Projekt 100 v příštím roce uvede remasterovanou verzi Koyaanisqatsi, Pulp Fiction nebo sci-fi 2001: Vesmírná odysea

Projekt 100 v příštím roce uvede remasterovanou verzi Koyaanisqatsi, Pulp Fiction nebo sci-fi 2001: Vesmírná odysea

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Projekt 100 v roce 2014 uvede filmy Koyaanisqatsi, 2001:Vesmírná odysea, Pulp Fiction: Historky z podsvětí a Ostře sledované vlaky.

Úspěšný a velmi oblíbený Projekt 100, který od roku 1995 každoročně pořádá Asociace českých filmových klubů, vstupuje do dalšího ročníku. Slavnostním zahájením Projektu 100 v novém roce bude premiéra digitální verze kultovní filmové eseje amerického režiséra Godfreye Reggia Koyaanisqatsi, která se uskuteční 30. ledna v pražském kině Světozor.

Díky Projektu 100 se do tuzemských kin v roce 2014 dostanou čtyři mimořádně kvalitní, oceňovaná díla světové a české kinematografie, restaurovaná a v digitální podobě, jejichž uvedení je očekávanou filmovou událostí.

Pro Projekt 100 – 2014 jsme vybrali další čtveřici klasických snímků, jejich síla a myšlenka nejlépe vyniknou na velkém plátně. Pevně věřím, že jak v lednu Koyaanisqatsi, tak v březnu 2001: Vesmírná odysea, v květnu Pulp Fiction: Historky z podsvětí a konečně v létě Ostře sledované vlaky nabídnou divákům mimořádný a obohacující zážitek,“ říká programová ředitelka Asociace českých filmových klubů Iva Hejlíčková.

Organizátoři tak pokračují v osvědčeném konceptu, kdy se ke konkrétnímu měsíci váže filmový titul reprezentující klíčovou oblast distribuce klasických filmů: leden – americká klasika, březen – evropská klasika, květen – kultovní film 90. let, srpen (tradičně v programu Letní filmové školy Uherské Hradiště) – česká klasika.

Oficiální stránky Asociace českých filmových klubů: www.acfk.cz

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Místo konání: Kino Světozor

Filmové recenze

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!