Letní shakespearovské slavnosti 2013 naplno začaly. Vstupenky jsou stále v prodeji.

Letní shakespearovské slavnosti 2013 naplno začaly. Vstupenky jsou stále v prodeji.

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Letní shakespearovské slavnosti 2013 jsou v plném proudu. Letošní premiéru Sen noci svatojánské aktuálně doplňuje komedie Zkrocení zlé ženy s Táňou Vilhelmovou a Romanem Zachem, která se hraje v malebném prostředí Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí. Scéna Nejvyššího purkrabství Pražského hradu přivítá Richarda III. s Jiřím Langmajerem a Klárou Issovou, nejúspěšnější inscenaci loňských shakespearovských slavnostní (od 22. července). Pouhé tři dny budou mít pražští diváci šanci vidět premiérově slovensko-českou verzi hry Dvaja páni z Verony s Lukášem Vaculíkem a Zuzanou Norisovou (od 29. 7. do 31. 7.).

22. června se na scénu Nejvyššího purkrabství vrátí loňská úspěšná premiéra Richard III., celkem se zde odehraje sedmnáctkrát. „Napínavý příběh Richarda si během loňských premiérových představení získal mnoho příznivců. Mnoha zájemcům se však nepodařilo koupit vstupenky, neboť byly brzy vyprodány. I proto je letos Richard III. zařazen do programu slavností, “ říká umělecký ředitel Libor Gross. Režisérem a autorem úpravy je zkušený slovenský divadelník Martin Huba: „Na Richardovi mě zajímá jeho tragická stránka pramenící z toho, že jde o bystrého, schopného a zároveň i hluboce zakomplexovaného člověka. Jeho hrůzné činy žene i vztek uraženého dítěte, kterému jeho vlastní matka vmetla, že je peklem jejího života. My chceme ovšem ukázat i jeho lidštější tvář.“

Na konci července dorazí do Prahy premiérově bratislavské představení Dvaja páni z Verony. Pouze po tři večery (29. – 31. 7.) tak budou moci diváci navštívit komedii plnou rafinovaných slovních hříček, kde jednu z hlavních rolí hraje hudba. Na jevišti se objeví i živá ženská kapela a Lukáš Vaculík (role Vojvody) dodává: „Je to super. Zaprvé se mi ta muzika moc líbí. Napsal ji pan režisér Mankovecký a moc se mu to povedlo. Ty holky výborně hrají, výborně vypadají. Je to kvalita, která představení obohacuje a posunuje výš. Živá muzika je v představení vždycky bezvadná věc.“

Představení se hraje ve slovensko-české verzi a mimo Lukáše Vaculíka si zde zahrají Zuzana Norisová, Ondrej Koval´ nebo Milo Král´.

Vstupenky na jednotlivá pražská představení se pohybují v cenovém rozmezí od 250 do 990 Kč a jsou k dostání v síti Ticketportal nebo přímo na pokladnách obou scén (Nejvyšší purkrabství Pražského hradu a Lichtenštejnský palác na Malostranském náměstí). Pokladny jsou otevřeny od 15:00 do 21:00 a to vždy pouze v den, kdy se hraje. Začátky představení jsou obvykle ve 20:30 hodin.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!