Kam za filmy na čerstvém vzduchu? Tipy na letní kina po celé Praze

Kam za filmy na čerstvém vzduchu? Tipy na letní kina po celé Praze 

I když můžeme toto léto strávit také v kinosálech, určitě neurazí ani jeho venkovní alternativa s často neopakovatelnou atmosférou. Na jaká místa se v Praze vypravit?

Kasárna Karlín

Na nádvoří bývalých kasáren se letos můžete těšit na opravdu našlapaný program. Červen začne výběrem ze soutěžních sekcí krátkých filmů Pragueshorts. První sobota v měsíci pak bude patřit opěvovanému polskému snímku Corpus Christi a dále se pak dostane třeba na sci-fi 12 opic, film Karel, já a ty a nebude chybět ani velká premiéra Vítejte v Česku, která připadá na 17. června. Jde o tři krátké filmy zkoumající českou identitu z různých pohledů. Později pak přijde na řadu Tarantino, Chlast a další filmové trháky. Vstupenky pořídíte za 80 Kč.

Letní kino v CAMPu

Centrum architektury a městského plánování nedaleko Karlova náměstí plánuje v rámci letošního prázdninového programu Praha pod mikroskopem také promítání snímků na nádvoří. Chybět nebude oscarový vítěz Chlast, klasická belmondovská komedie Muž z Ria, film režiséra Paola Sorrentina Velká nádhera, portrét kalifornské metropole Los Angeles hraje sebe nebo třeba drama Taxikář v režii Martina Scorseseho v titulní roli s Robertem de Nirem. 

Letní kino Evergreen v DOXu

Na střechu multifunkčního sálu DOX+ v Holešovicích se vrací open air promítání, kde si kromě filmů užijete výhled na vzducholoď Gulliver. Každou středu až do poloviny září se tu od jednadvaceti hodin odehraje tiché kino. Dramaturgicky se tentokrát soustředí na adaptace výjimečných literárních děl. Jako první bude 30. června na programu celovečerní verze Pěny dní z pera Borise Viana.

Dramaturgii letního kina přibližuje v dvacátém devátém dílu podcastu KulTýden programová ředitelka DOXu Michaela Šilpochová. 

Letní Lucerna

Nejstarší české kino zahajuje prázdninovou sezónu na střeše funkcionalistického domu Radost na Žižkově. Jako první se bude 20. června promítat klasika v restaurované verzi, která satirizuje naši národní povahu, Hoří, má panenko tvůrčího tria Forman, Papoušek a Passer. Následující neděli bude na programu proslulý muzikál Starci na chmelu. V duchu kultovních snímků bude dramaturgie letního kina pokračovat až do 29. srpna.   

Letní kino Lihovar

S filmy na čerstvém vzduchu pokračuje také MeetFactory, a to ve spolupráci s ČRo Vltava. Tentokrát se ovšem přesouvá do prostor bývalého Lihovaru. Každou středu od půl desáté nabídne jeden vybraný film zdarma a k dispozici bude také plně vybavený bar. První projekce proběhne 2. června a maraton odstartuje dokument King Skate. Dále je přichystán také snímek Druhá strana naděje, Dokud se tančí, Tenkrát v Hollywoodu a další.

Cross Club

Holešovické letní kino se letos také opět pouští do promítání, a to každou středu za 100 Kč. Taktéž začíná 2. června a program otevře Šarlatán. Následovat budou třeba Samotáři či tarantinovská klasika Pulp Fiction: Historky z podsvětí a také méně známé, ale neméně skvělé Čtyři pokoje

Letní kino v Klubovně

Dejvická Klubovna zřizovaná sdružením Povaleč zahajuje šestou sezónu taktéž ve středu 2. června hudební lahůdkou Beats vzpomínající na vzestup hudebních rave parties ve Velké Británii. Za 50 Kč si pak budete moci užít v rámci nedělních bijáků třeba klasiku Monty Python a Svatý Grál, Chlast nebo Trainspotting.

