KulTýden od 6. do 12. září: maligní Wan, první Nesbøvy povídky i Proměna v tanci

KulTýden od 6. do 12. září: maligní Wan, první Nesbøvy povídky i Proměna v tanci 

Dosud nejbrutálnější horor Jamese Wana, povídky o fatální nevěře z pera Jo Nesba nebo choreografie podle Franze Kafky. Nejen o tom v novém vydání KulTýdne, podcastového přehledu kulturních událostí.

Hororový virtuos James Wan slibuje, že jeho přelomový debut SAW: Hra o přežití je oproti nejnovějšímu Zhoubnému zlu slabý odvar. O čem pojednává filmařův údajně nejvíce násilný a nejkrvavější snímek, který tento týden vstupuje do českých kin?

Řehoř Samsa se v pravděpodobně nejslavnější povídce Franze Kafky transformoval v brouka, který je celému okolí na obtíž. Jak taneční soubor Dekkadancers převedl mnohoznačné dílo Proměna na jeviště Jatek78, prozrazuje choreograf, skladatel a zároveň představitel hlavní role Ondřej Vinklát.

Víno, ženy, zpěv a také plno burčáku a doprovodných akcí. Do města pod mýty opředeným vrchem Říp se vrací oslava sklizně révy nabitá nejen koncerty. O programu Roudnického vinobraní promluvila tamní manažerka kulturních akcí Beata Krůpová.

Hravé obrazy nažhavených byznysmenů i rozevlátých hipsterů nebo ponurá plátna z koronavirového bezčasí. Kutnohorská galerie GASK otevírá nové výstavy Michaely Petrů a Šimona Sýkory, které přibližují kurátorky Veronika Marešová a Vanda Skálová.

Norský autor detektivních bestsellerů Jo Nesbø se v Žárlivosti a jiných povídkách vůbec poprvé ponořil do krátkého prozaického útvaru. Literární novinku blíže nastínila spisovatelova dvorní překladatelka Kateřina Krištůfková.

V závěru nepřehlédněte tip na stálice i zbrusu nové typy kurzů a přednášek, které na podzim zahajuje pražské Divadlo GongObecním domě ve Vysočanech. Více slovy Kristýny Pavlatové.

Poslechněte si i další epizody podcastu KulTýden, který vychází každé pondělí.

Foto: Warner Bros

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Mohlo by tě zajímat