšední divadelní inscenace a nepříliš známé interprety. Zahradu kostela sv. Františka z Assisi nedaleko stanice metra Budějovická v sobotu a neděli rozezní třeba britský kytarista Lewis Creaven, formace Rumbalgia hrající směsici romské a kubánské hudby nebo violoncellista Michal Turek. Na scéně se představí také improvizátor a slam poetrista Anatol Svahilec nebo uskupení Vi.tvor s novým představením Kde budeme bydlet?

Světový den slonů

Přijďte do trojské zoologické zahrady oslavit Světový den slonů, který připadá na tuto sobotu. Po celý den budete mít možnost se v Údolí slonů zúčastnit soutěží s tematickými odměnami a také se seznámit s výrobou papíru ze sloního trusu. Návštěvníci se během odpoledne dočkají koupání slonů s odborným komentářem chovatele či předání enrichmentového prvku sloní rodině.

Sabor Latino

Exotické výpravy jsou v současnosti obtížněji proveditelné, a tak si navoďte jihoamerickou atmosféru na festivalu, který hostí náměstí Republiky až do neděle. Tentokrát se ponese v duchu oslav nezávislosti Bolívie a těšit se můžete na ochutnávky tamní gastronomie, koncerty a latinskoamerické tance, ať už bachata, salsa, cha-cha, tango nebo třeba folklorní styly z pohoří And. Nejmenší čekají tematické dílny i dětský koutek. Vstup je zdarma.

Salon Tchécoslovaque

Tento víkend máte poslední šanci zhlédnout výstavu v prostorách Národní technické knihovny, která se soustředí na malířskou tvorbu mladých českých a slovenských výtvarnic. Pouze ženy-malířky zde představují svá díla sahající od abstrakce a konceptuální přístupy přes krajinomalbu až po komiksovou stylizaci a reference sociálních sítí a virtuálního prostředí. Vstup je zdarma.

Prague Pride

Duhová oslava všech osob bez ohledu na gender a sexuální orientaci trvá v hlavním městě až do neděle a láká na bohatý doprovodný program. Nepřehlédněte výstavu fotografií Terezy Koňaříkové zachycujících nebinární a transgender osoby nebo letní kino s projekcí queer filmů a besedami v Kasárnách Karlín, páteční Živou knihovnu se setkáním s lidmi ze společenských minorit na Střeleckém ostrově či například reprízu inscenace Dánská dívka v Divadle Na Fidlovačce.

Foto: Prague Pride

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!