Jak netradičně strávit Štědrý den v Praze? V zoo, v divadle i zpěvem koled v centru

Jak netradičně strávit Štědrý den v Praze? V zoo, v divadle i zpěvem koled v centru 

Štědrý den se absencí oběda může zdát nekonečný. Čekání na Ježíška si letos lze v hlavním městě zkrátit nejrůznějšími způsoby. Podívejte se na naše sváteční tipy.

Vánoční pohádka

Pokud máte děti starší čtyř let, můžete s nimi vyrazit na sváteční pohádku o andělíčkovi, který rok co rok nosí Ježíškovi dopisy dětí plné přání. Jednou se však nečekaně stane, že vánoční posel zaspí. Co se stane, to poodhalí Jarmil Škvrna a Karel Zima v pohádce, kterou libeňské Divadlo Gong odehraje od třinácti hodin.

V obležení fauny

do šestnácti hodin zůstane v pátek otevřená zoo v Troji, pokladny se nicméně uzavřou úderem 14. hodiny. Po celý den se můžete těšit na komentovaná krmení a setkání u zvířat, například v půl druhé se předvedou lachtani s vánočním vystoupením. Děti mladší patnácti let mají v tento den symbolický vstup za jednu korunu. A pokud se rozhodnete přinést němým tvářím jedlé dárky, ať už suché pečivo, jablka, mrkev nebo třeba ořechy, chovatelé jim je v následujících dnech předají.

Procházka zimní zahradou

Troji ještě zůstaneme. Japonská zahrada, severoamerická prérie i polopoušť, lesní biotopy v Asii a Severní Americe nebo pinetum plné rozličných jehličnanů. To všechno zahrnují venkovní expoziceBotanické zahradě, které jsou po celou zimu až do února přístupné zdarma, a to včetně Štědrého dne. O vánoční atmosféru tu navíc není nouze – u pokladen, skleníku a kaple svaté Kláry najdete ozdobené stromy a v horní části zahrady anděla z přírodnin v životní velikosti.

Louskáček

Příznivce baletu čeká vánoční klasika s hudbou Petra Iljiče Čajkovského, v níž právě ve sváteční den ožívá louskáček na ořechy, který se svou objevitelkou Klárou porazí vojska myšího krále a promění se v krásného prince. Přední ruští i domácí tanečníci slavný příběh interpretují na prknech Divadla Hybernia od patnácti hodin.  

Zpívání koled

Stejně jako v minulých letech si i letos můžete přijít zazpívat koledy společně s ostatními Pražany, a to od půl třetí odpoledne u pilíře Karlova mostu v blízkosti bistra Bruncvík na Kampě. Písně nemusíte umět zpaměti, na místě budou k dispozici zpěvníky.

Betlém i půlnoční na zámku

Chvalský zámek zůstane otevřený i na Štědrý den, a to od 10 do 16 hodin, kdy si příchozí budou moci prohlédnout výstavy věnované podobě Vánoc za první republiky, poetickým zimním kresbám Jana Kudláčka anebo také fotografiím střípků ze sklonku osmdesátých let objektivem Miloše Fikejze. Na nádvoří najdete betlém se živými zvířaty, chybět nebude ani zpívání andělů ze zámeckých oken nebo předčasná půlnoční mše s koledami, jež začne v půl páté odpoledne.  

Foto: Pexels

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!