11. ročník Festivalu krátkých filmů Praha začíná již za týden

11. ročník Festivalu krátkých filmů Praha začíná již za týden

Slavnostní zahájení Festivalu krátkých filmů Praha se uskuteční již 20. ledna v kině Světozor, kde bude celý festival také probíhat. Návštěvníci se mohou těšit na pět dní plných krátkometrážních filmových lahůdek nejrůznějších žánrů. A jaký bude jedenáctý ročník této filmové akce?

hodnoceno 10x
Líbí? Pošlete to dál...

Festival krátkých filmů se letos nebojácně pustí do věcí sexu, představí dánskou filmovou laboratoř či zavítá do světů budoucnosti. Vyzná úctu a lásku osmdesátkovým akčňákům a poctu kameramanovi Christopherovi Doyleovi. Nabídne netradiční lovestory z Pobaltí a především patnáct filmů v mezinárodní soutěži.

„Mezinárodní soutěž čítá patnáct filmů ze třinácti zemí světa. Každý z nich se pouští do úplně jiného tématu, volí jiný žánr a hledá svoji vlastní poetiku. Rozmanitost jejich stylů vyprávění i témat dobře ilustruje, v čem mohou být krátké filmy pro filmaře i diváky jedinečné,“ láká na soutěžní snímky Karel Spěšný, umělecký ředitel Festivalu krátkých filmů Praha. Divákům slibuje různorodé zážitky během jediného programu, v rámci něhož se potkávají dramatické filmy s komediemi i drsnějšími formami vyprávění.

Jedenáctý ročník festivalu proběhne od 20. do 24. ledna v kině Světozor. Nově se ale letos představí také v desítkách českých, moravských a slovenských kin, ve kterých uvede program sekcí Best of Brutal Relax Show a Pragueshorts dětem. Festival organizuje Film Servis Festival Karlovy Vary, který stojí i za Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary.

Mezi programovými sekcemi ani letos nebude chybět divácky oblíbená Brutal Relax Show s extrémními tituly. „Opravdovou extrémní lahůdkou je film Splintertime o kapele duchů dřímajících v sanitce. Autor filmu Rosto patří mezi nejextravagantnější animátory současnosti,“ láká návštěvníky hlavní dramaturgyně festivalu Radka Weiserová. V rámci sekce Let’s talk about sex pak zjistíte pár věcí, které byste se možná rádi dozvěděli o sexu.

Část programu vzdá hold dílu kameramana Christophera Doylea. Těšit se můžete na tři krátké filmy, na nichž se podílel jako kameraman, a na dva, které režíroval. Nahlédnout do pobaltské kinematografie vás pak nechá sekce Fokus Pobaltí a vize budoucnosti nabídne programová část Svět zítřka. V rámci sekce s netradičním názvem CPH:LAB se pak představí čtveřice nejúspěšnějších filmů dánské filmové „laboratoře“. A chybět nebudou ani snímky pro nejmenší diváky. 

Filmové tipy

Přidat na Seznam.cz Mějte články z Informuji i na Seznamu

Prostor pro tvůj názor...

Komentovat může pouze přihlášený fanoušek...