Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Adresa:

Praha 1, Staroměstské náměstí

Termín: 30.11.2019 6.1.2020
Vstupné:

zdarma

30lis - 6led celý den

Žánr: ostatní akcefolklor Vánoce jarmark řemesla rodina děti zdarma hudba film divadlo Mikuláš dílničky Silvestr


Pražské vánoční trhy jsou jedny z nejkrásnějších na světě. Nejvíce návštěvníků vždy přilákají vánoční trhy na Staroměstském náměstí, které přinášejí každý rok do historického centra města atmosféru opravdových českých Vánoc. Pod slavnostně osvětleným a ozdobeným stromem jsou umístěny jesličky i živá zvířata, která mají připomenout atmosféru Betléma. Ve stáncích se prodává typické vánoční zboží, na tržišti je možné vidět ukázky tradičních lidových řemesel.

Ve stáncích je nabízeno především vánoční zboží a české rukodělné výrobky - ozdobičky na stromek, vykrajovátka cukroví, dekorace, svíčky, adventní věnce. Tržištěm zavoní tradiční vánoční pokrmy, jako jsou horké kaštany, svařené víno, horký punč, vánoční perníčky nebo vánoční cukroví. K občerstvení bude připravená také klasika v podobě českých klobás, grilovaných kuřat a vepřových kolen, kuřecích špízů nebo trhaného grilovaného kuřete v housce.

Po celou dobu konání trhů si mohou návštěvníci trhů užít program na velkém pódiu na Staroměstském náměstí. Čekají je živá vystoupení folklórních, národopisných i dětských souborů z celé republiky i ze zahraničí.

Rozsvícení vánočního stromečku proběhne 30. listopadu 2019.

otevírací doba stánků:

Prodejní domky: denně 10.00 do 22.00
Stánky s občerstvením: denně 10.00 - 24.00

Krása a atmosféra pražského adventního tržiště na Staroměstském náměstí je v posledních letech každoročně oceňována světovými médii jako jedna z nejkrásnějších vánočních destinací světa.

Podrobný bohatý program na jednotlivé dny

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Vánoční trhy na...

Hotel MetamorphisPraha (317 metrů)

Epifanie apartmentsPraha (319 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (321 metrů)