Tipy na vánoční trhy po celé České republice

Tipy na vánoční trhy po celé České republice  

Tento víkend započal advent a spolu s ním vůně svařáku, jehličí, tradičních punčů, cukrovinek a regionálních specialit. Vypravte do různých koutů Česka a načerpejte vánoční atmosféru na čerstvém vzduchu a inspiraci na vánoční dekorace či dárky.

Praha

Pražské vánoční trhy se řadí k těm nejvyhlášenějším v Evropě.

Staroměstské náměstí

Po covidové době se vrací tradiční vánoční trhy na Staroměstském náměstí! Probíhají denně od 26. listopadu do 6. ledna 2023. Stánky jsou otevřené pravidelně od 10.00 do 22.00. Výjimku představují stánky s občerstvením, které nabízí nápoje na zahřátí či něco k zakousnutí do půlnoci. Návštěvníky čeká program v podobě divadelních představení, koncertů, vystoupení dětských a folklórní souborů. Nebudete ochuzeni ani o betlém, ukázky tradičních lidových řemesel, mini zoo, dílny a mikulášský program.

Foto: archiv města Praha

Václavské náměstí

Na Václavském náměstí probíhají trhy také od 26. listopadu do 6. ledna 2023, a to od 10.00 do 22.00. Ani zde nebude chybět strom, stánky s občerstvením, vánočním zbožím a stánky s ukázkami tradičních lidových řemesel.

Náměstí Republiky

Na náměstí Republiky vás nemine tržiště s rozmanitým výběrem zboží. Mezi nabídkou naleznete adventní věnce i tradiční pokrmy jako jsou pražská šunka, horké kaštany, svařené víno a vánoční cukroví. Trhy v prostoru u Celnice probíhají od 25. listopadu do 24. prosince od 10.00 do 19.00.

Foto: archiv města Praha

Pražský hrad

Do vánoční atmosféry se obalí i Pražský hrad. Na náměstí U Svatého Jiří můžete zakoupit výrobky vybraných prodejců od 23. listopadu do 6. ledna 2023. Pondělí až čtvrtek je umožněn vstup od 9.00 do 18.00. Ve zbytku týdne poté od 9.00 do 19.00.

Foto: archiv města Praha

Náměstí Míru

Před impozantním kostelem svaté Ludmily na náměstí Míru se nahromadí množství stánků s pestrou nabídkou vánočního zboží – od jmelí, adventních věnců, svíček, vánočních ozdob přes hračky, betlémy, výrobky uměleckých řemesel po cukrovinky a adventní kalendáře. Ty tu budou pro návštěvníky od 20. listopadu do 24. prosince od 10.00 do 19.00. Stánky doplní vánoční dílny pro děti, divadelní představení a koncerty.

Foto: archiv města Praha

Anděl

Farmářské produkty, občerstvení, široký sortiment vánočního zboží, tradiční řemesla a ruční výrobky nabídnou vánoční trhy na Andělu, které odstartovaly 24. listopadu a potrvají do Štědrého dne. Slavnostní rozsvícení stromu s doprovodným programem proběhne první adventní neděli, tedy 27. listopadu.

Foto: archiv města Praha

Dejvice

Každou sobotu od 26. listopadu do 22. listopadu se na Vítězném náměstí budou konat adventní trhy vždy od 8:00 do 14:00, s výjimkou poslední adventní neděle, kdy bude návštěvníkům umožněno nakupovat do 16.00. Pokud sháníte vánoční dárky, na Kulaťáku vám inspirace rozhodně neuteče – designové výrobky, přírodní kosmetika, dřevěné a pletené hračky, dětské knížky a kožené výrobky nebudou chybět. Zdejší specialitou se stane nabídka živých ryb, rybí polévky nebo smaženého kapra s bramborovým salátem.

Karlín

Adventní čas neujde ani Karlínskému náměstí vždy v adventní neděli, kde všechny přítomné čeká vůně svařeného vína, betlém, koledy, dílny, pěvecká vystoupení místních škol a sborů a bohatý doprovodný program. Navíc děti budou moci napsat dopis Ježíškovi. https://www.facebook.com/events/427604342872782/427604356206114/

Děčín

Město v obklopení romantické krajiny Česko-Saského Švýcarska nabídne třetí adventní neděli od 10.00 do 18.00 vánoční stánky s dobrotami a originálními dárky. Město si pro návštěvníky připravilo adventní hudbu v podání děčínských sborů a kapel, pohádku pro děti, regionální speciality a vánoční prohlídky děčínského zámku.

