Rock for People 2013 odtajnil první hvězdy! Na kterou se těšíte nejvíc?

Rock for People 2013 odtajnil první hvězdy! Na kterou se těšíte nejvíc?

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Rock for People má první šťastný čtyřlístek: hvězdy alternativního rocku, electro swingu, nu metalu a indie.

Rock for People nechyběl v žebříčku TOP 10 největších festivalů v Česku roku 2012 a je pravděpodobné, že čelní příčky obsadí i letos. Organizátoři festivalu odtajnili první hvězdy, které se v létě ukážou ve Festivalparku v Hradci Králové. Jde o jména českému publiku velmi dobře známá...

Queens Of The Stone Age

Slova o nové desce bezezbytku naplňují kalifornští Queens Of The Stone Age - špičkoví muzikanti kolem Joshe Hommea panující v království tvrdých riffů, psychedelie i temné poezie. Studiová novinka je naplánována na letošek a média svorně hovoří o jednom z deseti nejočekávanějších alb vůbec. Jak by ne –  Queens Of The Stone Age ke své produkci rozpínající se od heavy metalu a hard rocku, přes alternativu nebo art rocku nechali přičichnout věhlasné hosty: Dave Grohla z Foo Fighters, který usedl za bicí, démonického Trenta Reznora z Nine Inch Nails nebo frontmana kapely Scissor Sisters Jakea Shearse.

Netrpělivé čekání na první výlisek (i první riffy na Rock for People) je způsobeno i lavinovitě šířící se pověstí jednoho z nejlepších živých vystoupení, s nímž se lze v současnosti setkat. Mimochodem, Rock for People byl vedle věhlasných festivalů jako Lollapalooza, Download, Southside, Werchter nebo Opener vybrán managementem Queens of the Stone Age jako nejlepší pro propagaci nové desky.

Parov Stelar Band

Euforie, tanec a doslovné zelektrizování čeká i na ty z návštěvníků, kteří si nenechají ujít set Parov Stelar Band. Tuzemskému publiku netřeba projekt DJ Marcuse Füredera aka Parova Stelara, který v 21. století zelektrizoval swing, představovat: každý koncert, i ten poslední ve velkém sále Lucerny, je beznadějně vyprodaný. Přičemž právě Parov Stelar jsou v popření zájmu o hudbu swingové éry. Do Hradce Králové přijede v rozšířené sestavě se svými největšími hity a show oslovující tanečníky bez ohledu na věk i žánrové priority.

Papa Roach

Američtí Papa Roach mají zaručený úspěch u té části návštěvníků Rock for People, která inklinuje k tvrdším žánrům - nu metalu, crossoveru, post-grunge nebo hard rocku. I po dvaceti letech na scéně má tahle kalifornská legenda v čele s frontmanem Jacoby Shaddixem energie na rozdávání. To dokládá nejen na posledním albu The Connection, ale také na desítkách vyprodaných vystoupení. Do Hradce Králové přiveze vedle nových tracků samozřejmě to nejlepší ze své dosavadní bohaté produkce.

Klaxons

O britské formaci Klaxons zlí jazykové tvrdí, že masovou přízeň si získala jen proto, že založila vlastní žánr – new rave. Živelné koncerty, úspěchy na největších festivalech, množství respektovaných cen a ostatně i úspěch nahrávek Myths Of The Near Future a Surfing The Void dokládají, že to s tím self-marketingem nebude tak žhavé. Klaxons jsou velkou hvězdou i mezi indie rockery nebo fanoušky elektronické scény. Jejich akcie rostou každým dnem také proto, že kapela by letos měla vyslat mezi své početné příznivce novou desku…

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!