Letní kino u Keplera

Desátým červnem započne promítání také u Keplera na Praze 6. Vše otevře Kouř, který kino zařadilo do sekce České kulťárny. Mezi ně patří také Ikarie XB1 a dále dostane prostor také novinka Chlast ověnčená Oscarem, filmy španělského režiséra Almodóvara Bolest a sláva a Rozkoš v oblacích nebo muzikálový Rocketman. Promítání začíná po deváté večer a vstupné pořídíte za 100 Kč.

Letní kino Pragovka

Program na nádvoří vysočanského industriálního areálu odstartuje 17. června. Mezi tituly v rámci dvanácti projekcemi, které poběží každý čtvrtek, nechybí satirický muzikál Kouř, Kubrickova 2001: Vesmírná odysea, LGBT berlínská novinka Léto v Kreuzbergu, hudební romance z pozdního Sovětského svazu Léto, dokument Pátrání po Sugar Manovi, pásma z FAMU i z ji.hlavské sekce Fascinace nebo také snímek na přání. 

Letní kino Ledárny Braník

Autokino Ledárny začíná nově fungovat i jako letní kino. Kapacita se změní na přibližně dvacet aut a sto lehátek. Zahajovacím filmem bude 2. července klasika Big Lebowski. Během července se bude v branickém prostoru promítat další kultovní snímek Lola běží o život, romantická road movie Paříž, Texas, komedie Pařba ve Vegas, vítězný počin na loňském dokumentárním festivalu Ji.hlava Nová šichta, muzikál Zpívání v dešti, horor Rosemary má děťátko nebo novodobá adaptace Fitzgeraldova románu Velký Gatsby

Letní kino Kinská

Také v zahradě Kinských chystají filmové léto. Započne 4. června s kraťasy z Pragueshorts Film Festival a nezapomíná se ani na děti. Pro ty je na první červnovou sobotu připravena celovečerní animovaná pohádka Princova cesta. Desátého června pak na plátně uvidíte novinku Heleny Třeštíkové Anny zachycující šestnáct let ze života sympatické ženy, která se živí prostitucí. 18. června je pak na programu Bílá na bílé a po skončení projekce proběhne diskuze s režisérkou Vierou Čakanyovou. Vstupné je za 90 Kč.

Letní kino Kamínka

Ani zbraslavské léto nebude bez filmových zážitků. Za 100 Kč na vás v průběhu června čeká Šarlatán Agnieszky Holland, Samotáři, Pulp Fiction: Historky z podsvětí nebo Modelář s Kryštofem Hádkem a Jiřím Mádlem.

Vypich

Každý čtvrtek na vás budou čekat filmy také na Vypichu. Jednou měsíčně pak bude vyhrazen páteční program dětem. Zatím je znám pouze snímek přichystaný na čtvrtek 3. června. Půjde o českou komedii Vlastníci s hvězdným obsazením, kde nechybí ani Tereza Voříšková nebo Vojta Kotek. Další filmy si diváci odhlasují na Facebookových stránkách letního kina. Vstup je volný.

Libeňské filmové léto

V někdejším paláci Humanita kousek od stanice metra Palmovka ožívá libeňské kino letními projekcemi na dvoře. Odehrávat se budou každý pátek od 21.30 hodin po celé prázdniny. Startuje se 2. července symbolicky adaptací povídkové prvotiny Bohumila Hrabala Perličky na dně. Během července se diváci mohou těšit na dokument o Karlu Gottovi, nesmrtelný muzikál Starci na chmelu nebo třeba koncertní film Queen v Budapešti

Letní kino Ládví

Prostory před Pivovarem Cobolis přímo u stanice metra Ládví budou během prázdninových večerů sloužit i jako bezplatné letní kino, které se odehraje pouze za příznivého počasí. V červenci se návštěvníci mohou těšit na filmové klasiky Pulp Fiction, Teorie tygra a Pomáda a ve stejném duchu bude program pokračovat také v srpnu, přičemž o výběru snímků rozhodují sami diváci na sociálních sítích. 

Kino Spirála

Vrací se i letní kino Spirála. Na jaké filmy se můžeme těšit zatím není známo, organizátoři upřesní program později. Začne se ovšem promítat 24. června a poslední snímek promítne Spirála 19. září v rámci vlastního víkendového filmového festivalu. Vstupné je zdarma.

Foto: kasarnakarlin.cz

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!