Divokej Bill

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Kulturní jaro v Ústeckém kraji: Majáles, retro ples i moderní Antigona Hudební novinky, týden #37: Machine Gun Kelly, alba Korn a Pixies a o víkendu Divokej Bill v ÚvalechSOUTĚŽ: Vyhrajte permanentky na festival VotvírákChoceňský JachtaFest přivítá Davida Kollera, Annu K. i kapelu Divokej BillVelký přehled hudebních festivalů v Praze a okolí: Mezi ploty, Soundtrack, HighJump a dalšíDivokej Bill se vrátí na místo činu. V září vystoupí v domovských ÚvalechPivo, hudba a dobré jídlo. Pivní festivaly v Čechách a na Moravě, které stojí za to navštívitSOUTĚŽ: Festival Mezi ploty zve na další ročník! Vyhrajte s námi vstupenky!

Úvalská kapela Divokej Bill byla založena v průběhu roku 1997. Během dvou let se ustalovala sestava. Kapela začala koncertovat, mimo jiné hrála i na prvních ročnících Rock for People, díky čemuž navázala spolupráci s Ameba Production, která se o kapelu stará dodnes.

Když kapela přibrala do sestavy banjo jeho zvuk se definitivně ujasnil a kapela nahrála demosnímek, se kterým se přihlásila do několika vyhledávacích soutěží (Rock Nymburk, Jim Beam rock, Broumovská kytara, Rock fest Dobříš), z nichž většinu vyhrála. Na základě toho skupina podepsala smlouvu s firmou Monitor EMI na tři desky.

První vychází v roce 2000 pod názvem Propustka do pekel. Začali jezdit po klubech jako předskokani Nahoru po schodišti dolů band a spřízněných Třech sester, dostali se tak do podvědomí klubového publika. Druhá deska s názvem Svatá pravda (2001) jim mimo jiné přinesla možnost jet spolu se Žlutým psem velkou Staropramen Tour. Na třetí desce Mezi nima (2003) kapela poprvé použila syntezátory.

Pilotní singl Znamení otevřel kapele cestu do rádií. Mezitím získala Zlatou desku za deset tisíc prodaných kusů. O rok později se jim podařilo vydat úspěšné live album a zároveň DVD nazvané podle místa, kde bylo nahráno – Lucerna.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Divokej Bill. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Divokej Bill: Kam vyrazit?

Divokej Bill: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout