Divadlo Kámen, Praha 8

Divadlo Kámen

Praha 8, Nekvasilova 2

3
Není tu akce, kterou Divadlo Kámen pořádá? Přidej ji

Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo a umělecký salón působící od roku 2007 ve vlastním komorním prostoru poblíž metra Invalidovna v pražském Karlíně. Za svou téměř dvacetiletou existenci vytvořilo kolem pětatřiceti inscenací.  Jeho specialitou jsou originální a neobvyklé postupy v moderní činohře. Pracuje s činoherním minimalismem a formalismem, rozehráváním motivů ve více rovinách, improvizací jazzového typu. Představení otevírají prostor pro vícedimenzionální zážitky a svobodnou interpretaci.

Jeho zakladatelem, uměleckým šéfem a režisérem je Petr Odo Macháček „Osobnost roku 2013“ v rámci festivalu „…příští vlna/next wave...“. Divadlo Kámen se opírá o skupinu dlouhodobě a koncepčně pracujících herců, mezi nimiž jsou například herečky Zdeňka Brychtová, Lucie Zachovalová, Lenka Chadimová, Kristýna Suchá, Lenka Záveská, Olga Ježková, herec a sociolog umění Miroslav Paulíček; herec, tanečník a performer Vladimir Benderski aj.

Mezi významné a oceňované divadelní projekty Divadla Kámen patří hry: Dopis poslaný poštou, Mamut mamut , Přibližně dvaatřicet zubů, OK plus F. V koprodukci s Ostravským centrem nové hudby vytvořili členové Divadla Kámen spolu se skladatelem Petrem Cíglerem operu Táhlý zvlněný pohyb podélného předmětu. Vedle běžných inscenací realizuje Divadlo Kámen dvakrát za rok divadelně-improvizační projekt Eéliška kolem.

Divadlo Kámen pořádá semináře a workshopy činoherního minimalismu a formalismu, debaty s tvůrci a herci po představení, nabízí k diskusi témata zaměřená na soudobé umění a různé jeho aspekty s přesahem do dalších oblastí. Mezi hosty debat se objevují např. teatrolog prof. Jan Císař, divadelní kritik Vladimír Hulec, teatrolog Martin Pšenička, režisér Jiří Adámek a další.

V rámci uměleckého salónu Divadla Kámen pravidelně probíhají přednášky a vycházky o dějinách umění v širších souvislostech s předními historiky umění jako jsou Vladimír Czumalo nebo Jakub Synecký. Prostory kavárny salónu Divadla Kámen jsou využívány k výstavám soudobých umělců.Divadlo Kámen a okolí - aktuální program a vstupenky

Další akce v okolí Cyklotrasy v okolí
vytisknoutMáš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)

Kousek odtud doporučujeme...

Pentahotel Prague Praha 8 (991 m)
Café Louvre Praha 1 (3.8 km)

Štítky

Divadlo Kámen: hodnocení ostatních

(2 hodnocení) A jak hodnotíš toto místo ty?