Live koncerty online: na co se můžete těšit v týdnu od 30. března do 5. dubna

Live koncerty online: na co se můžete těšit v týdnu od 30. března do 5. dubna 

Hudební smršť valící se z monitorů a obrazovek rozhodně neustává. Živých koncertů různých žánrů dostupných online z pohodlí vašeho domova je na tento týden přichystáno opět přehršel. Pohodlně se usaďte a vybírejte z našich tipů!

Petr Janda

Hned v pondělí 30. března vám pro lepší náladu zahraje frontman Olympicu Petr Janda. Jeho stream Petr Janda live z Propasti začíná v 19:00 hodin.

Lukáš Randák

Na pondělí 30. března od  20:00 hodin si svůj live stream přichystal i zpěvák, herec a moderátor Lukáš Randák, známý z muzikálů Romeo a Julie, Ples upírů, Královna Kapeska, Doktor OX, Galileo či Čarodějka. Doprovázet ho bude Vojta Adamčík.

Koncert pro 10 milionů

Iniciativa Koncert pro 10 milionů živě streamuje každý den od 18:00 hodin pásmo koncertů, rozhovorů a zajímavostí z virtuálního studia XLAB Realtime CZ. Online večery, jejichž moderátorem je Pavel Anděl, mají vždy i hosta z řad lékařů, policistů, hasičů, psychologů či dalších odborníků na aktuální dění a téma koronaviru.

I Love You Honey Bunny

V úterý 31. března se můžete těšit na live stream indie-pop-rockové kapely I Love You Honey Bunny, který zprostředkuje nový projekt Kultura do domu vysílající ze zavřeného pražského klubu Rock Café. Přímé přenosy koncertů budou ke zhlédnutí na Facebooku Rock Café či na facebookové stránce i YouTube kanálu daného interpreta. 

Už jsme doma

V úterý 31. března si od 20:00 hodin můžete pustit i přímý přenos koncertu skupiny Už jsme doma ze zavřeného klubu U Staré paní. Poznávacím znamením punkově avantgardní kapely, jež letos slaví 35 let své existence, je typický zvuk trubky, sbory a neuvěřitelné tempo. 

Pavel Šporcl

I v tomto týdnu pokračuje Pavel Šporcl v sérii svých živě streamovaných koncertů s názvem Pavel Šporcl – 6x v obýváku. Live stream koncertů můžete zdarma sledovat v úterý 31. března a v pátek 3. dubna na jeho facebookovém profilu

Počínaje středou 18. března začal Pavel Šporcl živě streamovat i krátké dopolední Hudební střípky pro děti a jejich rodiče. V pásmu, v němž nechybí povídání o konkrétním skladateli ani hudební ukázky, se postupně věnuje velkým skladatelům jako jsou Mozart, Dvořák či Beethoven. Stream probíhá každý všední den od 12 hodin.

Elis Ochmanová

V úterý 31. března se svým live streamem od 19:00 hodin vystoupí i muzikálová zpěvačka Elis Ochmanová, známá z muzikálu Čarodějka, v němž ztvárňuje roli Elphaby. Hodinový koncert s názvem Elis živě vol.3 bude sestaven z písní na přání.

Dubnička Lahoda Revival Kabaret

Na apríla 1. dubna je pro vás od 20:00 hodin připraven Dubnička Lahoda Revival Kabaret s jeho oslavnou tryznou za neznámé hity. Autoři Kabaretu se ve své chodsko-valašské retro folk show snaží navázat na bohatou, ale mizející tradici spojení vtipných písniček a scének vlastním originálním způsobem, který vám možná připomene slavné dvojice Šimek & Grossmann, Suchý & Šlitr či Vodňanský & Skoumal.

Bára Zmeková

Čtvrtek 2. dubna přinese od 20:00 hodin live stream koncertu skladatelky a multiinstrumentalistky Báry Zmekové pohybující se ve svých písních s autorskými českými texty mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Křehkost a naléhavost odlehčuje humorem a nadhledem a klavírní hru střídá se syntezátory či kytarou. 

Cermaque trio

Živý přenos koncertu kapelního tria písničkáře Cermaque vás čeká rovněž ve čtvrtek 2. dubna od 19:00 hodin. Jeho první virtuální koncert proběhne v aktuální kapelní sestavě s Julií Goetzovou (viola, zpěv), Martinem Barincem (kytara, bicí) a hostující zpěvačkou Zuzanou Barincovou.

Melody Boys

V pátek 3. dubna na vás od 20:00 hodin čeká koncert šesti hudebníků z orchestru Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Ten vás během krátké chvilky přesune do let minulých, kdy automobily jezdily ještě pomalu a lidé jdoucí hrát tenis byli oblečení elegantněji než mnozí dnes, když jdou do divadla. Melody Boys se připojují k výzvě #nechodven v jazzklubu u Staré paní, aby vás pomocí nejmodernější techniky zavedli do světa jazzu, dixielandu a swingu.

Chuck Wansley Jazz Quintet

Rodák z New Yorku, kapelník a zpěvák Chuck Wansley, se vám se svým Jazz Quintetem představí rovněž v pátek 3. dubna od 20:00 hodin. Chuck vystupuje na festivalech i v jazzových klubech celého světa, které plní nejenom svým hlasem s velkým rozsahem, ale i vtipem.

Kapitán DEMO

V pátek 3. dubna chystá od 20:00 hodin svůj live stream i Kapitán DEMO, neboli Jiří Burian. Těšte se na rap plný sarkasmu, ironie a silné míry nadsázky. 

Mňága a Žďorp

Ve své live zkušebně zahraje v sobotu 4. dubna od 20:00 hodin také kapela Mňága a Žďorp. V rámci koncertu s názvem Koncert Jukebox II vám kapela představí opět své starší i novější písničky, tentokrát ale podle svého vlastního výběru.

1flfsoap

Sobota 4. dubna přinese od 20:00 hodin i live stream koncertu 1flfsoap. Experimentální projekt Michala Janíka z Ghost of You a Lukáše Palána z Acute Dose hraje živou elektronickou hudbu s tanečními sety, které nemají předem jasný konec. Přichystány jsou živé bicí, nezaměnitelná kytara a velký podíl improvizace.

Ivana Korolová

Sobotní večer si můžete zpestřit i live koncertem herečky a zpěvačky Ivany Korolové streamovaným z klubu Rock Café v rámci nového projektu Kultura do domu. Přímý přenos koncertu bude ke zhlédnutí od 18:00 hodin na Facebooku Rock Café či na facebookové stránce a YouTube kanálu zpěvačky.

Berlínská filharmonie

Stále ještě se můžete registrovat i do online archivu Berlínské filharmonie, která na svých webových stránkách zpřístupňuje více než 600 koncertů. Pustit si můžete koncerty z posledních deseti let, včetně přestávkových rozhovorů s dirigenty a sólisty. Přístup je zdarma po dobu 30 dní po registraci a zadání kódu BERLINPHIL. 

Úvodní foto: archiv facebookové události Live Stream: Už jsme doma #nechodven

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!