Divokej Bill

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Festival Hrady CZ přivítá Tomáše Kluse, Divokýho Billa i Rybičky 48Léto v jižních Čechách: Jazz in Písek, nejen filmové Slavonice či divadelní PiafLéto v severních Čechách: hudební vinice i Bezděz, pohádkové zámky či výstava bižuterieLéto ve Slezsku: hudební Hradec nad Moravicí, literární Inverze i řemeslný jarmarkKulTýden od 5. do 11. července: Banksy v odsvěceném chrámu, Marathon Divokýho Billa i ProART FestivalBarrák music hrad znovu láká na prázdninový hudební maraton. Zahrají Tata Bojs, Rybičky 48 nebo třeba Divokej BillDivadlo v planetáriu, Fear Street nebo Divokej Bill. Přinášíme kulturní tipy na týden od 28. června do 4. červenceKapela Divokej Bill se v létě vydá na hudební Marathon

Úvalská kapela Divokej Bill byla založena v průběhu roku 1997. Během dvou let se ustalovala sestava. Kapela začala koncertovat, mimo jiné hrála i na prvních ročnících Rock for People, díky čemuž navázala spolupráci s Ameba Production, která se o kapelu stará dodnes.

Když kapela přibrala do sestavy banjo jeho zvuk se definitivně ujasnil a kapela nahrála demosnímek, se kterým se přihlásila do několika vyhledávacích soutěží (Rock Nymburk, Jim Beam rock, Broumovská kytara, Rock fest Dobříš), z nichž většinu vyhrála. Na základě toho skupina podepsala smlouvu s firmou Monitor EMI na tři desky.

První vychází v roce 2000 pod názvem Propustka do pekel. Začali jezdit po klubech jako předskokani Nahoru po schodišti dolů band a spřízněných Třech sester, dostali se tak do podvědomí klubového publika. Druhá deska s názvem Svatá pravda (2001) jim mimo jiné přinesla možnost jet spolu se Žlutým psem velkou Staropramen Tour. Na třetí desce Mezi nima (2003) kapela poprvé použila syntezátory.

Pilotní singl Znamení otevřel kapele cestu do rádií. Mezitím získala Zlatou desku za deset tisíc prodaných kusů. O rok později se jim podařilo vydat úspěšné live album a zároveň DVD nazvané podle místa, kde bylo nahráno – Lucerna.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Divokej Bill. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Divokej Bill: Kam vyrazit?

14čer - 15čercelý den

Lážo Plážo Fest 2024

, Štěrkoviště - rybářský areál Festival

28čer - 29čercelý den

Jatka Fest

, Nám. Svobody 1 Festival

4čvc - 6čvccelý den

23srp - 24srpcelý den

Přehrady Fest - Seč

, autokemp Seč Pláž Festival

Divokej Bill: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout