Tipy na mikulášské akce v Praze vhodné nejen pro děti

Tipy na mikulášské akce v Praze vhodné nejen pro děti 

Také už přemýšlíte, kam vzít letos děti v Praze na Mikuláše? Abyste to rozhodování měli o něco jednodušší, vybrali jsme pro vás nejzajímavější akce. Dáte přednost staročeskému jarmarku, mikulášským jízdám parním vlakem, čertovským plavbám lodí, exkurzím na letišti, návštěvě zoo nebo děsivým Krampusákům?

Staročeský mikulášský jarmark v Toulcově dvoře

Již v sobotu 30. listopadu můžete zavítat na staročeský mikulášský jarmark v Toulcově dvoře. Od 10:00 do 16:30 hodin jsou zde připraveny pohádky, ukázky řemesel a dílničky, v nichž si můžete vyrobit drobné předměty vztahující se k Mikuláši a předvánočnímu času. V podvečer se potkáte s postavami, které se na vsi v adventu pohybovaly, a chybět nebude ani vystoupení folklorních souborů, jarmark s prodejem tradičního vánočního zboží či občerstvení. Na co všechno se můžete těšit se podívejte zde. Vstupné dospělí 80 Kč, děti od 4 let, studenti a důchodci 40 Kč.

V neděli 1. prosince si od 15:00 do 16:30 hodin nenechte ujít vánoční setkání se zdejšími zvířátky

Staročeský mikulášský jarmark v Toulcově dvoře. Foto: archiv Toulcova dvora

Mikulášské jízdy Prahou

V sobotu 30. 11. a v neděli 1. 12. si můžete užít i speciální okružní mikulášské jízdy parními vlaky a výletním vlakem Cyklohráček po pražských nádražích i výlet na Karlštejn. Během jízdy na vás čeká setkání s Mikulášem a jeho družinou. Všechny hodné děti dostanou od Mikuláše malý dárek, pro ty zlobivé má čert připraveno uhlí z lokomotivy

Mikulášské exkurze na letišti 

3. a 4. prosince můžete s dětmi vyrazit na speciální Mikulášské exkurze na pražské Letiště Václava Havla. Děti se setkají s Mikulášem, čerty i anděly a na ty zlobivé zde čeká i peklo. Během exkurze v délce 1,5 hodiny bude dostatek času na zábavu, fotografování i důkladnou prohlídku letiště. Vstupné je pro děti do 15 let zdarma, dospělí dle ceníku. Doporučujeme parkovat u Terminálu 3.

Mikuláš v Zoo Praha. Foto: archiv Zoo Praha

Mikuláš v zoo

Každoročně můžete 5. prosince potkat Mikuláše s čertem a andělem i v trojské zoologické zahradě. Od 9:00 do 14:00 hodin si posvítí na všechny hříšníky, kteří budou mít co do činění s čertem, nejhodnější děti odmění Mikuláš s andělem malým dárkem. Pro ty, co mají černé svědomí, doporučujeme pečlivou přípravu ve formě recitace básniček či zpěvu písniček. Vstupné 200/150 Kč, děti do tří let zdarma.

Čerti na Čertovce

5. prosince se můžete s dětmi vydat i na tradiční čertovské plavby po Čertovce. Při třicetiminutové plavbě na vás čerti vychrlí strašidelné pověsti a příběhy plné ohně, na palubě se však potkáte i se samotným Mikulášem, který hodné děti náležitě odmění. První loď vyplouvá v 17:00 hodin z podzemního přístaviště Judita (Křižovnické náměstí 3), plavby končí ve 21:00 hodin. Vstupné dospělí 340 Kč, děti do 14 let 150 Kč, děti do dvou let zdarma. Doporučena je rezervace.

Čerti na Čertovce. Foto: archiv Pražských Benátek

Mikulášská nadílka v Písecké bráně

Za mikulášskou nadílkou můžete 5. prosince zamířit i do Písecké brány. Na děti i jejich rodiče zde čeká veselý písničkový rej s tancem a bohatým programem Inky Rybářové. Mikuláš, čert a anděl vyslechnou dětské básničky a písničky a po zásluze děti odmění přichystanými dárky. Akce je součástí Adventu v písecké bráně. Vstup volný.

Krampusácká nadílka

5. prosince v centru Prahy potkáte i děsivé Krampus čerty. Od 15:00 do 16:00 hodin se budou pohybovat na Václavském náměstí, poté se přesunou na Staroměstské náměstí, kde prý vydrží až do 21. hodiny. Chybět nebude luciferská muzika a spousta dýmu a ohně. Více o programu zde

Úvodní foto: archiv Písecké brány

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!