Karel Gott vystoupí na Rock for People

Karel Gott vystoupí na Rock for People

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Karel Gott dokáže překvapit. Nejen tím, že za svou kariéru dokázal na hudební scéně tolik, jako nikdo v naší zemi, ale nyní vytasil další zbraň. Tou zbraní je jeho perfomance na festivalu Rock for People. A nebude to jen tak nějaké vystoupení. V prvé řadě je to poprvé, kdy pan Karel Gott vystoupí na tuzemském rockovém festivalu, v druhé řadě to bude nezapomenutelná show plná světelných efektů. Čtvrtého července tak návštěvníci budou moci posoudit tvrdší výraz našeho nejpopulárnějšího zpěváka, kterého proslavily především bel cantové písně. I když měl ve svém repertoáru i skladby v rock'n'rollovém žánru, akcím typu Rock for People se zatím vyhýbal.

Karel Gott je fenomén. Od roku 1964, kdy poprvé zvítězil v anketě o Zlatého (dnes Českého) slavíka si v ní udržel suverenní postavení až dodnes. Tak trvalá a dlouhodobá popularita a úspěch jsou ve světě populární hudby naprostou vyjímkou. Získal mnohá ocenění a v průběhu své více než padesátileté zpěvácké kariéry zvítězil 37krát v anketě Zlatý slavík.

Na Rock for People několinásobný Zlatý slavík zazpívá například hity Dám dělovou ránu, Trezor nebo Zdvořilý Woody. Z novější produkce pak zazní Gottova autorská píseň Já tě budu mít rád. Interpretovat bude i cizí písně, třeba skladby skotské skupiny Nazareth a jiné melodické rockové písně. 

Karel Gott za doprovodu jeho Boom Bandu vystoupí v obřím stanu pro 12 tisíc lidí. "Neváhal jsem ani minutu. Je to pro mne příjemná změna, protože na otevřené scéně často nevystupuji. Ačkoli mě rockeři příliš nebrali a ani moje publikum mě v tomto žánru nehledalo, jako člen rock'n'rollové generace je to nesmazatelně ve mně. O festivalu Rock for People jsem slyšel, že je víceméně nadžánrový, takže není čeho se bát. Je možné, že trochu přitvrdím, ale to je otázka momentální atmosféry. Během potlesku, jestli nějaký bude, je čas pro rozhodnutí, jakou píseň zařadit. Rozhodující je pro nás naladění publika," prohlásil dobře naladěný Karel Gott v rozhovoru pro ČT24.

Organizátoři festivalu Karla Gotta lanařili prý několik let. "Myšlenkou jeho vystoupení na Rock for People se zabýváme zhruba pět let. Byli jsme si vědomi, že na žádné podobné akci Mistr nikdy nevystupoval, ale přesto jsme o jeho účast na festivalu stále usilovali. Letos se to k naší velké radosti povedlo. RfP je jediný festival, na nějž Karel Gott přijal pozvání, čehož si velmi vážíme a těšíme se, že zazní skladby, které všichni dobře znají. Skutečný rock'n'roll, který na koncertech i v éteru potvrzuje punc kvality a inspirace již více než 50 let. Toto vystoupení bude mít jistě nenapodobitelné kouzlo pro všechny zúčastněné a je jasné, že to bude neopakovatelná rarita a vzácnost," uvedl v rozhovoru pro Rock&Pop dramaturg festivalu Petr Fořt.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Umělci: Karel Gott

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!