7 tipů na nejlepší programy pražské Noci divadel

7 tipů na nejlepší programy pražské Noci divadel 

Ve sváteční sobotu 17. listopadu se, kromě mnoha dalších akcí, uskuteční již šestý ročník Noci divadel. Toto datum určilo i téma letošního ročníku, jímž je Česko-slovenská divadelní spolupráce. Návštěvníci se mohou těšit na noční prohlídky, divadelní dílny, netradiční představení, koncerty i performance. To vše ve velké většině zdarma, či za symbolické vstupné. Podívejte se na naše tipy na nejzajímavější programy.

1. Stavovské divadlo

Nejen na prohlídky budovy Stavovského divadla zve Opera Národního divadla. Návštěvníci se zde zaposlouchají do hudby Wolfganga Amadea Mozarta a někteří z nich ji budou moci i dirigovat, stejně jako kdysi samotný mistr. Při následující prohlídce jeviště budou předvedena kouzla jevištní techniky. Akce je bez rezervace a zdarma.

Čas: 21.00 – 00.00 (poslední skupina vychází ve 23:30), vstup hlavním vchodem, prohlídky budou probíhat zhruba po 20 minutách.

2. Divadlo Komedie

Divadlo Komedie zve od 17:00 hodin na otevřenou zkoušku hry Než vše začalo..., při níž budete mít zdarma možnost nahlédnout, jak se zkouší nová taneční inscenace. Od 20:00 hodin si vychutnejte představení Konzervativec se Stanislavem Majerem v titulní roli. Závěr večera pak bude patřit svižné kapele Rumbalgia Candela. Koncert začíná ve 22:00 hodin ve foyer divadla, vstup je zdarma. Doporučuje se rezervace.

3. Divadlo Karla Hackera

Divadlo Karla Hackera připravilo od 15.00 a 17.00 hodin program pro nejmenší - zhlédnout můžete pohádky Červená Karkulka a Dundun a líný makak. Od 19.00 hodin již bude patřit dospělým a zábavnému pořadu ve stylu talk show „Hovory W“ s Jiřím Werichem Petráškem, spojeným s autogramiádou jeho knihy „Kapka do žil“. Během pořadu zazní písničky Osvobozeného divadla i mnohé další. Za klávesami usedne dvorní pianista Marty Kubišové, Marie Rottrové a dalších hvězd, pan Karel Štolba. Vstup na veškerý program je zdarma, na Hovory W. je nutná rezervace.

4. Palác Akropolis

Bohatý program chystá i Palác Akropolis, kde je od 15.00 do 22.00 hodin připraveno sedmihodinové pásmo koncertů, performancí, interaktivních prezentací a workshopů, které propojí české a německé progresivní kulturní scény. Více informací o programu zde.

5. Divadlo Na zábradlí

Nebude-li se vám chtít ještě domů, vyražte ve 23:00 hodin do Divadla Na zábradlí. Přichystány budou netradiční prohlídky, které vás zavedou na jeviště, do maskérny či krejčovny. Vstup je zdarma po předchozí registraci na e-mailu pokladna@nazabradli.cz.

6. RockOpera Praha

Rovněž RockOpera Praha nabízí v rámci Noci divadel netradiční prohlídky zákulisí věnované mimo jiné i 100 letům Československa. Těšit se můžete na rockovou akademii ve foyer, kde uslyšíte několik slovenských lidových písní pod vedením Petra Opavy, instalaci výtvarníka Daniela Krejbicha "Nekonečná chodba", postavy z rockových oper v podání členů fanklubu RockOpery Praha, či zkoušku rockové opery Malý princ. Cena prohlídky je 99 Kč (studenti a důchodci zaplatí 49 Kč). Začíná se v 19:00 / 19:30 / 20:00 a 20:30, doporučený je nákup předem.

Zdarma se ve foyer divadla můžete zúčastnit besedy se slovenským genetikem a zpěvákem Martinem Schwarzem (20:30), besedy a několika písní se slovenskou zpěvačkou Beego a Honzou Tláskalem (21:15), hudebního workshopu a besedy s Richardem Scheuflerem (22:00), či autorského čtení Jiřího Štrauba z knihy "Rockové pohádky pro malé rebely" (22:45). Podrobný program zde.  

7. Knihovna Václava Havla

Knihovna Václava Havla připravila pro Noc divadel experimentální inscenaci Moc bezmocných v režii Jiřího Honzírka. Představení Divadla Feste na motivy Havlových textů Moc bezmocných, Dopisy Olze a monologů z jeho her proběhne během procházky vedoucí z Ostrovní ulice, přes Národní třídu a Obývák Václava Havla na nábřeží, až k restauraci Vltava na náplavce a zpět kolem domu U dvou tisíc, kde Václav Havel bydlel.

Po návratu do Knihovny Václava Havla se můžete těšit na Trenažér revoluce s použitím knihy Zrychlený tep dějin od Vladimíra Hanzela. Začíná se v 19.00 hodin.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!