Akce na týden v Praze: Svátek designu, německé divadlo i bernsteinovská Mše

Akce na týden v Praze: Svátek designu, německé divadlo i bernsteinovská Mše 

Na přelomu listopadu a prosince si užijete to nejlepší z německého divadla, podíváte se na designové skvosty na tradiční výstavě nebo potěšíte uši poslechem Bernsteina či trojice Bittová, Dusilová a Načeva. Jaké jsou vaše preference?

1. Pražský divadelní festival německého jazyka

Prestižní přehlídka nejvýraznějších divadelních produkcí z celé německy mluvící oblasti se vrátila do české metropole. Dvě hry jsme pro vás už recenzovali (Desatero přikázání, Odysea) a inscenace můžete navštívit až do soboty 1. prosince. Stejně tak i doprovodný program.

2. Czech Design Week

Přehlídka Czech Design Week se koná již popáté. Od 28. listopadu do 2. prosince ji hostí Kongresové centrum v Praze. Festivalu letos dominují hosté z Apeninského poloostrova, ale návštěvníci uvidí samozřejmě i to nejlepší z českého i světového skla, porcelánu, šperků, interiérového designu, dětského interiéru, hraček a další.

3. Babylon v Galerii Villa Pellé

Graffiti umělec Michal Škapa aka Tron oslavil 40. narozeniny výstavou Babylon v Galerii Villa Pellé. Představuje na ní své airbrushové obrazy, grafiky i trojrozměrné objekty. Nový projekt navazuje na předchozí autorské výstavy, kde se zabýval především písmem a postmoderním kódováním. Pozornost tentokrát upíná k městským strukturám a složitému civilizačnímu vývoji.

4. Leonard Bernstein: MASS

Nové nastudování proslulé MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina s Vojtěchem Dykem v roli kněze slavilo před dvěma lety velký úspěch. Letos, u příležitosti 100. výročí autorových narozenin, se vrací i do Prahy. Stejně jako rád cestoval do metropole i geniální dirigent, skladatel a klavírista. Naposledy to bylo na pozvání prezidenta Václava Havla v květnu roku 1990, kdy na závěr Pražského jara dirigoval Beethovenovu Devátou symfonii.

5. Křest knihy Narozeninová kočka Markéty Vítkové

Autorka dětských knížek Markéta Vítková pokřtí v prostorách Neviditelné výstavy v Novoměstské radnici v Praze svůj další příběh s názvem Narozeninová kočka. Pohádka, která vychází i na CD s hlasem herce Jana Bílka z Klicperova divadla, je napsaná i písmem Braillovým a vedle běžných ilustrací jsou v ní i obrázky reliéfní. Vítková tentokrát vypráví o dědečkovi a jeho tvorbě originálního dárku pro babičku.

6. Bittová, Dusilová a Načeva

Tři ženské ikony české alternativní scény vyjely na společné turné! Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva spojily své síly a fanoušky těší od 23. listopadu koncerty, novým klipem a dalšími hudebními lahůdkami. V rámci sedmi vystoupení po celé České republice se pochopitelně zastaví i v Praze.

7. Novoměstský advent

A ještě jednou se podíváme do Novoměstské radnice, kde si advent užijí nejen rodiny s dětmi, ale na své si přijdou i gurmáni. Nedílnou součástí Novoměstského adventu totiž opět bude francouzský trh, ale i železniční modely, divadlo a pěvecká vystoupení. A to o víkendu 1. - 2. prosince od 10 - 18 hodin.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!