Pražská venkovní kluziště: kam si jít zabruslit během zimy v metropoli?

Pražská venkovní kluziště: kam si jít zabruslit během zimy v metropoli? 

Většina venkovních ledních kluzišť se rozhodla i po zpřísnění vládních opatření nechat otevřeno v omezeném režimu. Podívejte se na naše tipy, kam si jít v Praze za hygienických podmínek zabruslit.

Vypich

Kluziště zůstává otevřené až do konce února, a to denně od 9 do 21 hodin. Pokud plánujete návštěvu, nezapomeňte si ji zarezervovat buďto osobně, nebo přes online formulář. Rezervace jsou vždy na nadcházející týden pro šest osob, které s sebou mohou vzít maximálně šest dětí. Vstup je zdarma.

Letná

Velké bezplatné kluziště na Letenské pláni se zpřístupní v sobotu 19. prosince a dvě ledové plochy si návštěvníci budou moci, pokud to situace dovolí, užívat až do neděle 7. března. Otevřeno bude každý den včetně svátku od 9 do 21 hodin vyjma Štědrého dne, kdy se kluziště uzavřou už ve 14 hodin. Vstup je nutné si předem zarezervovat prostřednictvím formuláře. Aktuálně jsou však termíny obsazené. 

Smíchov

Další kluziště s volným vstupem najdete na náměstí 14. října. Sezónu zahajuje v sobotu 19. prosince, potrvá do začátku března. Bruslit zde může naráz maximálně šest lidí, kteří musejí mít rezervaci. Otevřeno bude vždy od 9 do 21 hodin. Přilehlé občerstvení nabídne svařák, punč nebo kávu, nechybí půjčovna vybavení.

Foto: MČ Praha 5

Ovocný trh

Komornější ledová plocha v centru se zřejmě otevře už v sobotu 19. prosince namísto původně plánovaného pondělí 21. prosince, přístupná bude zdarma denně od 10 do 20 hodin až do poloviny února. Provoz bude přizpůsoben aktuální epidemiologické situaci.

Arkády Pankrác

Minimálně do konce února si budou moci zabruslit návštěvníci kluziště obchodního centra Arkády Pankrác, a to každý den mezi 9. a 21. hodinou až do konce února. Pouze na silvestra a Nový rok se uzavře už v 18 hodin. Celodenní vstup činí padesát korun. K dispozici tu je půjčovna bruslí a občerstvení. Aktuálně se na ploše může nacházet pouze šest osob, skupiny se střídají po půlhodinách. Předchozí online rezervace možná není.

Riegrovy sady

Zbrusu nové kluziště se otevřelo v parku na Vinohradech kousek od zahradní restaurace. Otevřené je do konce ledna denně mezi 14. a 21. hodinou. Bruslení, které aktuálně stojí padesát korun, si můžete zarezervovat na konkrétní hodinu, nebo zkusit štěstí a vyčkat do celé hodiny, kdy bude vpuštěna další skupina.

Centrum Černý Most

Každý den od 9 do 21 hodin vyjma Štědrého dne (jen do 14 hodin) a silvestra (pouze do 16. hodiny) si můžete přijít zabruslit na plochu u obchodního centra. V jednu chvíli zde může sportovat šest dospělých osob, nebo šest dětí s doprovodem. Základní vstupné činí 80 korun, děti do pěti let a držitelé karty ZTP/P mají vstup zdarma.  

Žižkovská věž

Stále se bruslí i pod věhlasnými miminy sochaře Davida Černého, otevřena by ledová plocha měla zůstat až do konce března v návaznosti na počasí. Kromě sportování se denně včetně svátků od 9 do 21 hodin můžete občerstvit i svařákem nebo bombardinem v nedalekém baru. Vstupné se pohybuje od 100 do 250 korun, na kluzišti může být v jednu chvíli maximálně osmnáct návštěvníků.

Foto: Tower Park Praha

Westfield Chodov

Obyvatelé Jižního Města a okolí mohou vyrazit k obchodnímu centru, kde se kluziště otevře v sobotu 19. prosince a v provozu má zůstat do konce ledna. Bruslit tu můžete mezi 10. a 20. hodinou vyjma zkrácené doby na Štědrý den (do 16 hodin) a poslední den v roce (do 18 hodin). Podle organizátorů zde bude moci být v jednu chvíli šest dospělých a maximálně šest předškolních dětí, uvažují také o rozdělení plochy na dvě samostatná kluziště. Vstupné se pohybuje od 60 do 360 korun.

Grébovka a Folimanka

Přijďte si zabruslit do Havlíčkových sadů i nedaleké Folimanky, kde budou dvě plochy přístupné až do konce února. V souvislosti s novými omezeními může být na každé z nich v jednom okamžiku pouze šest osob. Kromě Štědrého dne a silvestra, kdy bude otevírací doba zkrácena do 16 hodin, si kluziště budete moci užít mezi 9. a 20. hodinou. Vstupné činí padesát korun.

Foto: Unsplash

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!