Kandidáty na prezidenta pohledem dokumentaristů jsou ke zhlédnutí do 13.ledna zdarma

Kandidáty na prezidenta pohledem dokumentaristů jsou ke zhlédnutí do 13.ledna zdarma

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Na webovém portálu DAFilms je možné zhlédnout zdarma dokumentární filmy, v nichž hrají podstatnou roli současní kandidáti na prezidenta. Podívejte se, jak Miloš Zeman, Karel Schwarzenberg, Jana Bobošíková nebo i nekandidující Tomio Okamura vystupovali v době, kdy nikdo ani nevěřil, že v České republice bude přímá volba prezidenta. V týdnu od 7. do 13. ledna na webovém portálu DAFilms.cz.

  Dokumentaristé v minulých letech zaznamenali působení některých dnešních kandidátů. U většiny z nich nikdo netušil, že se za pár let budou ucházet o prezidentský úřad. „Rádi bychom nabídli dokumenty o všech kandidujících osobnostech, ale zdaleka ne všichni se v českých dokumentech objevují. Přes tuto neúplnost nabízí kolekce pěti uváděných filmů pozoruhodný vhled do nedávných českých dějin i zajímavé profily prezidentských kandidátů. Vypoví jistě více, než jejich prezidentské reklamní spoty,“ říká za DAFilms Nina Numankadić. 

Naše jediná jistota je, že všechno dobře dopadne režisérky Zuzany Papírníkové je nečekaně otevřeným a živelným portrétem Ivana Martina Jirouse, Karla Schwarzenberga a jejich přátel z disentu. Snímek Bezesné noci Radima Špačka reportážním způsobem zaznamenal jednu z klíčových mediálních událostí minulého desetiletí – boj o Českou televizi, v němž velmi kontroverzní roli sehrála Jana Bobošíková. Dokumentární portrét Miloš Zeman – nekrolog politika a oslava Vysočiny známého režiséra Roberta Sedláčka zaujme autorovou touhou po otevřeném rozhovoru s mistrem bonmotů i zkušeným politickým stratégem, a také správným Sedláčkovým odhadem, že Miloš Zeman  „důchodcem z Vysočiny“ nezůstane navždy. Miloš Zeman a Jana Bobošíková se objeví i ve filmu Hra o kámen režiséra Jana Geberta, který ukazuje tragikomické maloměstské drama o událostech odehrávajících se kolem odhalení pomníku osmi zavražděným sudetským Němcům v severočeském Novém Boru, a tak i sem zavítaly předvolební týmy lovit hlasy voličů. DAFilms uvede ve světové premiéře krátkometrážní snímek Toytravel story režiséra Radovana Síbrta, který připomene rychlý vzestup i rychlý pád cestovní kanceláře pro plyšáky, jejímž investorem a hlavní tváří byl Tomio Okamura.

Filmy můžete sledovat zdarma online od 7. do 13. ledna na www.dafilms.cz.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Filmové recenze

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!