Víkendové akce v Praze: volný vstup do galerií, oslava prosecca a přehlídka veteránů

Víkendové akce v Praze: volný vstup do galerií, oslava prosecca a přehlídka veteránů 

Poslední dubnový víkend v hlavním městě můžete využít volný vstup do kulturních míst na Praze 7 nebo zajít na festival italského šumivého vína či na velkou přehlídku historických vozidel.

1. Máme otevřeno

Kulturní místa na Praze 7 opět otevírají své brány! Přijďte si od pátku do neděle zdarma prohlédnout galerie, divadla, ateliéry či designové obchody. V neděli můžete využít volného vstupu do Veletržního paláce, který aktuálně hostí třeba výstavu 400 ASA. Tento den bude během odpoledne zdarma přístupný také DOX, kde najdete výstavu architektky Evy Jiřičné a výtvarníka Kryštofa Kaplana, který vás od 17 hodin osobně expozicí provede. Zamířit můžete také do Chemistry Gallery, Bio Oko, Kinolodě, Vnitroblocku, Paralelní Polis, Galerie Jelení a spousty dalších míst.

2. Pražský Majáles

Již popatnácté se koná květnový studentský hudební festival, který tuto sobotu obsadí letiště v Letňanech. Nabitý program nabídne vystoupení známých jmen tuzemské i sousední hudební scény, mezi nimiž nebude chybět zpěvák Marek Ztracený, electroswingové uskupení Mydy Rabycad, akustická kapela Jelen, rapper Marpo a jeho TroubleGang, slovenská stálice Horkýže Slíže nebo skupina Kryštof. Ještě před zahájením letňanské části festivalu se můžete zúčastnit majálesového průvodu, který odstartuje v 9.30 hodin v centru Prahy.

3. Grand Veteran

Fanoušci historických vozidel by si neměli nechat ujít sobotní sraz všech klubů veteránů v areálu psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Těšit se můžou na historická osobní auta, motocykly, autobusy, kola, závodní vozy nebo vojenskou historickou techniku. Pro děti budou přichystány tematické tvůrčí dílny, vyzkoušení veteránských řemesel, jízda v buggy a na dopravním hřišti nebo program zaměřený na finanční gramotnost.

4. Prosecco & Food Festival

Oblíbené italské šumivé víno hraje prim na food festivalu, který obsadí Žluté lázně tuto sobotu a neděli. Návštěvníci budou mít na výběr mezi desítkami druhů prosecca i jiných šumivých vín a k tomu budou moci ochutnat gastronomické speciality z různých koutů světa – chybět nebudou grilované krevety a další plody moře, italské šunky a sýry, dezerty, zmrzlina nebo výběrová káva. V rámci vstupenky dostanou skleničku na prosecco a welcome drink.  

5. Libeňská pouť

Vyrazte se svými ratolestmi ven! Před takzvaným Bílým domem nedaleko Palmovky najdete v sobotu pouť s bohatým doprovodným programem. Čekají vás vystoupení několika hudebních interpretů – zpěvačky Olgy Lounové, slovenského zpěváka ze skupiny Walda Gang Miroslava Šmajdy, popové kapely Maxim Turbulenc nebo lidové formace Třehusk. Děti se budou moci vyřádit na atrakcích, zasoutěžit si v tombole a zhlédnout ukázky historického šermu či řemesel.

Foto archiv FKHV

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!