Letošní ročník kulturního programu zve na Naďu Urbánkovou, Standu Hložka, mistra světa ve hře na kanadskou pilu Petra Dopitu, legendární Poutníky nebo kapelu Rangers-Plavci. V rámci celorepublikové akce Česko zpívá koledy vystoupí skupina Slza. Organizátoři letos dávají nadstandardní prostor lokálním umělcům.

Pořadatelem letošního adventu v Českých Budějovicích je již podruhé agentura Art4promotion, která v loňském roce přišla s velmi originální koncepcí uspořádání adventních trhů, do jejichž středu navrhla unikátní ledové kluziště kolem Samsonovy kašny. Nejen kluziště si v minulém roce získalo velkou oblibu návštěvníků, byl to i nabitý kulturní program. A co návštěvníky čeká v letošním roce? Kulturní program na adventním podiu odstartuje adventní trhy již 24. listopadu vystoupením kapely Poutníci a zakončí jej den před Štědrým dnem vystoupením historické hudby Dei Gratia.

Vánoční strom se slavnostně rozzáří v sobotu 1. prosince a kluziště bude návštěvníkům k dispozici až  do neděle 6. ledna. Návštěvníci Českobudějovického adventu si letos užijí ještě více vystoupení než v loňském roce a navíc bude večerní program delší a koncerty budou probíhat až do 21:30 hod.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu proběhne 1. prosince přesně v 16:45. Po něm následuje speciální vánoční program místních umělců a dětí z orchestru při Základní umělecké škole v Českých Budějovicích. Přílet anděla je již tradičně 5. prosince. Anděl slétne z Černé věže přesně v 17:45. Obří loutky procházející kolem náměstí vystřídá komponovaný program místních hudebníků s netradičním nástrojovým složením zvonkohry, marimby a vibrafonu, kteří spolu s muzikálovými zpěváky a sólisty Jihočeské filharmonie zahrají české a světové vánoční melodie.

Letošní ročník dává nadstandardní prostor lokálním umělcům. Vedle známých stálic vánočního programu jako Nezmaři, Spolektiv či Epydemye tak vystoupí mnoho adventních nováčků např. McBerds, Strong Coffee, The Greens nebo i Honza Janda, pouliční muzikant známý svým hraním na kytaru u banky v Krajinské ulici. Na své si přijdou milovníci vánočních písní, folku, popu, jazzu, rocku i folklórní a historické hudby. Od úterý do pátku od 15:00 budou na podiu soutěžit sbory základních a středních škol v Českých Budějovicích v rámci projektu Hodina slávy. Víkendy již tradičně budou patřit dětem, pro které jsou připravena místní loutková divadla nebo adventní kino, od soboty 8. prosince mohou také každý den navštívit Ježíškovu dílnu.

Podrobný bohatý program na jednotlivé dny zobrazíte také kliknutím na obrázek.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - České Budějovice Akce v obci České Budějovice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Českobudějovický...

Grandhotel Zvon České Budějovice (94 metrů)

Hotel Malý Pivovar České Budějovice (182 metrů)