Ambientní The Kilimanjaro DarkJazz Ensemble zahrají poprvé v Praze!

Ambientní The Kilimanjaro DarkJazz Ensemble zahrají poprvé v Praze!

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Do Prahy se vůbec poprvé chystá holandská kapela The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble. Vystoupí ve čtvrtek 2. května 2013 v pražském prostoru MeetFactory.

„Kilimandžára“ dokáží být ve svých skladbách stejně epičtí a přitažlivě tajemní jako jejich název, který vymysleli jeho zakladatelé Gideon Kiers a Jason Köhnen: „Na úplném začátku, v roce 2000, jsem přišel se spojením darkjazz, protože jsme chtěli, aby naše tvorba byla temnější a zároveň obsahovala jazzové prvky. A protože Gideon má známého v Tanzánii, kde je hora Kilimandžáro, řekli jsme si, že by bylo skvělé pojmenovat se i tímhle tajemným slovem.“ Eponymní debut vyšel na labelu Planet Mu v roce 2006. Trefa do černého.

Trefy následovaly ještě dvě. První z nich, deska Here Be Dragons na berlínské značce Ad Noiseam v roce 2009, byla trefou spíš do temně šedého, a druhá, zatím poslední From the Stairwell, vyšla u labelu Denovali o dva roky později. Diskografii doplňuje několik EP a živák I Forsee the Dark Ahead, If I Stay.

Živá, vizualizovaná vystoupení v sobě ukrývají všechny tváře a polohy studiových alb: ambientní, jazzovou, noiseovou, elektronickou, doomovou... Vždy ale s omnipresentní melancholií, jakousi nevyřčenou tísní, či snad dokonce tíživým strachem z neznámého. Skladby, které nejsou čistě instrumentální, doplňuje křehký vokál Charlotty Cegarry. Její hlas jako by byl stvořen pro pochmurnou atmosféru balad v duchu žánru film noir, kterým dodává potřebné záblesky světla. „Hudba souvisí s momentálními emocemi. Když prožíváte delší smutné období, skládáte neveselou hudbu, abyste vyjádřili, co se ve vás odehrává. A když jste šťastní nebo naštvaní, logicky se to odrazí na rytmičtější nebo agresivnější produkci. S Kilimanjaro Darkjazz Ensemble jsme v permanentní, několik let trvající depresi.“

Holandská vícehlavá saň The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble, čerpající z dark jazzu, ambientu, rytmického noiseu i experimentální elektroniky, se odvážila i na dosud neprobádané území České republiky. V rámci krátkého jarního turné vystoupí ve čtvrtek 2. května v pražském klubu MeetFactory. Vstupenky za cenu 400 Kč budou k dostání v běžných předprodejních sítích (Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream), na místě bude vstupné 490 Kč.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

MeetFactory nabízí i další akce

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!