Lords of hip-hop přinese hodně zajímavé obsazení

Lords of hip-hop přinese hodně zajímavé obsazení

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Večer nabitý hip – hopem se uskuteční v pražském kulturním centru Illusion ve Vinohradech. Již v pátek 1. 2. 2013 zde vystoupí celá řada špičkových umělců. Kontrafakt, Rytmus, Ego, Majk Spirit, PSH, Indy, Ektor, La 4 a H16. To je slušná nálož, co říkáte?

Kontrafakt je rapové uskupení, které dalo světu Rytmuse nebo Ega. Vzniklo roku 2001 a desky E.R.A nebo Bozk na rozlúčku potěšili tisíce jejich fanoušků.

Rytmus se vydává na sólovou dráhu a zejména hity Zlatokopky a Jebe si získávají obrovskou popularitu. Stal se jedním z porotců Česko- Slovenské Superstar a Hlasu Československa. Jeho alba Král a Fenomén se velice dobře prodávají a vystoupení jsou stále hodně žádaná.

Ego své sólové album dlouho oddaluje. Přesto je aktivní, objeví se na deskách Rytmuse a vydává několik svých singlů. Vystupuje i v zahraničí a letošní rok by se konečně měla objevit jeho sólovka.

H16 je skupina ze Slovenska, která se dává dohromady roku 2003. Stylově je ovlivněná rapem amerického jihu. Vydávají cd Kvalitný materiál a Čísla Nepustia a natáčejí několik videoklipů.

Majk Spirit, člen H16, získává v roce 2011 Slavíka za objev roku a nejlepší videoklip. Je to zásluha jeho prvního sólového alba Nový člověk. Ocenění získává také v MTV Europe Music Awards 2012 v kategorii Best Czech and Slovak Act.

PSH jsou u nás klasickou hip-hopovou formací. První album vychází roku 1993 a následuje řada dalších. Jejich hity Praha, Peneřina těžká dřina a zejména Jižák jim získávají slávu a věhlas po celé české republice.

Indyho znáte především ve spojení s DJ Wichem. Zahráli si ve filmu Česká RAPublika a jejich desky jsou taktéž hodně populární.

LA4 je bývalým členem Indy & Wich. Dodnes s ní spolupracuje. První sólové album Panoptikum vychází roku 2007 a získává hudební cenu Anděla v kategorii Album roku Hip Hop & R'n'B. Je členem pražského labelu Bigg Boss.

Ektor se zviditelňuje svou deskou Tetris, kde spolupracuje s Dj Wichem. Najdeme na ní i řadu hostů v čele s Hugo Toxxxem, Strapem nebo Vladimírem 518. V současné době se pohybuje na vrcholu hip-hopového království.

Opravdu nabitý line-up tohoto večera láká na absolutní špičku hip-hopu. Lístky jsou k dostání v předprodejích Ticketstream.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!