Saxofonista Ian Ritchie představí svůj SOHO projekt během turné po ČR a Slovensku

Saxofonista Ian Ritchie představí svůj SOHO projekt během turné po ČR a Slovensku

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V květnu 2014 zavítá fenomenální britský saxofonista Ian Ritchie do České a Slovenské republiky. Představí zde svůj hudební SOHO projekt. Diváci jej mohli vidět a slyšet například při tour Dark Side of the Moon zakladatele Pink Floyd, Rogera Waterse.

Iana na jeho turné doprovodí vyhledávaný slovenský pianista Tomáš Jochmann, přední český kontrabasista Jan Greifoner a jeden z největších talentů současné tuzemské scény, bubeník Oliver Lipenský.

Více než 30 let Ian figuruje na pódiích a ve studiu s řadou světových hudebních ikon. Nezaměnitelný zvuk jeho saxofonu je možné slyšet jak na nahrávkách The Beach Boys, Wham!, Boomtown Rats, tak i Dee C. Lee, Davida Granta a kapely Steel. Jako vyhledávaný producent se podílel na deskách Rogera Waterse, Laurie Anderson či Big Dish. Mezi neopomenutelnou součást Ritchieho tvorby patří i mnoho památných TV motivů včetně hudby pro celosvětově proslulou série The Lonely Planet/ Globetrekker.

První album Ianova SOHO Projektu vyšlo v roce 2007 a jednotlivé skladby vyjadřovaly nálady ulic Londýnské čtvrti SOHO. Deska sklidila skvělé recenze a v roce 2013 se dočkala pokračování. Druhé album South of Houston čerpá pestré nálady z newyorského SoHo.

Kompozice na desce zkoumají styly méně běžné v jazzu. Dočkáme se  fúze hip hopu, funky, reggae, swingu i latiny. Ianův silný tenor jasně podtrhává melodické nálady jednotlivých skladeb a činí z nich vysoce interaktivní, svěží hudbu, která upoutá pozornost každého posluchače do poslední vteřiny.

Tour 2014

12.5. Praha – Jazz Dock

13.5. Ostrava - Parník

14.5. Kroměříž - Dům kultury

15.5. Nitra (SK) - Music A Cafe

16.5. Nové Mesto nad Váhom (SK) - Blue Note

17.5. Bratislava (SK) - Ateliér Babylon

18.5. Kostelec nad Orlicí - SK Rabštejn

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!