Rock Café, Praha 1

Rock Café

Praha 1, Národní 116

4
Není tu akce, kterou Rock Café pořádá? Přidej ji

Kultovní pražský klub Rock Café byl ve svých začátcích neodmyslitelně spjat s uměleckým sdružením Nový horizont. Toto dobrovolné sdružení založili Jaroslav Zajpt, který stál jako předseda v jeho čele, dále pak V.Chrenovský, J.Raušer, R.Skokan, P.Zvolenský, J.Šimeček, D.Šustr a J.Vondrášek, kteří tvořili koordinační radu.

Dne 5.ledna 1990 vyšlo prohlášení této umělecké skupiny a 22.ledna se konala valná hromada a Nový horizont se stal pevně právně registrovanou agenturou. Hlavním úkolem Nového horizontu bylo sdružovat odlišné skupiny umělců, poskytovat jim především agenturní, právní a manažerskou pomoc, a pak dále podporovat všechny mladé začínající skupiny a interprety.

Dnes je Rock Café, které i nadále vlastní firma Nový horizont spol. s r.o. jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších pražských klubů. Jeho výhodou je jednak to, že leží v centru města, i to, že se jedná o multimediální prostor. V prostoru klubu se nekonají jen živé koncerty, ale je zde i galerie, CD shop a kino.Rock Café a okolí - aktuální program a vstupenky

Další akce v okolí Cyklotrasy v okolí
vytisknoutMáš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Rock Café: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Louvre Praha 1 (27 m)
Café Savoy Praha 5 (807 m)