6 tipů na letní kina aneb kam za filmem v Praze

6 tipů na letní kina aneb kam za filmem v Praze

Počasí se zdá se umoudřilo a poctivé letní dny lákají hlavně k vodě a do přírody. Teplé počasí ale nabízí i vyžití těm, kteří zůstávají v centru Prahy a chtějí zakusit prázdninové nálady i zde. Ideálním spojením takové zábavy a zároveň kulturního zážitku je návštěva letního kina.

hodnoceno 38x
Líbí? Pošlete to dál...

1. Kino Letňák na Střeleckém ostrově

Tradičním letním kinem v srdci Prahy bylo vždy Letní kino na Střeláku. Letní kino na Střeleckém ostrově provozoval dvanáct let Kinematograf bratří Čadíků. Následně bylo zavřené, ale od minulého roku je opět v provozu. Letošní sezónu odstartují ve středu 6.7. Divoké historky. Začátky filmů jsou v červenci od 21 hodin a vstupné je za stovku. Tak hurá do teplé a nekonečné noci!

2. Výletní kino Smíchov

Další pozitivní událostí je, že přímo u Vltavy na Hořejším nábřeží minulý rok vzniklo Výletní kino Smíchov. Kino založilo pár nadšenců s cílem vrátit život do lokality, která poslední dobou hodně strádala, ale stále má neuvěřitelné kouzlo. Program navíc nabízí nové a osvědčené filmové pecky! Hrát se začíná až padne tma mezi 21:30 až 22:00 a vstupné na místě je 100 Kč.

3. Letní kino v Karlíně

Stálicí je Letní kino v Karlíně, které se nachází v zahradě Českého rozhlasu Regina. Příjemná je nejen zahrada, ale i vstupné, které je pouze 50 Kč. Promítá se od 16. června do 4. září. Projekce v červnu a červenci začínají ve 21:30, v srpnu o hodinu dříve a v září už ve 20:00. 

Od července do půlky září v pražských Riegráčích promítá Letní kino Riegrovy sady. Neděle a pondělky se tu na zahrádce, kde se můžete zchladit pivním mokem, promítají zajímavé filmy z posledních let.

4. Letní kino v Riegrových sadech

Letní kino v Ríegráči je klasikou, která neomrzí. Každou neděli a pondělí od devíti večer ve velké zahradě. Vstup zdarma.

5. Letní kino Kamínka

Od června bude jako letní kino Kamínka v Praze-Zbraslavi sloužit i venkovní prostor restaurace Kamínka. Stávající koncertní podium bude zároveň využito i pro pohled na plátno velikosti odpovídající vzdálenosti, tedy cca 6x3 metry. Projekce se uskuteční z digitálního projektoru, s výkonným ozvučením a pohodlným sezením s kapacitou až pro 100 diváků. Výše vstupného na filmové projekce je 80 Kč.

6. Kino 1435mm

Letní kino najdete také v Nákladovém nádraží Žižkov, kde promítá NFA (Národní filmový archiv) v Letním kině v kolejišti, vždy od půl 10. večer.

Kromě letních kin pro vás máme i ostatní kina v Praze.

| G+

Filmové tipy

Přidat na Seznam.cz Mějte články z Informuji i na Seznamu

Prostor pro tvůj názor...

LiskaLiska(15.10.2014 - 23:18)
Skvělej článek. Byla jsem ve Výletnim kině a bylo to super. Teď hledám, kam vyrazit když neni léto a našla jsem fajn seznam kin tady: http://lesovod.cz/kam-do-kina-v-praze/

Komentovat může pouze přihlášený fanoušek...