Efekt a zábava bez vyšších ambicí aneb Trója pro rockery

Efekt a zábava bez vyšších ambicí aneb Trója pro rockery50%

RockOpera Praha uvedla další kus ze série rockových oper inspirovaných antickými bájemi. Premiéra se původně měla konat již v březnu, kvůli známým důvodům byla však odsunuta. První diváci se tak dočkali teprve minulý týden. Trója je další z typických inscenací RockOpery, která nadchne její specifické publikum. Nic víc od ní ale nečekejte.

RockOpera Praha uvedla minulý týden v premiéře nové dílo inspirované antickými bájemi. Trója vypráví známý příběh o krásné Heleně, jejím milenci Paridovi, králi Agamemnónovi a trojském koni. Příběh je však v této inscenaci vedlejší - důležité jsou efekty, velká jména a rockově “tvrdá” atmosféra

Trója je součástí antické série, do níž patří ještě Oidipus Tyranus, 7 proti Thébám a Antigona. Autorkou libreta je opět Pavla Forest a hudby Milan Steigerwald. RockOpera opět láká především na velká jména rockového světa. Roli zlého krále Agamemnóna ztvárnil Kamil Střihavka, pro kterého se jedná o první zápornou roli a zároveň důležité téma. Námět totiž autorům sám navrhnul. 

Operu o svárech mezi antickými bohy, nápadníky krásné Heleny a válečném konfliktu režírovala Irina Andreeva, která v RockOpeře v mnoha dílech účinkuje a režijně se již ujala inscenací Vymítač a Malý princ. Kromě sólistů se v Tróje objevila ještě skupina scénického a historického šermu Burdýři, skupina tanečníků a akrobatů s ohňovou show a pěvecký sbor rockové akademie pod vedením Michaely Květenské

Stálí fanoušky tohoto “divadla nejen pro rockery” byli jistě nadšení. Dílo si očividně neklade větší ambice, než uspokojit právě toto specifické publikum. Pokud se na Tróju vydáte, uvidíte a uslyšíte především efekt, velké hvězdy českého rockového rybníčku a hlasitou hudbu. Obsah je tak trochu vedlejší. Děj se sice inspiruje antickou bájí, společné však mají spíš jen postavy a základní dějovou linku. Příběh se nesnaží jít do hloubky, ani divákům sdělit o notoricky známém příběhu cokoliv originálního.

Trója (foto: Soňa Šerá)

Premiéru bohužel provázely technické potíže. Několikrát nefungovaly mikrofony a pravděpodobně z důvodu nevyváženého zvuku bylo zpěvákům velmi těžké rozumět text. Ve chvílích, kdy bylo přece jen možné nějaký text pochytit, jednalo se o ne zrovna sofistikované verše, často i kostrbaté. Sólisté měli také chvílemi potíže s intonací, což, doufejme, zapříčinila premiérová nervozita.

Pokud však nečekáte hlubší umělecký zážitek a od večera v RockOpeře si slibujete hlavně efektní show, Tróju si jistě užijete. Zpěváci včetně Kamila Střihavky, Martina Sluky, Daniely Gildenlöw Langrové nebo Honzy Tláskala předvádějí standardní výkony, kapela pod vedením uměleckého ředitele a autora hudby Milana Steigerwalda hraje slušně, šermíři předvádějí efektní bojové scény a akrobaté s fireshows všemu dodávají okázalou atmosféru. Trója je tedy dalším typickým kouskem pro věrné fanoušky RockOpery, nic víc, nic míň. 

foto: Soňa Šerá

Názor informuji.cz: 50%

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Fotografie k článku

Efekt a zábava bez vyšších ambicí aneb Trója pro rockeryEfekt a zábava bez vyšších ambicí aneb Trója pro rockery
 

Mohlo by se ti líbit...

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!