7 tipů na letní kina aneb kam za filmem v Praze

7 tipů na letní kina aneb kam za filmem v Praze 

Počasí se zdá se umoudřilo a poctivé letní dny lákají hlavně k vodě a do přírody. Teplé počasí ale nabízí vyžití i těm, kteří zůstávají v centru Prahy a chtějí zakusit prázdninové nálady zde. Ideálním spojením takové zábavy a zároveň kulturního zážitku je návštěva letního kina.

1. Letňák na Střeleckém ostrově

Tradičním letním kinem v srdci Prahy byl vždy Letňák na Střeláku. Letní kino na Střeleckém ostrově provozoval dvanáct let Kinematograf bratří Čadíků. Následně bylo zavřené, ale nyní je opět v provozu, jede pod hlavičkou Malostranské besedy. Připravte se na více než stovku nejrůznějších kulturních produkcí od koncertů, DJ´s party, až po společenské akce anebo právě filmové projekce. Tak hurá do teplé a nekonečné noci!

2. Výletní kino Smíchov

Přímo u Vltavy na Hořejším nábřeží se nachází Výletní kino Smíchov. Kino založilo pár nadšenců s cílem vrátit život do lokality, která v té době hodně strádala. Místo má ovšem své kouzlo a proto se kino na smíchovské náplavce uchytilo! Program navíc nabízí nové a osvědčené filmové pecky! Vstupné na místě je 100 Kč.

3. Letní kino v Karlíně

Stálicí je Letní kino v Karlíně, které se nachází v zahradě Českého rozhlasu Regina. Příjemná je nejen zahrada, ale i vstupné, které je pouze 50 Kč. Promítání započne 16. června a bude probíhat po celé léto.

4. Letní kino v Riegrových sadech

Letní kino v Ríegráči je klasikou, která neomrzí. Každou neděli a pondělí od devíti večer ve velké zahradě a s pivním mokem v ruce - to je zkrátka nejlepší kombinace. A vstup mimochodem zdarma.

5. Letní kino Kamínka

Od června bude jako letní kino Kamínka v Praze na Zbraslavi sloužit i venkovní prostor Restaurace Kamínka. Stávající koncertní podium bude zároveň využito i pro pohled na plátno. Projekce se uskuteční z digitálního projektoru, s výkonným ozvučením a pohodlným sezením s kapacitou až pro 100 diváků. Výše vstupného na filmové projekce je 80 Kč.

6. Kino 1435mm

Letní kino najdete také v Nákladovém nádraží Žižkov, o jehož projekce se stará Národní filmový archiv. Letní kino v kolejišti má nezaměnitelnou atmosféru a určitě stojí za to ho navštívit. Vstup se pohybuje od 60 do 100 Kč.

7. Letní kino Výstaviště

Letošní filmové léto bude obohaceno o novou letní scénu na Výstavišti v Holešovicích. Přímo před Průmyslovým palácem vyroste "silent-cinema" - každý divák obdrží sluchátka, ve kterých bude moci poslouchat zvukovou stopu filmu, což zaručí noční klid pro okolí. A navíc - filmovou zábavu můžete spojit s návštěvou dalších programů na Výstavišti nebo procházkou v parku Stromovka.

Kromě letních kin pro vás máme i ostatní kina v Praze.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Fotografie k článku

Letní kino Letní kino nabídne známé evergreeny a hity světové i české kinematografie, tematicky zaměřené. Diváci sami však rozhodnou, jaký film bude uveden a to hlasováním na portálu Filmjukebox. Hlasování skončí vždy 2 dny před samotnou projekcí 7 tipů na letní kina aneb kam za filmem v Praze7 tipů na letní kina aneb kam za filmem v Praze
 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!