Pražská venkovní kluziště: kam si jít zabruslit během zimy v metropoli?

Pražská venkovní kluziště: kam si jít zabruslit během zimy v metropoli? 

Vláda vydala zákaz pořádání adventních trhů a konzumace alkoholu na veřejnosti. Místo popíjení svařáku můžete v metropoli vyrazit za sváteční atmosférou třeba na bruslení pod širým nebem. Víme kam!

Westfield Chodov

Už potřetí se park blízko obchodního centra na Chodově proměnil v kluziště na vyvýšené ploše, kde si letos kromě sportování nově návštěvníci užijí také Ice Bar umístěný přímo na ledové ploše. Otevřeno tu mají do konce ledna každý den od 10 do 21 hodin vyjma Štědrého dne, kdy tu můžete bruslit jen do 16 hodin, a na silvestra, kdy se areál uzavře s úderem 18. hodiny. Nechybí zde ani bezplatná Wi-Fi nebo půjčovna bruslí. A těšit se můžete i na soutěže o hodnotné ceny.

Centrum Černý Most

Minimálně do poloviny února zůstane otevřené kluziště v sousedství obchodního centra na Černém Mostě, které taktéž nabízí i sváteční otevírací dobu včetně Štědrého dne (9 až 14 hodin) a silvestra (9 až 16 hodin). Zaplněnost ledové plochy si můžete před návštěvou zkontrolovat přes živý videostream v mobilní aplikaci ICE-TEC. Základní vstupné činí 100 korun, doprovod zaplatí 40 korun a děti do pěti let mají vstup zdarma.

Löwitův mlýn

Obyvatelé osmého městského obvodu to mají nejblíže na kluziště před historickým mlýnem, respektive hned za Libeňským zámkem, které zde najdou do 27. února, pokud nedojde k razantnímu oteplení. 24. a 31. prosince zde můžete bruslit do čtrnácti hodin. Za celodenní vstupné na plochu 30 x 15 metrů dáte šedesát korun, předškoláci mají vstup zdarma. Najdete tu i půjčovnu bruslí a občerstvení.

Na Františku

V sousedství Anežského kláštera a Nemocnice Na Františku naleznete kluziště o ploše 40 x 20 metrů. Předtím, než si tam vyrazíte zasportovat, ale pro jistotu zkontrolujte časová pásma veřejného bruslení, která se každý den mění. Vstupné pro dospělé stojí 70 korun, děti do čtrnácti let vyjde na 40 korun. Brusle si tu můžete zas úplatu vypůjčit i nechat nabrousit.

Vypich

Procházku oborou Hvězda můžete zakončit před jejími branami bruslením na tamní ledové ploše, které je otevřeno denně mezi 9. a 21. hodinou, jen v dopoledních hodinách může být uzavřeno pro školy. Do konce února však nabízí bruslení bez rezervace s občerstvením a půjčovnou náčiní. Vstupné je zdarma.

Letná

Na bezplatné bruslení zve také Praha 7, která na Letenské pláni otevřela hned dvě kluziště, která jsou přístupná denně od 9 do 21 hodin až do konce února. Na rozdíl od loňského roku letos není nutné dělat rezervaci pro vstup, pokud tedy nedojde ke zpřísnění opatření. Zamluvit si vstup musí pouze školy. K přezutí či odpočinku tu můžete využít vyhřívaný velkokapacitní stan s blízkým bistrem. A denně mimo pátky a soboty se navíc lze zúčastnit kurzů bruslení.

Střelecký ostrov

Zcela nové kluziště se otevřelo na ostrově pod mostem Legií. Ve všední dny jej můžete navštívit mezi 14. a 21. hodinou, během víkendu už od desíti hodin. Kdo má trvalé bydliště na Praze 1, má vstup zdarma, ostatní zaplatí padesátikorunu za hodinu. Brusle si tu je možné za poplatek vypůjčit.

Smíchov

Další kluziště s volným vstupem najdete na náměstí 14. října nedaleko stanice metra Anděl. Přístupné je do konce února, a to každý den od devíti do jednadvaceti hodin. Dostupná je tady také půjčovna bruslí a stánek s teplými i studenými nápoji a drobnými pokrmy.

Ice Park Tower

Přímo pod „pražským Bajkonurem“ – Žižkovskou televizní věží – najdou zájemci kluziště až do konce března, pokud to počasí dovolí. V pracovní dny je otevřeno ve dvou blocích mezi 15. a 21. hodinou, o víkendech a svátcích začíná otevírací doba v devět hodin ráno. Jednotné vstupné vyjma večerních bloků činí 100 korun, rodina s až třemi dětmi od tří do patnácti let zaplatí vyjma času od 18 do 21 hodin 250 korun. Brusle si je zde možné vypůjčit i nechat nabrousit.

Ovocný trh

Tradičně se zpřístupnilo také kluziště v historickém srdci metropole, které stejně jako to na Střeleckém ostrově nabízí bezplatný vstup občanům Prahy 1. Ostatní si tu mohou zabruslit za stovku, děti za padesát korun. Každou sobotu a neděli od patnácti hodin se tu až do konce ledna pořádají diskotéky na ledě s moderátorem Martinem Hrdinkou, kterého můžete znát mimo jiné z Českého rozhlasu Dvojka.

Grébovka

Na Vinohradech to máte blízko ke kluzišti v Havlíčkových sadech, které lze využít do konce února denně od 9 do 20 hodin kromě Štědrého dne a silvestra, kdy je otevírací doba zkrácená do 14. hodiny. Ratolesti mladší šesti let mají vstup zdarma, ostatní zaplatí padesát korun. Na místě je i půjčovna bruslí a drobné občerstvení.

Čapadlo

Bruslení s výhledem na panorama Pražského hradu si užijete na zbrusu nové ledové ploše umístěné na náplavce na Smetanově nábřeží přímo před budovou Hollar. Vstupné je zdarma, platí se zde jen za půjčení bruslí, helmy nebo chodítka. Otevřené kluziště na vltavském břehu zůstane do konce ledna, o víkendu od 10 do 21 hodin, ve všední dny až po 13. hodině. 

Riegrovy sady

Pražané žijící na pomezí Vinohrad a Žižkova mají nedaleko svých domovů speciální ekologické kluziště, jehož provoz nevyžaduje vodu ani elektrickou energii. Najdete ho hned vedle zahradní restaurace a bruslit tu můžete do konce února vždy od 9 do 20 hodin. Celodenní vstupné vás vyjde na padesátikorunu a čeká vás tu půjčovna bruslí i znějící koledy.

Foto: Pexels

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!