Filmy na čerstvém vzduchu aneb kam do letního kina v Praze

Filmy na čerstvém vzduchu aneb kam do letního kina v Praze 

Hlavní prázdniny se pomalu, ale jistě blíží. Ačkoli se omezením kvůli pandemii nemoci covid-19 zřejmě kulturní sféra nevyhne, letních kin se v metropoli snad dočkáme.

Letní kino Zeď

Byť se situace okolo koronaviru mění každým dnem, organizátoři letního kina Zeď zůstávají optimističtí a plánují sezónu ve smíchovské MeetFactory zahájit ve středu 10. června komedií Tohle je náš svět. Leitmotivem letošního ročníku bude rodina a její reflexe ve filmu. Zatím je znám program na červen a červenec, které nabídnou třeba drama Srdcová královna, horor My či komedii Devadesátky. Snímky promítané v sprnu a září organizátoři upřesní později. Vstupné je dobrovolné.

Letní kino před Crossem

Holešovický Cross Club navzdory koronavirové pandemii letní kino připravuje. První projekce na nádvoří klubu by se měla odehrát ve středu 6. května, kdy bude na programu oscarový snímek Parazit. Vstup je jako vždy bezplatný. Proslulý kulturní prostor, který v současné době čelí velkým finančním problémům, můžete podpořit zde

Letní kino Kasárna Karlín

Na nádvoří někdejších kasáren nedaleko od stanice metra Florenc se opět otevřelo letní kino. Do konce června se zde bude promítat například revenge drama Staříci, adaptace životopisného románu Divočina nebo loňská domácí komedie Vlastníci.

Letní kino na Pragovce

Bývalý industriální prostor v pražských Vysočanech odstartuje v pátek 19. června již třetí ročník letního kina ve spolupráci s FAMU. Kromě snímků tamějších studentů se v letošním repertoáru objeví filmy věnované umění a také komedie. Promítat se bude každý čtvrtek po setmění až do poloviny září. První projekcí bude komedie Jiřího Havelky Vlastníci, následovat bude dokument o videoartu Efekt Vašulka. Další týdny přinesou hudební snímek Nico, 1988, pásma krátkých filmů studentů FAMU, revenge drama Staříci nebo dokument DálavaVstup je zdarma.

Letní kino v Klubovně

Dejvické kulturní centrum Klubovna stejně jako každý rok nabízí i letos letní kino. V nejbližších dnech se návštěvníci mohou těšit na mysteriózní horor Maják nebo japonskou anime legendu Cesta do fantazie. Program na nadcházející týdny bude aktualizován na stránkách a sociálních sítích Klubovny.

Letní kino ve Žlutých lázních

Areál v pražském Podolí spustí 13. června letní kino Yellow Cinema, do kterého budou moci zájemci zavítat v rámci vstupného do Žlutých lázní. Červnový program zahrnuje třeba tarantinovku Hanebný pancharti, hudební snímek Rocketman, mysteriózní thriller Prokletý ostrov s Leonardem DiCapriem nebo remake Zrodila se hvězda.

Letní kino ve Spojovně

Na zahradě pivovaru Spojovna v pražských Kunraticích začal 3. června pilotní ročník šňůry filmových projekcí pod širým nebem. Znám je již kompletní program až do 7. října, v němž nechybí známé tituly jako mafiánské drama Casino, hudební dokument Nechte zpívat Mišíka, muzikál Mamma Mia! i jeho pokračování Here We Go Again. Vstup je zdarma.

Letní kino ve Staré vodárně

Stará vodárna v pražských Nebušicích v blízkosti lesa Hlásek nabídne během června dvě komedie z posledních let. V pátek 12. června se zde bude promítat tuzemský snímek Po čem muži touží s Jiřím Langmajerem a Annou Polívkovou v ústředních rolích, následující pátek bude patřit britské hudební komedii v režii Dannyho Boylea Yesterday. Vstupné je dobrovolné.

Letní kino Kamínka

I v letošním roce se obyvatelé pražské Zbraslavi a okolí můžou těšit na letní kino Kamínka. Scéna zatím odhalila program na červen i příští měsíc, diváci se dočkají třeba dokumentu V síti, sportovní komedie Přes prsty, undergroundovém snímku A bude hůř nebo nejnovější tarantinovky Tenkrát v Hollywoodu

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!