Zimní výstavy na jihu Čech: umělecké minigolfové hřiště i fotografie Karla Hájka

Zimní výstavy na jihu Čech: umělecké minigolfové hřiště i fotografie Karla Hájka 

Zahrát si netradiční minigolf, prohlédnout si snímky fotožurnalisty Karla Hájka nebo knižní ilustrace výtvarnice Evy Volfové? To vše můžete v zimních měsících na výstavách v jižních Čechách.

1. Profese scénograf

To nejzajímavější z fondu scénografie nabízí výstava v prachatickém Muzeu české loutky a cirkusu. Návštěvníci zjistí, jak se proměňovala práce divadelního scénografa od iluzívního divadla v kukátkovém jevišti přes meziválečnou avantgardu až po moderní scénu jevištní básnické metonymie. K vidění budou díla Josefa Čapka či Vlastislava Hofmana.  

Josef Čapek, Příhody Lišky Bystroušky, 1925. Foto archiv NM

2. Sladké Vánoce

Nalaďte se do vánoční atmosféry v Galerii 140 v Táboře, kde se na tradiční výstavě tentokrát zaměřili na sváteční gastronomii. Prohlédnete si historické formy na čokoládu, formičky na drobné cukroví i dřevěné formy na tlačené perníky. Nebudou chybět vánoční dekorace, betlémy ani Strom splněných přání pro děti ze sociálně slabých rodin. Výstava je otevřena do 6. ledna.

3. Karel Hájek – Byl jsem při tom

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci hostí výstavu snímků proslulého novinářského fotografa Karla Hájka, od jehož smrti letos uplynulo čtyřicet let. Autor objektivem zachycoval historické události od druhé světové války po normalizaci, zvěčňoval také československé prezidenty – byl dokonce osobním fotografem Edvarda Beneše. Seznámit se s jeho tvorbou můžete do 30. prosince.

4. Eva Volfová – Vystřiženo vyšito

Známá česká textilní výtvarnice, kreslířka a grafička Eva Volfová se představuje v Domě Štěpánka Netolického v Třeboni. Zabývá se také ilustracemi dětských knížek, které zpracovává netradičním způsobem, a to výšivkou. Její ilustrace a knihy získaly ocenění v soutěži Nejkrásnější česká kniha či Zlatá stuha. K vidění budou od 8. prosince až do 3. března.

Netradiční minigolf v Českých Budějovicích. Foto archiv Objevárium

5. Objevárium Minigolf

Zahrát si minigolf v pokoji z minulého režimu i na závodní dráze nebo se trefit do klobouku kouzelníka Pokustona ze seriálu Bob a Bobek můžete v českobudějovické Galerii Mariánská do 6. ledna. Pro návštěvníky zdejší výstavy vytvořilo dvanáct výtvarníků, mezi nimi třeba Jakub Grec či Lukáš Kalivoda, originální a zároveň funkční minigolfové jamky.

Z výstavy Karla Hájka. Foto archiv MFMOM

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!