8 tipů na letní kina aneb kam za filmem v Praze

8 tipů na letní kina aneb kam za filmem v Praze  

Poctivé letní dny lákají hlavně k vodě a do přírody. Teplé počasí ale nabízí vyžití i těm, kteří zůstávají v centru Prahy a chtějí zakusit prázdninové nálady zde. Ideálním spojením takové zábavy a zároveň kulturního zážitku je návštěva letního kina. Kam na open air promítání vám poradíme!

1. Letní kino MeetFactory

Každou středu od května hostí MeetFactory tradiční letní kino. Hvězdné nebe nad továrnou obstará atmosféru a zážitek z projekce naruší jen zvuk právě míjejícího vlaku jednou za čas. Filmy uvidíte pravidelně od půl desáté a to zdarma na čtyřech střídajících se platformách ZEĎ NÁŘKŮ aneb Jediné oko nezůstane suchéZEĎ JOHNA LENNONA  aneb Filmy, které musíte slyšet aneb Velkofilmy s vůní východuBERLÍNSKÁ ZEĎ aneb Nad létem se stahuje železná opona.

2. Letní kino Černý Most

Oblíbené letní kino se vrátilo i na střechu Centra Černý Most, na které každý čtvrtek po dobu deseti týdnů běží ty nejlepší české snímky nominované na cenu Český lev. Filmové projekce startují kolem deváté hodiny večerní, jejich začátek se však může změnit v závislosti na intenzitědenního světla či aktuálním počasí. Vstup do kina je zdarma! 

3. Letní kino v Karlíně

Stálicí je Letní kino v Karlíně, které se nachází v zahradě Českého rozhlasu Regina. Příjemná je nejen zahrada, ale i vstupné, které je pouze 60 Kč. Začátky představení jsou v červnu a červenci od 21:30 hod., v srpnu od 20,30 hod., v září pak od 20,00 hod. Pokladna kina je otevřená vždy 1 hodinu před začátkem představení. Letos navíc můžete koupit permici na všech 60 představení za 1500 Kč.

4. Letní kino Žluté lázně

Žluté lázně jsou jasnou volbou pro letní slunění a drink s přáteli. U Vltavy ale můžete zajít také do kina! Za pouhých 50 Kč si koupíte místo před plátnem na blockbustery a v červnu a červenci také na zápasy fotbalového mistrovství světa. Pro držitele areálové permanentky bude vstup do kina zdarma! 

5. Letní kino Kamínka

Jako již tradičně slouží filmům v Praze na Zbraslavi i venkovní prostor Restaurace Kamínka. Pro pohled na plátno je dokonce využito i stávající koncertní podium. Projekce s výkonným ozvučením a pohodlným sezením má kapacitu až pro 100 diváků. Výše vstupného na filmové projekce je 100 Kč, na koncert můžete za 150 Kč.

6. Letní kino na Pragovce

Hledáte netradiční a originální letní kino? Program kina na Pragovce navazuje na zdejší uměleckou tvorbu (mladé umění) a obohacuje ji o další, filmovou dimenzi. FAMU se rozhodla využít nabídnutého prostoru k veřejné prezentaci absolventských filmů, vzniklých v posledních deseti letech. Vybrány byly převážně filmy, které získaly některé z cen na současných filmových festivalech (nejčastěji MFF KV nebo Cannes). V případě nepříznivého počasí se promítá uvnitř.

7. Letní kino na nádvoří kláštera sv. Anežky České

Milujete české klasiky? Národní filmový archiv ve spolupráci s Národní galerií připravil filmový program na letní měsíce tohoto roku v areálu Anežského kláštera. Na všechny projekce je vstup zdarma a čekají vás například Limonádový Joe aneb Koňská opera, Lásky jedné plavovlásky nebo, Všichni dobří rodáci.

8. Letní kino Výstaviště

Od středy do soboty promítá na letní scéně také Výstaviště v Holešovicích. Přímo na Křižíkově fontáně uvidíte nejen to nejlepší z kinematografie, ale i koncerty, divadlo, stand-upy a další vystoupení. A ve středu zcela zdarma! A navíc - kulturní zábavu můžete spojit s návštěvou dalších programů na Výstavišti nebo procházkou v parku Stromovka.

Kromě letních kin pro vás máme i ostatní kina v Praze.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Fotografie k článku

Letní kino Letní kino nabídne známé evergreeny a hity světové i české kinematografie, tematicky zaměřené. Diváci sami však rozhodnou, jaký film bude uveden a to hlasováním na portálu Filmjukebox. Hlasování skončí vždy 2 dny před samotnou projekcí 8 tipů na letní kina aneb kam za filmem v Praze 8 tipů na letní kina aneb kam za filmem v Praze
 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!