Slavný Moscow City Ballet přijede do Prahy a Ostravy s Labutím jezerem!

Slavný Moscow City Ballet přijede do Prahy a Ostravy s Labutím jezerem!

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Populární ruský baletní soubor Moscow City Ballet se vrací do České republiky. Po roční odmlce vystoupí nejlepší ruští tanečníci 30. listopadu a 4. prosince v Praze a Ostravě.

Balet kladoucí důraz na každý krůček provázený silným prožitkem

Baletní soubor Moscow City Ballet byl založen již v roce 1988 choreografem a známým ruským tanečníkem Victorem Smirnovem Golovanovem. Ten po svém dvacetiletém angažmá v Bolšoi Teátr zatoužil po vlastním baletním souboru.

Moscow City Ballet je zástupcem věhlasné tradiční ruské baletní školy. Za svou existenci členové souboru procestovali všechny kontinenty světa. Snad největší úspěch zaznamenali ve Velké Británii, kde odehráli na osmset představení. Zakladatel souboru Golovanov vždy dbal na dodržování všech klasickým a tradičním postupů při přípravách všech inscenací. Založením vlastního souboru chtěl vzdát holt a čest všem největším choreografům devatenáctého století. Lidé tak od Moscow City Ballet mohou očekávat ryzí a precizní balet té nejvyšší kvality, s důrazem na prožitek a emocionální procítění jednotlivých charakterů postav. 

Dokonalé navození předvánoční atmosféry

V Praze a Ostravě bude k vidění to nejtradičnější představení ze všech. Na hudbu Vladimíre Iljiče Čajkovského zatančí zástupci Moscow City Balletu Labutí Jezero. Tímto klasickým dílem byl inspirován také úspěšný hollywoodský film Černá labuť s Natalií Portman, která za ztvárnění hlavní role obdržela prestižního Oscara. Moscow City Ballet prozáří předvánoční čas klasickým romantickým vyprávěním o krásné princezně Odettě a vášnivé černé labuti Odilii. Mladý princ uvízne v nástrahách lásky a diváci se mohou těšit na krásný večer plný dokonalých baletních výkonů a strhující hudby. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal

Termíny představení

  • 30. 11. 2014 Kongresové Centrum, Praha
  • 2. 12. 2014 Incheba Expo, Bratislava
  • 4. 12. 2014 Multifunkční hala Gong, Ostrava.

Foto: TZ, Martin Zvoníček, Blue Gekko

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!