Srpen rozehrají oslavy pětadvacátých narozenin Čechomoru

Srpen rozehrají oslavy pětadvacátých narozenin Čechomoru

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Letos je to již 25 let, kdy vznikla 1. Českomoravská nezávislá hudební společnost. Dnes všem známá jako skupina Čechomor. Pro své fanoušky si na oslavu svého čtvrt století mezi legendami české hudební scény, připravila několik open-air koncertů.

Na těchto koncertech tak diváci uslyší i písničky, které skupina dlouho nehrála a které mají připomenout i období z počátku její existence. V druhé polovině srpna Čechomoru přijede z USA popřát mimo jiné i producent posledního alba a sólový kytarista Gerry Leonard nebo japonský producent, zpěvák, hráč na flétnu šakuhači a japonské taiko bubny Joji Hirota.

Poprvé v historii Čechomoru také zazní některé skladby v doprovodu pěveckého sboru v aranžmá Jana Kučery. Na koncertech Čechomor doprovodí Kühnův smíšený sbor pod vedením Marka Vorlíčka.

Čechomor svoji narozeninovou koncertní sérii v rámci Čechomor Kooperativa Tour 2013 zahájí 16. 8. na 22. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově, kde kromě Gerryho Leonarda, Joji Hiroty a Kühnova smíšeného sboru se sbormistrem Markem Vorlíčkem s Čechomorem vystoupí i Lenka Dusilová a Smíchovská komorní filharmonie za řízení Josefa Vondráčka.

„Koncert v Českém Krumlově je zatím největší projekt, který Čechomor v uplynulých pětadvaceti letech realizoval. Mít na jednom jevišti pěvecký sbor, komorní filharmonii, uznávané hudebníky ze zahraničí i z Čech a to všechno ještě za asistence kamer České televize, která z českokrumlovského koncertu natáčí záznam pro televizní pořad a nové DVD Čechomoru, je na jedné straně velmi lákavé, ale na druhé straně nesmírně složité na organizaci zejména proto, že všichni hudebníci se spolu sejdou na pódiu vlastně až v den koncertu“ říká František Černý, zpěvák a kytarista skupiny Čechomor a dodává: „Je to naprosto unikátní projekt, který už se asi nikdy znovu nebude opakovat.“

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 
Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!