Mezi ploty zakončí letošní festivalovou sezónu

Mezi ploty zakončí letošní festivalovou sezónu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Festival Mezi ploty má za sebou letitou tradici, v letošním roce se ale představí v nové podobě. Kromě festivalu, který se tentokrát uskuteční první říjnová víkend, bude spolupracovat s Českou televizí a veřejnou sbírku se zprávami DMS na pomoc duševně nemocným. Organizátoři letos chtějí ještě více otevřít komunikaci o problémech duše a nenásilně nabídnout pomoc všem, kteří zažívají stres, napětí, úzkost, duševní krizi nebo jen těžké životní období. 

ČT 3. října odvysílá speciální prodloužené vydání pořadu Hyde Park, kde budou s diváky komunikovat a nabízet pomoc přední odborníci na lidskou duši pod vedením ředitele nemocnice Bohnice  Mudr. Martina Hollého, předsedy České psychiatrické společnosti ČLS JEP.

Mezi ploty v tomto roce svoji účastí na festivalu podpoří například Tomáš Klus, Lou Fanánek Hagen se skupinou Tři sestry ve skvělém akustickém setu,  Čechomor, Ewa Farna, Sto zvířat, Čoko voko, Michal Horáček - Český kalendář, Lenka Filipová se svou dcerou Lenny, Celeste Buckingham, Dan Bárta a Robert Balcar trio, Michal Malátný známý z hudební skupiny Chinaski s programem věnovaným dětem, Čoko voko, Sunflower Caravan, Květy, Republic of Two, Tonya Graves, Václav Neckář, Laco Déczi, Pavel Šporcl, Ha divadlo, Anna Polívková s duem Aniby, Albert Černý s Lake Malawi a desítky dalších významných představitelů tuzemské kulturní scény. 

Součástí projektu Mezi ploty je letos i sbírka s dárcovskými SMS zprávami na pomoc duševně nemocným. Její výtěžek pomůže Nadaci Bona s vybudováním počítačového pracoviště, kde se budou psychiatričtí pacienti, zejména lidé trpící schizofrenií, učit pracovat s grafickými programy a získávat dovednosti, které jim pomohou s návratem do běžného života. Každý, kdo chce pomoci, tak může zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS MEZIPLOTY na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, více na www.darcovskasms.cz, nebo příspěvek na konto veřejné sbírky  9 3 9 3 9 3 9 3 6 9/0800.

Kulturní program samotného festivalu se odehraje na šesti scénách:

Hlavní stage, kde zahrají například Ewa Farna, Bek Ofis, Čechomor, Jaroslav Uhlíř či Tomáš Klus a v akustickém setu legendární Tři setry, bude mít podtitul Komunikace. Z tohoto důvodu zde kromě hudební produkce bude moderátor také komunikovat s účinkujícími, kteří návštěvníkům „odkryjí svůj svět“ podobně jako hosté pořadu se Simonou Babčákovou v České televizi.

Návštěvníkům festivalu se poprvé otevře i prostor kostela bohnické nemocnice. Na této scéně se představí především interpreti, kteří přinášejí výraznou osobní uměleckou výpověď. Například jedna z nejvýraznějších hudebních osobností Dan Bárta & Robert Balzar trio či Vladimír Václavek, Maok  nebo básník a textař v jedné osobě pan Michal Horáček se svým hudebním projektem Český kalendář.

Silně obsazená bude i alternativní scéna, kam přijede celá řada kapel, které se nebojí experimentovat a oslovovat i intelektuálně náročnější posluchače. Například dnes již legendární Čoko voko, Jablkoň, Polemic,  Ille, Živé kvety, Lanugo, Kvety, Republic of two, Floex či eFeM.

V rámci Relaxační zóny, která nabídne velkou dávku jazzu, vystoupí mimo jiné Ondřej Ruml, Marta Töpferová, Tonya Graves , Ivonne Sanchez a další.

Akce Mezi ploty zůstává ovšem nejen hudebním, ale i divadelním festivalem. Proto nebude chybět ani divadelní scéna v Divadle Za plotem, kde zahraje HaDivadlo, divadlo VOSTO5, hudebně divadelní duo Aniby s Annou Polívkovou nebo domácí Bohnická divadelní společnost. 

Festival také udělá vše pro to, aby potvrdil svou pověst podniku vstřícného k rodinám s dětmi. Na scéně věnované dětem vystoupí soubory a umělci, kteří mají potenciál zaujmout celou rodinu. Například již zmíněný Michal Malátný, soubor Buchty a loutky, Sto zvířat nebo Divadlo duší spřízněných. Dětskou scénu se rozhodla doplnit také stanice Déčko České televize. O interaktivní zábavu pro děti se postarají například oddíly pražského Junáka, výtvarný Eko-ateliér a mnoho dalších.

Vstupenky jsou až do 3. října za zvýhodněnou cenu v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 230 jednodenní vstupenka a 350 korun vstupenka dvoudenní. Lístky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet, na místě budou vstupenky k dostání za 280 a 400 korun.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 
Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!