CocoRosie navštíví v červnu Divadlo Archa

CocoRosie navštíví v červnu Divadlo Archa

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Americké sesterské duo, které si pohrává s hip-hopem i operou, uvede 19. června v Divadle Archa své nové album Tales Of A Grass Widow. Kapela se v Praze objeví po necelém roce, kdy v Arše předvedla jeden z nejžhavějších večírků loňského koncertního léta.

CocoRosie do Prahy přivezou svou zcela novou, pátou řadovou desku, která vyjde na konci května. Hudební sesterský dialog vznikl ve spolupráci s islandským skladatelem Valgeirem Sigurðssonem za účasti řady hostů. Jedenáct nových skladeb slibuje odvážný mix elektroniky a organických zvuků, které mají evokovat futuristickou atmosféru návratu k přírodě.

Mistryně znepokojivých kontrastů, sestry Sierra a Bianca Casady, zahájily svoji společnou hudební dráhu po mnoholetém odloučení v roce 2003. Formace bravurně těží z kontrastu svých hlasových projevů - Sierra, disponující operním hudebním vzděláním doprovází své party hrou na harfu, zatímco Bianca - mnohostranná popová vokalistka ležérně překračuje hranice zpěvu, zvířecí mluvy i pro ni typického kňourání.

Sierra a Bianca vstoupily společně na hudební scénu debutem La Maison de mon Rêve v roce 2004. Jejich druhá deska Noah´s Ark vyšla o rok později. V roce 2007 vydaly CocoRosie své třetí album The Adventures of Ghosthorse and Stillborn.  Album Grey Oceans z roku 2010 vznikalo téměř tři roky v Buenos Aires, Paříži, Berlíně, New Yorku a Melbourne. Tvůrčí aktivity sester v loňském roce zahrnují choreografii Nightshift a operu Soul Life, obě tyto produkce byly uvedeny na Donau festivalu v Kremži. Obě sestry vystoupily v Londýně na Meltdown Festivalu kurátorovaném jejich dlouhodobým přítelem Antonym Hegartym a Bianca uvedla sólovou výstavu v New Yorku. Kromě nové desky oslaví na jaře 2013 premiéru i inscenace Peter Pan pro Berliner Ensemble, na které hudebně spolupracují se světoznámým režisérem Robertem Wilsonem.

Vstupenky za 490,- /590,- jsou v předprodeji v pokladně Divadla Archa a sítích Ticketpro a Ticketportal.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Divadlo Archa nabízí i další akce

Mohlo by se ti líbit...

Místo konání: Divadlo Archa

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!