Karlovy Vary

Dalším nádherným místem pro vánoční trhy jsou Karlovy Vary. Trhy uskuteční od 26. listopadu do 26. prosince v lázeňském centru města. Trasa od hotelu Thermal na Divadelní náměstí bude oplývat jedinečnou vánoční atmosférou. Středobodem vánočního ruchu se stane Mlýnská kolonáda. Vánoční strom a atrakce pro děti mají své útočiště u hotelu Thermal. Po trase se bude mimo jiné pohybovat vánoční autovláček.

Foto: archiv města Karlovy Vary

Plzeň

Letošní trhy v Plzni započaly 23. listopadu a budou probíhat až do 23. prosince. Náměstí Republiky obklopí vůně svařeného vína, staročeského trdla a lidové tradice a řemesla. Děti potěší oslík s ovečkami v živém betlémě nebo program s vánočními koledami. Vydat se můžete také na adventní prohlídky Plzní. V provozu bude mimo jiné Ježíškova pošta a vánoční tramvaj.

Foto: archiv města Plzeň

Český Krumlov

Vánoční trhy jsou v provozu od 25. listopadu 2022 a potrvají do 1. ledna 2023 v čase 11.00 až 18.00 s výjimkou pátku a víkendu od 10.00 do 19.00. Turistické a vodácké centrum s protékající Vltavou uvede adventní víkendy s koncerty, aktivity pro děti a divadelní představení. Nebude chybět Mikulášská nadílka a Ježíškova pošta, Andělský průvod městem a silvestrovský koncert kapely HK Band.

Foto: archiv města Český Krumlov

České Budějovice

Vánoční trhy v Českých Budějovicích začaly 18. listopadu a potrvají až do konce roku 2022. V adventním čase se každoročně na náměstí Přemysla Otakara II. a radničním nádvoří konají trhy. Jihočeské trhy budou zpestřovat různá vystoupení, dudácké koledování, budou hrát trubači, zpívat a tančit folklorní soubory.

Foto: archiv města České Budějovice

Kutná Hora

Kutnohorský rodinný advent probíhá na Palackého náměstí. Těšit se můžete na tradiční pochutiny, regionální produkty, rukodělné a řemeslné výrobky a spoustu dalšího. Vždy v čase od 10.00 do 20.00. Chybět nebude ani doprovodný program.

Hradec Králové

Tradiční vánoční trhy se budou letos konat na Velkém náměstí. Zdejší prodejci nabídnou široký sortiment vánočního zboží – ozdoby, dárky, keramiku, bižuterii, čepice, šály rukavice a nebudou chybět ani cukrovinky, svařák, punč, trdelníky nebo bramboráky, sýrové speciality, klobásy a čabajky. K pití budou v nabídce připravena jakostní francouzská vína, víno bezové i rybízové, medovina, punč, čaj i káva. Od pondělí do čtvrtka bude provoz od 10.00 do 18.00, od pátku do soboty od 10.00 do 20.00 a v neděli od 10.00 do 19.00.

Brno

Adventní prodej v Brně vypukl 25. listopadu a bude probíhat až do 23. prosince. Vánoční stánky budou otevřené každý den od 10.00 do 20.00. Tento rok bude věnován zejména sborům, a to jak dětským, tak chrámovým nebo gospelu.

Foto: archiv města Brno

Olomouc

Vychutnejte si adventní trhy v malebné Olomouci až do 23. prosince. Olomouc uvítá kolem osmdesáti stánků s tradičním sortimentem a bohatou nabídkou punčů a perníků. Letošní novinkou je velký průvod Krampus čertů. Vyhlídkové kolo vám umožní vidět světélkující historické centrum v jiné perspektivy.

Foto: archiv města Olomouc

Ostrava

Vánoční trhy začínají 26. listopadu a končí 23. prosince. Vyhlídkové kolo bude mít letos poprvé k dispozici také bezbariérovou kabinu pro přepravu cestujících s omezenou mobilitou. Středobodem se stane tradičně Masarykovo náměstí, kde bude probíhat většina kulturního programu. Návštěvníci zde najdou oblíbené stánky s gastro sortimentem i dárkovým zbožím. Novinkou letošního adventního programu je Řemeslná scéna zaměřující se na řemesla a tradice.

Foto: archiv města Ostrava

Foto: archiv města Olomouc

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!