Divadlo pod Palmovkou nabídne během Noci divadel již tradiční, velmi oblíbené, prohlídky zákulisím divadla. Přijďte i Vy nahlédnout za oponu, do prostor, kam se divák běžně nepodívá. Jak vypadají herecké šatny, kde se skladují rekvizity a jak vypadá jeviště z pozice herců? 

Časy prohlídek jsou od 10:00 - 13:30 každých 15 minut. Prohlídky jsou zdarma! Stačí si je pouze zarezervovat. Učiníte tak, když kliknete na odkaz "vstupenky" a následně na "vyber kategorii". Ve "vyber kategorii" si určíte čas prohlídky a po zadání kontaktních údajů dáte "rezervovat". Na Váš e-mail Vám přijde vstupenka, která je zdarma. Vstupenkou se pak prokážete u vchodu do divadla. 

Divadelní improvizace vedená Michaelou Puchálkovou – Studio PalmOFFka 

V rámci Noci divadel můžete vyzkoušet kouzlo divadelní IMPROVIZACE v interaktivním workshopu. Ochutnávku divadelních principů a pravidel skupinové divadelní improvizace s Michaelou Puchalkovou. Přijďte zažít překvapení ze společně vznikajících mini příběhů, kouzlo spolupráce, radost ze hry. Pohodlené oblečení a chuť si zařádit s ostatními. 

ImproPrincipy: Ano, a… místo Ano, ale…

Přijmi nahrávku a navaž na ni

Experimentuj

Vezmi chybu do hry

Nech druhého zazářit 

Věkově neomezeno (přesto doporučený věk 6 - 100 let)

Improvizační tréninky proběhnou ve zkušebně Divadla pod Palmovkou.

Začínáme v 10:00 & 11:30

Společná ukázka trvá vždy 60 minut. 

Je potřeba si udělat rezervaci na daný čas 

Rezervace jsou ZDARMA. 

Můžete zůstat i déle, jako divák nebo opět jako hráč. Každá hodina je specifická a v něčem jiná, protože v improvizaci je všechno teď a tady. 

Michaela Puchalková

www.improspace.com

Míša v roce 2000 přivezla z Francie improvizační zápasy, založila první improvizační tým pra.l.i.ny. a podílela se na vzniku české Improligy. Záhy zjistila, že principy, hodnoty a postoje improvizátora mají přesah do reality. Že Nechat druhého zazářit, Aktivně naslouchat, Přijímat a rozvíjet nápady partnera, Reagovat na tady a teď funguje na scéně i v životě. “Věřím, že improvizátor neimprovizuje,improvizátor je připraven.” Dodává, že se vyplatí vzít chybu dohry: “Když si nedovolíš dělat chyby, tak hra mizí a nahradí ji strach.” Michaela se jako lektor, kouč a terapeut věnuje sebepounání a osobnímu rozvoji jednotlivců i skupin. Aplikovanou i divadelní improvizaci odhaluje týmům v nadnárodních společnostech, ale i v neziskových organizacích, učitelům a dětem. Vede pravidelné kurzy „Rodiče & děti improvizují“ a Improvizační tréninky pro dospělé v Divadle Pod Palmovkou. 

Promítnutí dokumentu České televize „Palmovka“ a dokumentu „Vzpomínky na divadelní stávku 1989“ - Studio PalmOFFka 

začátek promítání 13:00

vstupné je zdarma.

Prosíme o vytvoření rezervace  

„Palmovka“

Dokument k 70. výročí založení stálého profesionálního divadla v Libni.

52 minut I divadla mají své osudy a lidé je vytvářejí.

Dokument k 70. výročí založení stálého profesionálního divadla v Libni. Připravili L. Stýblo a J. Brichcín 

Počátky libeňského divadla, dnešního Divadla pod Palmovkou, jsou spjaty s hostincem U Deutschů z roku 1865. Hrálo se tady zprvu na improvizovaném jevišti v hospodském sále, ale roku 1905 byla stará budova zbořena a postavena nová – Hotel u Deutschů. Přestavěn byl i sál na divadelní. A to pro operetní divu Marii Groszovou. Moc se jí tady ale nedařilo, a tak o dva roky později si prostor nechala upravit jiná slavná subreta – Marie Zieglerová. Dokonce ve svém divadle, jako druhá na světě hned po vídeňské premiéře, uvedla Lehárovu Veselou vdovu. Ale i ona zkrachovala. Stálé profesionální divadlo tady vzniklo až v roce 1948, kdy sem přišla skupina z žižkovského divadla Akropolis, vlastníma rukama se podílela na rekonstrukci divadla a začala tvořit novou etapu libeňské scény. První zásadní vrchol znamenala etapa působení režiséra, herce a ředitele Václava Lohniského ve druhé polovině 50. let a v letech 60., kdy se na libeňské scéně uváděly v československých premiérách nejen tituly největších světových dramatiků současnosti, ale českým divákům zde byla objevena i díla minulých století, o nichž si dnes myslíme, že je vlastně známe odedávna. Dějiny libeňského divadla jsou napínavé nejen v tom, jak se divadlo ve vrcholných etapách stávalo jedním z českých divadelních center, ale i v osudech svých protagonistů. Zachytit genia loci tohoto místa se pokusil i náš dokumentární film. 

„Vzpomínky na divadelní stávku 1989“

Co se dělo během divadelní stávky v Divadle S. K. Neumanna (dnešní Divadlo pod Palmovkou) v listopadu 1989 vzpomínají herci Jaroslava Brousková a Jiří Kvasnička. Režie Oliver Malina Morgenstern

8 minut 

Email (pro dotazy k noci divadel): pokladna@podpalmovkou.cz
Telefon (pro dotazy k Noci divadel): 283 011 111

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Noc divadel - Divadlo...

Wellness Hotel STEPPraha (909 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (2.8 km)

Výstaviště HolešovicePraha (3 km)