Hvězdní Thirty second to mars zahrají na Rock for People

Hvězdní Thirty second to mars zahrají na Rock for People

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Kalifornská rocková kapela Thirty second to mars zahraje na Rock for People! 

Po stejném „tahounu“ jako pořadatelé Rock Am Ring / Rock Im Park sáhli letos i promotéři Rock for People. A mohou tak s oprávněnou hrdostí ohlásit druhého z letošních headlinerů – kalifornskou rockovou kapelu THIRTY SECONDS TO MARS. Vedle již potvrzených Queens Of The Stone Age jde o další formaci, která na letošní rok ohlásila nové a miliony fanoušků po celém světě vyhlížené studiové album. V případě tria vedeného Jaredem Leto jsou očekávání na místě: poslední deska Thirty Seconds To Mars z roku 2009 s názvem This Is War byla nejen komerčně velmi úspěšná, ale pro mnohé kanonizovala obsah i formu rockové hudby 21. století.

„Čtyři roky od poslední desky, velmi slibné ohlasy na nový singl, výborná kondice a věhlas kapely, která se chce dle všeho stát hvězdou letošní festivalové sezony v Evropě – co více si přát?,“ říká na adresu Thirty Seconds To Mars Michal Thomes, ředitel Rock for People.

Jedna z nejzajímavějších a nejpopulárnějších kapel z rockově úrodné Kalifornie vznikla původně jako rodinný projekt bratří Letových v roce 1998. Jared Leto, frontman skupiny, zpívá a hraje na kytaru, prošel několika uměleckými školami a popularitu sbírá i coby hollywoodský herec. Jeho starší bratr Shannon, bubeník kapely, se na filmovém plátně objevuje čas od času také a rovněž se věnuje fotografii. Třetím členem Marsů je původem bosenský Chorvat Tomislav Miličević, kytarista, varhaník a houslista.

Kapela má za sebou tři alba, přičemž poslední z nich This Is War považuje za zcela přelomové. Vznikalo ve velmi pohnutém období jejích osobních i profesních peripetií. Jared Leto vzpomíná: “Zabralo to dva roky, došli jsme do pekla a zpátky. V jednom momentě jsem měl pocit, že je to náš konec, ale nakonec z toho všeho vzešla užitečná zkušenost změny. Není to moc o vývoji, je to prostě revoluce. Něco jako příchod nového věku.”

Kapela se spojila při přípravě alba s jedněmi z nejlepších producentů současnosti Floodem (U2, Nine Inch Nails, Depeche Mode, Smashing Pumpkins) a Stevem Lillywhitem (U2, The Rolling Stones, Peter Gabriel). Jared vysvětluje: “Flood má karmickou schopnost pracovat s kapelami a lidmi, kteří jsou uprostřed období intenzivních změn svého kreativního života. Věděli jsme, že chceme něco jiného, nového a neočekávaného. A Flood byl ideální průvodce na téhle cestě.”

Za výjimečný prvek alba lze považovat i unikátní spoluúčast tisícovek členů fanouškovské komunity zvané Echelon. Ti se na nahrávce podíleli jednak živě na jednom z koncertů a hlavně také prostřednictvím takzvaného Digitálního Summitu, který v srpnu 2009 umožnil fanouškům z celého světa včetně Iránu stát se spolutvůrci alba přes nahrávky zaslané po internetu prostřednictvím TwidVid.

Kapela si této spolupráce velmi cenila a doposud ji považuje za integrální součást alba a jeden z jeho určujících elementů. Nejen proto se stala nahrávka This Is War komerčně velmi úspěšnou a pro mnohé kanonizovala obsah i formu rockové hudby 21. století.

Mezi headlinery letošního RfP se tak řadí kapela, jež prodala již přes 3,5 milionů kusů alb, jejíž videa posbírala řadu ocenění (MTV Video Music Award, Fuse Award, Kerrang! Award) a kterým Youtube napočítalo již přes 100 milionů zhlédnutí. K více než pěti stovkám koncertů (namátkou z největších festivalů Lollapalooza v USA, Pinkpop v Holandsku, Download v UK, Rock am Ring v Německu či japonský Summer Sonic) tak přibude letos i možnost pro české fandy, zažít její unikátní show na hradeckém letišti.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!