Víkendové akce v Praze: zdarma za uměním i tak trochu jiné divadlo

Víkendové akce v Praze: zdarma za uměním i tak trochu jiné divadlo 

S volnými vstupy během sváteční soboty 17. listopadu se doslova roztrhl pytel. Zdarma se podíváte do expozic Národní galerie v Praze i Národního muzea a vůbec poprvé můžete nahlédnout do prostor České tiskové kanceláře.

1. Vstup zdarma do Národní galerie v Praze

Využijte sobotního volného vstupu do všech sbírkových expozic Národní galerie v Praze, který se naskytne jen několikrát za rok. Veletržní palác navíc chystá bezplatné komentované prohlídky – s kurátory a kunsthistoriky si tak můžete projít třeba výstavu Pravda vítězí(vá)! Obrazy nejen z českých dějin nebo Otevřený depozitář Umění Asie.

2. Den otevřených dveří ČTK

Poznejte místo, které tvoří jeden z hlavních zdrojů informací pro tuzemská média. Česká tisková kancelář otevírá své brány veřejnosti za století svého působení vůbec poprvé. Během prohlídky se dozvíte, jak se tu pracovalo dříve a jak se pracuje dnes, prohlédnete si historickou zpravodajskou techniku a nakouknete do agenturního newsroomu.

3. Volný vstup do Národního muzea

Vstup zdarma nabízí v sobotu také všechny objekty Národního muzea, a to včetně doprovodných akcí. S dětmi můžete vyrazit do Nové budovy, kde se malí návštěvníci seznámí s historickými státními svátky. Čeká je tu poznávací hra, workshop výroby mávátek z prvomájových průvodů nebo placek připomínající rok 1989, sváteční kvíz nebo fotokoutek, kde se můžou proměnit v TGM nebo třeba pionýra.  

4. Noc divadel

Divadlo trochu jinak můžete v sobotu zažít na několika pražských scénách. V Divadle pod Palmovkou můžete vyzkoušet improvizaci, v Divadle ABC si zatancovat se zdejšími herci, v Hudebním divadle Karlín se pro změnu připravuje noční dobrodružná prohlídka. 

5. Václav Marhoul čte Záhadu hlavolamu

Proslulý komiks Jaroslava Foglara Rychlé šípy slaví osmdesáté narozeniny – v roce 1938 byl jeho první díl otištěn v časopise Mladý hlasatel. Připomenout si dobrodružství Mirka Dušína i Červenáčka můžete v neděli odpoledne ve Skautském institutu, kde bude herec a režisér Václav Marhoul číst z nejproslulejší části trilogie.

Foto archiv NGP

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!