Víkendové akce v Praze: letní kino zdarma, food festival i prohlídka synagogy

Víkendové akce v Praze: letní kino zdarma, food festival i prohlídka synagogy 

Přichází druhý srpnový víkend. V hlavním městě se můžete těšit na projekce hudebních snímků na čerstvém vzduchu, food festival zmrzliny a jiných prázdninových dobrot nebo na bezplatnou prohlídku významné pražské synagogy.

Letní kino před Crossem i u Werichů

I v druhé půlce prázdnin pokračují na mnoha místech metropole promítání pod širým nebem. Tuto sobotu večer můžete na nádvoří Cross Clubu v Holešovicích zadarmo zhlédnout britský hudební snímek Beats, který popisuje rozmach rave culture v polovině devadesátých let. Sondou do leningradského undergroundu o dekádu dříve je rusko-francouzský film Léto, který bude k vidění na nádvoří Werichovy vily v neděli večer. Další tipy na letní kina v Praze najdete zde.

Mezinárodní den slonů

Trojská zoologická zahrada v sobotu oslaví mezinárodní den slonů ve velkém stylu. Prohlídky zázemí Pavilonu slonů jsou již bohužel plně obsazené, stále se však během odpoledne můžete těšit na ukázky koupání slonů ve venkovním výběhu s komentářem jejich chovatele nebo na předání enrichmentu slonům. Od 11 do 18 hodin bude navíc v Papírně každou hodinu probíhat nejenom ukázka výroby papíru, ale také (pro statečnější) pitva sloního trusu i ukázka pomůcek spojených s výcvikem zvířat.

Festival dobrot

K letním měsícům patří i osvěžující sladkosti. Je libo rollovanou, točenou či kopečkovou zmrzlinu, domácí limonády nebo ledový čaj? Nejen to nabídne festival, který se v sobotu a neděli koná v areálu holešovického Výstaviště. Akce je součástí Wine & Street Food Festivalu, na své si tedy přijdou i milovníci vína – vybírat budou moci z desítek vzorků moravských, evropských, amerických nebo australských vín.

Letní shakespearovské slavnosti

Program letní scény v Královské zahradě na Pražském hradě pokračuje o tomto víkendu další významnou komedií z pera proslulého renesančního dramatika. Dobrý konec všechno spraví bude na programu v sobotu i neděli večer, v hlavních rolích se představí Anna Fialová, Ondřej Pavelka, Martin Siničák či Marie Durnová.

Den židovských památek

Každoročně se druhou srpnovou neděli otevírají po celé republice desítky židovských památek. Letos se do akce zapojilo padesát objektů, v hlavním městě bude možnost zadarmo nahlédnout do Jeruzalémské (Jubilejní) synagogy, kterou najdete nedaleko pražského hlavního nádraží. Od 10 do 17 hodin se otevře jeden z největších židovských svatostánků v Česku, který byl postaven na začátku minulého století v maurském a secesním slohu.

Foto: Pixabay

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!