Charlie Straight zahrají po Great Escape na RFP

Charlie Straight zahrají po Great Escape na RFP

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Tak tato zpráva udělala velkou radost i nám: třinečtí Charlie Straight zamíří na prestižní showcasovou přehlídku The Great Escape, která proběhne v Brightonu od 16. do 18. května. Připočteme-li vítězství v anketě Cen Apollo mezi vámi, je jasné, že Charlie Straight nemohou chybět ani na letošním RfP.

Kapela zahraje na The Great Escape dvakrát a to přímo na doporučení programového ředitele festivalu Adama Ryana, jehož Charlie Straight zaujali na vídeňské akci Waves Vienna v říjnu 2012. „Když jsme ve Vídni narazili na sympatického Angličana a pozvali ho na náš koncert, nevěděl jsem, jak to pro nás může být důležité, takže jsem naštěstí neměl velkou trému,“ vysvětluje zpěvák Albert Černý.

The Great Escape byl založen s jasným záměrem stát se hlavním evropským festivalem, kde se fanouškům i kritikům představují nové kapely. Už od roku 2006 tato třídenní akce vždy v květnu v Brightonu startuje britskou festivalovou sezónu. V evropském hudebním světě je to klíčová událost, na které se v třiceti klubových lokacích potká více než 300 umělců. V minulých letech to byli například Adele, Bon Iver, Gotye, Foster The People, Bat for Lashes, The Kooks nebo Beach House.

Ne náhodou s Great Escape spolupracujeme i my. Letos poprvé tento brightonský festival doporučí několik kapel i na Rock for People.

Charlie Straight byli také nominováni na hudební cenu Apollo 2013. Uspěli ve speciální kategorii, ve které se vyhlašoval interpret, jehož jste si na stránkách hudebního festivalu Rock for People pro letošní ročník festivalu vybrali vy sami. Kapela si na Rock for People zahraje 5. července 2013.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!