Divadlo Rokoko uvede Noc bláznů

Divadlo Rokoko uvede Noc bláznů

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Divadlo Rokoko uvede 12. března premiéru australské komedie Noc bláznů, která vás zavede do prostředí psychiatrické léčebny a zároveň nabídne možnost nahlédnout do divadelního zákulisí. Inscenace stírá hranici mezi tím, co je vlastně normální a co ne. A jak se herci v nadsázce shodli na tiskové konferenci, která se konala 2. března, prostředí léčebny a divadla je v mnoha případech velmi podobné.

Inscenace má ukázat, jak lidé na okraji, považovaní za poslední z posledních, mohou proměnit a obohatit takzvaně „normální“ svět, aniž to sami tuší. Režie se ujal Pavel Khek. Na jevišti se představí Pavel Juřica, Michael Vykus, Henrieta Hornáčková, Tomáš Novotný, Veronika Gajerová, Diana Šoltýsová, Nina Horáková, Aleš Bílík, Stanislava Jachnická, Oldřich Vízner a Radim Madeja v alternaci s Michalem Balcarem.

Hra v sobě snoubí dvě věci, které na divadle spolehlivě fungují, za prvé prostředí blázince, jakýsi mikrosvět, a za druhé princip divadla na divadle. Autor hry Louis Nowra přivádí mladého, nezkušeného, trochu bojácného režiséra do prostředí psychiatrické léčebny, aby v jakési arteterapii sehrál s místními pacienty divadlo. Samozřejmě to nabízí celou řadu katastrof,“ popisuje režisér Pavel Khek.

„Prostředí divadla a léčebny je stejné. To panoptikum různých charakterů, afektů a nuancí povah je v divadle taky,“ uzavřel diskuzi Pavel Juřica, představitel Roye, který si v komedii prosadí, aby nazkoušeli Mozartovu operu Così fan tutte, ačkoli nikdo neumí hrát, natož zpívat. Jak to dopadne, když v divadelním souboru máte pyromana, „mýtomana“, narkomanku, hudebníka závislého na lithiu, koktajícího právníka a další a další diagnózy? Uvidíte od 12. března v Divadle Rokoko.

Více na www.MestskaDivadlaPrazska.cz.

Noc bláznů - kostýmová zkouška (Foto: A. Hrbková)

Noc bláznů - kostýmová zkouška (Foto: A. Hrbková)

Noc bláznů - kostýmová zkouška (Foto: A. Hrbková)

Režisér Pavel Khek (Foto: A. Hrbková)

Noc bláznů - ze zákulisí (Foto: A. Hrbková)

Noc bláznů - ze zákulisí (Foto: A. Hrbková)

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Městská divadla pražská: ABC,... nabízí i další akce

Mohlo by se ti líbit...

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!