6 tipů na nejlepší vánoční trhy v České republice

6 tipů na nejlepší vánoční trhy v České republice  

Náměstí českých měst zaplnily stánky, provoněl horký svařák a rozzářil vánoční stromeček! Málokdo si dokáže představit předvánoční atmosféru bez návštěvy nějakého z vánočních trhů, kterých je nyní po celé České republice bezpočet. Lákají nejen na stánkový prodej, ale rovněž na zajímavý kulturní program. Přinášíme vám výběr těch nejlepších míst, kam za trhy vyrazit!

1. Český Krumlov

Český Krumlov je samo o sobě nádherné město. Když ale ve svých ulicích a na náměstích rozsvítí vánoční výzdobu, pohádkovou atmosféru plnou klidu a poezie několikrát znásobí. Adventní víkendy nabízí návštěvníkům staročeský vánoční trh s punčem a vánočním cukrovím, zpívání koled i Ježíškovu poštu. Předvánoční období završí živý Betlém – biblický příběh, jenž v Českém Krumlově ztvární písní a tancem.

2. Olomouc

Tradičně bohatý program nabízí návštěvníkům také vánoční trhy v Olomouci, které opět zaplnily prostranství kolem městské radnice. Stánky návštěvníkům nabídnou řemeslné výrobky, gastronomické specialitky i tradiční olomoucký punč. Připravený je také zajímavý hudební program. Do hanácké metropole zavítá Jakub Děkan, Vilém Čok, Voxel či kapela Turbo.

3. Plzeň

Plzeňské náměstí Republiky každoročně láká na vánoční atmosféru, vůni svařeného vína i staročeská trdla a perníčky. Nechybí ani ukázky lidových tradic a řemesel i živý betlém. Kromě zpívaných koled pak pivní velkoměsto láká i na koncerty Standy Hložka, formace Hlasoplet či The Dixie Hot Licks. A to vše nejen pod vánočním stromečkem, ale také pod nejvyšší českou kostelní věží v České republice, která patří dominantě Plzně – Katedrále svatého Bartoloměje.

4. Mikulov

Do Mikulova se na konci roku nejezdí jen za vínem, ale rovněž za vánoční atmosférou tohoto starobylého města. Vánoční výzdobu doplňuje také řada koncertů zaměřených na vánoční i duchovní tématiku. Do Mikulova dorazí i brněnské divadlo MALÉhRY, které uvede pohádku Sněhová královna. Ale především! Kde člověk může koupit lepší svařák než právě na jižní Moravě?

5. Brno

Vánoční atmosféra samozřejmě zaplnila také ulice jihomoravské metropole. Brno odstartovalo vánočními trhy hned několika městských částí, hlavní program však tradičně probíhá na Náměstí Svobody. Velké množství stánků, tradiční vánoční strom i netradiční instalace na kašně – to vše krášlí tento přirozený středobod města. Kulturní program tady probíhá od rána do večera. V dopoledních hodinách vystupují děti z místních škol a školek, odpoledne jsou věnována divadelním souborům, večer pak Brno rozproudí hudba v rytmu popu, rocku, folku, blues a mnohých dalších.

6. České Budějovice

Nejen na adventní trhy, ale také na ledové kluziště lákají návštěvníky České Budějovice. Také tady vystoupí Standa Hložek. Dále Naďa Urbánková, Slza, kapela Rangers-Plavci i mistr světa ve hře na kanadskou pilu Petr Dopita. Organizátoři se ale letos rozhodli vsadit především na lokální talenty.

Foto: Vánoční trhy Český Krumlov, Olomouc, Brno

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Fotografie k článku

6 tipů na nejlepší vánoční trhy v České republice 6 tipů na nejlepší vánoční trhy v České republice
 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!