Začal Festival pro Tibet

Začal Festival pro Tibet

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


FESTIVAL PRO TIBET

Občanské sdružení M.O.S.T pořádá už 12. ročník festivalu pro Tibet. Festival se koná ve více než 20 městech ČR (Praha, Brno, Ostrava, Olomouc a další). Každoroční výdělek festivalu je věnován na podporu rodinám či dětem. Letos budou peníze darovány chudým nomádským rodinám v Ladaku.

Festival začal 26. února, ale nezoufejte, pokud jste nestihli zahájení, potrvá totiž až do 31. března.

„Festival Pro Tibet 2013 bude patřit všem, kteří se chtějí bavit, seznámit se s tibetskou kulturou a zároveň chtějí pomoci dobré věci,“ říká ředitelka festivalu Ing. Jana Neboráková. 

Letos se návštěvníci mohou těšit na vystoupení tibetského zpěváka Lotena Namlinga, který poprvé zazpívá na Moravě. Jeho vystoupení můžou shlédnout fanoušci z Prahy, Ostravy, Olomouce a Brna, a to mezi 5. A 8. březnem. Organizátoři také slíbili rozsáhlé projekce filmů a tematické výstavy. Neméně zajímavá bude přednáška Lama Geše Ňima Özera, který povede přednášky a meditace na téma hledání štěstí.

Více informací a program akcí pro jednotlivá města naleznete na www.protibet.org

Doporučuji navštívit minimálně jeden bod programu, protože je opravdu na co se těšit. Organizátoři uvítají, jak nadšence a milovníky tibetské kultury, tak i lidi se zájmem dozvědět se něco nového, zažít něco nového a zároveň pomoci.

Já za ostravský program vřele doporučuji koncert, již zmíněného tibetského zpěváka, který se koná pro Ostravu 7.3. V COOLTOUR, Výstaviště Černá Louka. Vstup 150,-. 

Velice zajímavé může být i vaření s Tibeťanem, které se koná 11.3 v antikvariátu Fiducia od 19:00 hod. Ano, je opravdu z čeho vybírat. 

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!