Víkendové akce v Praze: oslava české literatury, polské filmy i vstup zdarma do muzea

Víkendové akce v Praze: oslava české literatury, polské filmy i vstup zdarma do muzea 

Více o akci...

23lis 14:00

, Poupětova 1

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Kam vyrazit během volných dnů v hlavním městě? Vybírat můžete třeba mezi setkáním s řadou současných českých spisovatelů, festivalem polské kultury nebo bezplatnou prohlídkou Českého muzea hudby, které slaví patnácté narozeniny.

České muzeum hudby slaví 15 let

V někdejším chrámu svaté Máří Magdalény na Malé Straně v Praze se před patnácti lety otevřelo České muzeum hudby. U této příležitosti objekt Národního muzea nabízí tento pátek volný vstup do stálé expozice Člověk – nástroj – hudba i na aktuální výstavu Import / Export / Rock’n’roll, která přibližuje tuzemskou hudební scénu v socialistické éře. Návštěvníci nahlédnou i do běžně nepřístupného četnického salonku.

Česká vlna – Moře literatury

Česká literatura zažívá renesanci, přibývá jejích čtenářů i zájem kritiků. Možnost setkat se se sedmi současnými domácími prozaiky na jednom místě můžete během sobotního odpoledne a večera v holešovickém DOX. Martin Skořepa, Petra Soukupová, Bianca Bellová, Jiří Padevět, Jan Němec, Simona Bohatá a Alena Mornštajnová zde představí svou nejnovější tvorbu. Jejich prezentace doplní dvojnásobná slam poetry. Celý pořad bude moderovat známá stand upová komička Adéla Elbel.

Chlapec a pelikán

Letošní ročník Aussie & Kiwi Film Festu přinesl uvedení australského rodinného snímku Chlapec a pelikán, který už mohli zhlédnout také diváci zlínského festivalu. Hlavní hrdina Mike Kingley v něm vypráví své vnučce o nelehkém dětství, kdy přišel o matku. Stejně jako on ztratili rodiče malí pelikáni, které napadli lovci. Mikeovi se za pomoci otce a přítele podaří ptáčata vychovat a ochočit si je. Film bude na programu kina Ponrepo tuto neděli od 15 hodin.

Den flamenka

Hudebně-taneční kultura, která má kořeny v Andalusii v jižním Španělsku a před devíti lety byla zapsána na seznam nehmotného dědictví UNESCO, každoročně zavítá také do Prahy. Letos si její nejrůznější podoby můžete užít na koncertech, vystoupeních a workshopech třeba v klubu Limonádový Joe, Městské knihovně, studiu Itaka nebo Českém muzeu hudby, a to až do neděle.

Bardzo Fajný Festival

Seznámit se s rozmanitými oblastmi polské kultury můžete do neděle na festivalu, který tradičně hostí letenské Bio Oko. Hlavní program nabízí projekce současných snímků, tentokrát můžete zhlédnout mimo jiné drama z církevního prostředí Klér, dokument o tamějších bojovnicích za ženskou emancipaci Silačky nebo komedii podle skutečných událostí Jako pes s kočkou. Kromě toho se můžete těšit na ochutnávku polských specialit a drinků nebo představení jejich knižní produkce, na své si přijdou i děti.

Ze snímku Klér. Foto: archiv 25fps

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!