Na DAFilms.cz můžete do 5. ledna zhlédnout 20 divácky nejúspěšnějších dokumentů za rok 2013

Na DAFilms.cz můžete do 5. ledna zhlédnout 20 divácky nejúspěšnějších dokumentů za rok 2013

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


DAFilms.cz připravil pro filmové a dokumentární fanoušky dárek v podobě dvaceti divácky nejúspěšnějších snímků za rok 2013! Ve dnech od 23. prosince do 5. Ledna můžete zhlédnout dvě desítky celosvětově nejoblíbenějších dokumentů, mezi kterými nechybí snímky zástupců světové režisérské špičky, kratší studentské filmy i pionýrské archivní klenoty.

Na první příčky TOP 20 dokumentárních filmů letošního roku, diváci DAFilms.cz umístili především snímky zaštítěné známými jmény světových autorů a dokumenty prověřené časem. Hned dva průkopnické filmy z počátků české kinematografie, umístěné na předních místech diváckého seznamu, dokazují, že se digitalizace archivních filmových materiálů setkává s významným ohlasem ze strany širšího diváckého publika.

První monotematický dokument věnovaný české metropoli Stará Praha (1920) a katastrofický snímek Smrtelný let aeroplánu pod pražským mostem (1919) zůstávají i do budoucího roku společně s dalšími osmi archivními perlami z Národního filmového archivu v Praze v dokumentárním online katalogu. Velkou část divácké pozornosti si ukrojily také snímky zařazené do retrospektivních přehlídek zavedených dokumentárních hvězd.

Do první šestice se dostal jak krátký kontroverzní film první dámy francouzského dokumentu Agnès Vardové Ženská odpověď, tak masterclass německého solitéra Wernera Herzoga. Že se však diváci DAFilms.cz neobávají ani méně známých autorů či experimentálně laděných prací prokazuje například úspěch psychoanalytické filmové hříčky Imitace života kanadského umělce Mika Hoolbooma či vysoká čísla sledovanosti krátkého portugalského snímku Praxis.

Českou a slovenskou tvorbu v diváckém výběru zastupují zejména snímky soutěžící o cenu Český lev Láska v hrobě, Věra 68 a Váňa a aktuální práce mladších dokumentárních autorů Zuzany Piussi, Petra Kerekese a Romana Fábiana.

Porovnejte svůj filmový vkus s výběrem dalších desítek tisíců diváků a vyberte si vlastní „top“ dokument roku 2013!

Dvacítku dokumentů můžete on-line sledovat zde: http://dafilms.cz/event/150-top-20-13/

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Filmové recenze

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!