Čechomor

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Karel Holas z Čechomoru oslaví šedesátiny online koncertemHolky z gauče, Spring Festival i nový Palán. Přinášíme kulturní tipy na týden od 15. do 21. březnaLednicko-valtický hudební festival čeká jubilejní ročník. Nabídne originální spojení klasické a lidové hudbyKarel Holas z Čechomoru: Na turné se přiblížíme zvuku připravovaného albaLednicko-valtický hudební festival propojí klasickou a lidovou hudbuKoncerty naživo i online: na co se můžete těšit v týdnu od 15. do 21. červnaKrumlovský slunovrat a návrat kultury na jih bude řídit kapela Čechomor30 let od sametové revoluce. Jaké akce připomenou významné výročí v Praze?

Poslechnětě si díl našeho Proudastu se zpěvákem a houslistou Karlem Holasem! https://www.buzzsprout.com/839452/4749527-ep-14-preskakovani-sergeje-bubky-host-karel-holas-z-kapely-cechomor

Čechomor je česká hudební skupina založená na jaře roku 1988 původně jako volné sdružení muzikantů hrajících kramářské písně s názvem I. Českomoravská nezávislá hudební společnost. Po roce 1994 přešla skupina z čistě akustického pojetí do elektrické podoby. Po vydání třetího alba „Čechomor“ byl název skupiny zkrácen taktéž na Čechomor.

Čechomor v průběhu svého působení projel celou Evropu, severní Ameriku a Rusko, spolupracoval s divadlem Na Palmovce, bratry Formany, divadlem Continuo a dalšími. Letos se kapela podívala také do Austrálie a na Nový Zéland, kde potěšili naše krajany zasažené povodněmi a zemětřesením.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Čechomor. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Čechomor ve videoklipu...

Čechomor: Kam vyrazit?

Čechomor: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout