Začala Benátská! 2016, liberecký svátek festivalové hudby

Začala Benátská! 2016, liberecký svátek festivalové hudby

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Večerním programem odstartoval svůj 24. ročník severočeský hudební podnik Benátská! (dříve Benátská noc). Na třidenním hudebním maratonu vystoupí pěvecká legenda Tom Jones, britská metalová skupina DragonForce i špičky tuzemské hudební scény.

Areál Vesec u Liberce nabízí tradičně tři hlavní scény s programem nabitým skvělou muzikou. Večerní menu se skládalo především z hudebních předkrmů, plnohodnotný festivalový svátek začne až pátkem.

Na hlavní stagi Gambrinus zahráli ve čtvrtek například Abraxas a od půl desáté bylo k vidění vystoupení muzikálu Jesus Christ Superstar. Návštěvníci ale nedočkavě vyhlíží především páteční program. Krátce před druhou odpoledne vystoupí vítězka Československé Superstar Sabina Křováková. Od pěti hodin poté dvojice českých zpěvaček Ewa Farna a Anna K pomyslně uvede headline letošního ročníku, legendárního Toma Jonese.

Energická vystoupení slibuje na pódiu Gambrinusu i sobota. Užijí si především milovníci české hudební scény a metalu. Z tuzemského rybníčku připlave Visací zámek, Arakain, Bára Poláková či Hana Zagorová. Před desátou vystoupí zlatý hřeb třetího dne festivalu skupina DragonForce - a hned po ní německý kytarista a zakládající člen skupiny Scorpions Michael Schenker. Finále však bude znovu patřit kapelám ze srdce Evropy. Festivalu odzvoní Divokej Bill a Mandrage.

Své na Benátské řeknou i dva další velké festivalové stany. Česká televize stage nabídne v pátek Mňágu a Žďorp nebo Vypsanou fixu. V sobotu pak Pavla Caltu, Slzu, UDG, Xindla X nebo Eddie Stoilow. Za večerníčka poslouží televiznímu stanu Vilém Čok.

Třetí Skutečná liga stage se zaměřuje na vystoupení klubových kapel. Vyhovuje tak velkému počtu mladších návštěvníků, kterým bude především scéna věnovaná. Průřez toho nejlepšího ze současné mladé scény nese název po tradiční soutěži amatérských kapel Skutečná liga.

Hudební vystoupení doprovodí ještě několik menších stanů a zón. Návštěvníci tak uvidí i divadlo, sklouznou se na skluzavce nebo získají autogram od některých hvězd libereckého sportu. Z obou hlavních dnů a jejich hudebních čísel budeme informovat reportem na stránkách informuji.cz.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!