Koncerty naživo i online: na co se můžete těšit v týdnu od 1. do 7. června

Koncerty naživo i online: na co se můžete těšit v týdnu od 1. do 7. června 

Koncerty se pomalu začínají přesouvat do klubů, sálů i venkovních prostor, stále ale musí dodržovat omezený počet diváků a tak není výjimkou, že jsou zároveň i živě streamovány přes online platformy. Ať tak či tak, tento týden si můžete užít Petra Jandu, křest nové desky Moniky Načevy nebo závěrečné koncerty Pražského jara.

Pražské jaro

V tomto týdnu vrcholí jubilejní 75. ročník hudebního festivalu Pražské jaro, který se letos přesunul do online prostoru. Z pódií pěti pražských koncertních síní a jedné brněnské živě přenáší jedenáct koncertů, ostatní jsou streamovány ze záznamů či formou předtočeného koncertu. Podrobný program najdete zde.

V pondělí 1. června se od 20:00 hodin těšte na online stream živého koncertu Pražských symfoniků FOK pod taktovkou dirigenta Tomáše Braunera ze Smetanovy síně Obecního domu. Zazní Meditace Josefa Suka, bezstarostná Serenáda Es dur od stejného autora a Zjasněná noc Arnolda Schönberga. Koncert můžete rovněž poslouchat na stanici Český rozhlas Vltava.

3. června je pro vás připraven záznam provedení Beethovenovy Deváté symfonie s Ódou na radost z Pražského jara 1990, kdy v čele České filharmonie stanul Leonard Bernstein. Samotný závěr festivalu se uskuteční ve čtvrtek 4. června, kdy se od 20:00 hodin uskuteční z pražského Rudolfina online přenos živého koncertu České filharmonie s dirigentem Jakubem Hrůšou. Zazní provedení dvou pozdních Beethovenových kvartetů v úpravě pro smyčcový orchestr.

Jan Hrubý Trio

V úterý 2. června můžete zavítat do pražské Malostranské besedy na koncert Tria Jana Hrubého, při němž se matador českého bigbítu představí v akustickém triu se zpěvákem, klávesistou a kytaristou Ondřejem Fenclem a fenomenálním hráčem na keltskou harfu Seanem Barrym. V průřezu jeho bohatou kariérou zazní barevné a nestárnoucí písně jako je Večernice, Špejchar, Funebráci, Astrolog nebo Scarborough. Speciální koncert pro 50 diváků začíná v 19:00 hodin.

Pocta Zuzaně Navarové

Ve středu 3. června můžete od 19:00 hodin vzdát poctu Zuzaně Navarové, která stihla za necelých 25 let své hudební kariéry vytvořit nesmrtelný odkaz a jejíž silné texty stále rezonují i po letech od jejího odchodu. Na koncertě pro 50 diváků zazní její písně v podání šansoniérky Markéty Burešové a Mária Biháriho s klavírním doprovodem Petry Bílkové

Petr Janda

Ve středu 3. června od 19:00 hodin uskuteční svůj Koncert pro sto i frontman skupiny Olympic Petr Janda. Legenda české populární hudby zahraje v Divadle Broadway největší hity své kariéry.

Záviš a Jan Haubert

V pražském klubu Modrá Vopice startuje koncertní série na pomoc časopisu HelpMusic. Ve středu 3. června zde vystoupí Záviš za doprovodu Jana "Honyho" Hauberta, zpěváka legendární kapely Visací zámek, punkového krále a básníka absurdní poezie. Koncert začíná ve 20:00 hodin. 

Michal Prokop & Framus Five

Ve čtvrtek 4. června vystoupí ve Žlutých lázních Michal Prokop se svojí skupinou Framus Five, jejichž koncertem odstartuje zdejší Rozmarné hudební léto 2020. Venkovní koncert pro 250 diváků začíná v 19:00 hodin.

Monika Načeva

Rovněž ve čtvrtek 4. června můžete od 20:00 hodin sledovat křest alba Zdivočelí koně Moniky Načevy z pražského prostoru Kampus Hybernská. Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem – Pavla Zajíčka, Ivana Martina Jirouse, Vladimíry Čerepkové, Václava Hraběte, Věry Jirousové nebo Šárky Smazalové. Koncert odehrají pro omezený počet návštěvníků, sledovat ho budete moci i online na mall.tv.

Název alba i nového seskupení Zdivočelí koně vznikl podle stejnojmenné básně Pavla Zajíčka, kterého považuji za jednoho z nejlepších českých básníků. Poprvé jsem jeho poezii zpívala na vinylu Prolínání z roku 2010, kterou jsme natočili jako živý záznam jednoho ze společných koncertů,“ vysvětluje Monika Načeva.

Krausberry

Ve čtvrtek 4. a v pátek 5. června vystoupí v Malostranské besedě blues rocková legenda Krausberry, založená zpěvákem Martinem Krausem v roce 1984. Koncert pro 50 diváků začíná ve 20:00 hodin. 

Metropolitan Jazz Band & Eva Emingerová

V neděli 7. června se můžete v pražském Jazz Docku od 16:00 hodin zaposlouchat do tónů Metropolitan Jazz Bandu s Evou Emingerovou. Metropolitan Jazz Band trumpetisty Josefa Krajníka byl založen již v roce 1972. Z původně ryze dixielandového zaměření postupně vykrystalizoval orchestr, který se ve svém repertoáru nebojí vkročit ani do mainstreamu. Muzikantův styl vychází z legendárního Louise Armstronga, Roye Eldridge a dalších.

Úvodní foto: Monika Načeva, foto Vilém Kabzan

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!