Divadlo pod Palmovkou, Praha 8

Divadlo pod Palmovkou

Praha 8, Zenklova 34

6
Není tu akce, kterou Divadlo pod Palmovkou pořádá? Přidej ji

Divadlo pod Palmovkou nabízí svým divákům silné a velké příběhy světového i českého repertoáru různých žánrů inscenované v moderním provedení a s vynikajícími hereckými výkony.

Ve velkém sále divadla, který pojme 300 diváků, uvidí diváci zejména klasická, roky prověřená a stále aktuální díla i díla moderní, která jsou vždy vybírána tak, aby atraktivně a srozumitelně vyjadřovala velké emoce, vyprávěla příběhy hodné následování, respektu i ostražitosti, dotýkala se naléhavých témat i podpořila divákovu fantazii a probouzela smích.

Studio Palmoffka s kapacitou 80 diváků se nachází ve čtvrtém patře hlavní divadelní budovy a je určeno pro autorské inscenace, které zajímavým a divácky velmi přitažlivým způsobem reflektují současnost a usilují o její divadelní zachycení. Studio Palmoffka proto nabízí i méně korektní repertoár, ať už se jedná o politický kabaret, zajímavé experimentální texty, autorské divadlo nebo komunitní projekty spřátelených divadel (Cabaret Calembour, Divadlo F. X. Kalby)

Z nabízených titulů nejprve upozorňujeme na komedie, např. letní komedii Woody Allena o manželských strastech Sex noci svatojánské, Goldoniho slavný Poprask na laguně, zajímavou komedii o generaci singles Můj romantický příběh, hořkou komedii ze světa showbusinessu Celebrity uváděnou v Divadle pod Palmovkou v české premiéře či na komedii s hořkým koncem FUK! o úskalích mužského středního věku, do níž režisér Petr Zelenka obsadil Jiřího Langmajera.

Od března 2016 bude na repertoáru také slavná komedie Seana O´Caseyho, kterou uvádíme pod názvem Náměsíčná komedie aneb Kankán u starého mládence. Z titulů, které slibují mimořádný a silný divácký zážitek doporučujeme ke zhlédnutí např. Othella, jednu z nejslavnějších a nejuváděnějších Shakespearových her, faustovskou grotesku o fiktivní spolupráci Josefa Stalina s odpůrcem stalinistického režimu Michailem Bulgakovem Spolupracovníci nebo dramatizaci světově proslulého románu Jonathana Littella Laskavé bohyně.

Na konci divadelní sezony se diváci mohou těšit také na nestárnoucím humorem sršící Shakespearovu komediální klasiku Večer tříkrálový.

Divadelní tradice Divadla pod Palmovkou sahá hluboko do 19. století (ochotnické divadlo se v těchto místech hrálo již v roce 1865), kdy se jednalo o jedno z mála míst, kde se hrávalo divadlo česky. Počátkem dvacátého století získal divadelní sál současnou podobu a díky tomu patří k nejkrásnějším v Praze. Novodobá divadelní historie začala v roce 1948 a přivedla na zdejší jeviště řadu vynikajících režisérů a herců, kteří připravili více než 420 inscenací.

Další kapitola divadla se začala psát v roce 2013, kdy do divadla vstoupilo  umělecké vedení v čele s ředitelem a uměleckým šéfem Michalem Langem, který do divadla přivedl nové herecké tváře (Ondřej Veselý, Ondřej Volejník, Martin Hruška), ale ve výrazný rolích diváci uvidí i herecké „stálice“ Palmovky – Jana Teplého, Zuzanu Slavíkovou a další.

Dalšími prostory, které mohou zaujmout diváka, je nově zřízená galerie ve foyeru, kde se každý měsíc a půl uskutečňují nové výstavy mladých výtvarníků i fotografů. Nově zrekonstruována byla také divadelní kavárna, která láká příjemným prostředím, dobrým vínem a milou obsluhou.Divadlo pod Palmovkou a okolí - aktuální program a vstupenky

3říjen úterý 19:00

4říjen středa 19:00

5říjen čtvrtek 19:00

6říjen pátek 19:00

Otec

Divadlo pod PalmovkouVstupenkyDivadlo

7říjen sobota 19:00

Otec

Divadlo pod PalmovkouVstupenkyDivadlo

9říjen pondělí 19:00

10říjen úterý 19:00

11říjen středa 19:00

vytisknout

Divadlo pod Palmovkou na fotkách...

Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)

Kousek odtud doporučujeme...

Pentahotel Prague Praha 8 (1 816 m)
Café Louvre Praha 1 (4.7 km)

Štítky

Divadlo pod Palmovkou: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!