Víkendové akce v Praze: severské filmy, oscarový Parazit i degustace kávy

Víkendové akce v Praze: severské filmy, oscarový Parazit i degustace kávy 

Venku chvílemi vládne doslova aprílové počasí, tento víkend v metropoli ale naštěstí nabízí spoustu indoorových kulturních akcí. Kina uvedou nové severské snímky i režisérskou verzi oscarového Parazita, v Pragovce se zase budete moci zahřát výběrovou kávou z pražíren.

Severská filmová zima

Severský filmový klub jako každý rok i tentokrát přivanul to nejlepší ze skandinávské a pobaltské kinematografie posledních měsíců a let. Přehlídka, která se do soboty koná v kině Evald a až do úterý v kině Lucerna, letos zahrnuje devět čerstvých novinek. Festival premiérově uvede finské snímky Role člověka o falešném byznysmenovi, Psi nenosí kalhoty, trochu netradiční romantickou komedii, nebo Země nadějí, jež je milostným příběhem z poválečné historie. Chybět nebude ani nová dánská komedie Mrtvé nechte spát či norské válečné drama Králův nesouhlas. Více o přehlídce zde.

Parazit v černobílé verzi

Nestihli jste čerstvého vítěze šesti kategorií Oscara včetně ocenění za nejlepší film v kinech po říjnové premiéře? Napravit to můžete tento víkend, kdy jihokorejský snímekrežisérské černobílé verzi promítají hned ve dvou pražských kinech, a to během valentýnského večera ve Světozoru a v neděli večer v Aeru. Černá komedie režiséra Džun-ho Pona vypráví o vykutálené chudé rodině, které se podaří infiltrovat do domácnosti bohatého byznysmena.

Zažij Nový Zéland

Láká vás dovolená na tomto exotickém souostroví s působivou krajinou, které původně osídlili Maorové? V tom případě nepřehlédněte tento celodenní festival, jenž se koná v sobotu v kině Dlabačov. Těšit se můžete na řadu tematických přednášek s tipy na cestování a informacemi o historii i současnosti státu, filmové projekce, ukázky tradičních tanců nebo třeba ochutnávku piva vyrobeného z novozélandského chmelu.

Barista roku 2020

Milujete kávu? Nenechte si ujít víkendovou přehlídku těch nejlepších českých baristů, kteří se v sobotu a neděli potkají v prostoru Pragovka, aby změřili své síly. Program nabídne také cuppingy, zajímavé debaty s kávovými odborníky a v neposlední řadě také soutěže v přípravě různých nápojů. V rámci vstupenky budete mít degustaci káv z řady pražíren po celou dobu zdarma.

Ctěnický masopust

Tradiční zabijačka a masopustní průvod budou středobodem programu akce v zámeckém areálu ve Ctěnicích, jež se uskuteční tuto neděli. Chybět nebudou dobroty jako jitrnice, prejt, koblížky nebo trdla, z nápojů budou návštěvníci moci vybírat třeba mezi pivem, medovinou nebo svařákem. Čeká je také dílna výroby masek, koncert Pražského pouťového orchestru či ukázky bourání prasete. Vstup je zdarma. Tipy na další pražské masopustní veselice najdete zde.

Ze snímku Psi nenosí kalhoty. Foto: Helsinki Filmi

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!