Kam na vánoční trhy v Praze? 6 tipů na místa s tou nejlepší vánoční atmosférou

Kam na vánoční trhy v Praze? 6 tipů na místa s tou nejlepší vánoční atmosférou  

Česká metropole se pravidelně na přelomu listopadu a prosince zahaluje do vánočního hávu. Ulice prosvětlují světýlka a prodejci začínají připravovat své stánky. Kdo si chce prohlédnout vánoční stromeček, může zvolit hned z několika míst. Praha je totiž vánočních trhů plná! A proto vám přinášíme výběr těch, které byste rozhodně neměli minout!

1. Staroměstské náměstí

Samozřejmě, že náš výběr nemůžeme začít ničím jiným, než ‚provařeným‘ Staromákem. Každodenně zaplňují náměstí melodie tradiční vánoční hudby a celý program vychází z českých svátečních tradic. Letošním tématem jsou Pohádkové vánoce, především kultovní Popelka Boženy Němcové. Hudba Karla Svobody ze snímku Tři oříšky pro Popelku doprovází také pravidelné rozsvěcování stromečku. Střídá se s motivem Somewhere in my memory od Johna Williamse.

2. Václavské náměstí

Vánoční trhy proměnily v pohádkové místo i tak vizuálně nepřívětivou oblast, jakou je Václavské náměstí. I tady vyrostly prodejní domky, v nichž návštěvníci seženou tradiční vánoční zboží, pochutiny, delikatesy, řemeslné výrobky i svařené víno. Stejně jako na Staroměstském náměstí se i tady bude na Štědrý den rozlévat rybí polévka. Otevřeno je každý den až do 6. ledna od 10 do 22 hodin.

3. Náměstí Republiky

Stejnou otvírací dobu mají také vánoční trhy na náměstí Republiky před obchodním centrem Palladium. Přestože nepatří rozhodně mezi největší, člověk na nich najde vše, co k takovému svátečnímu jarmarku patří – sváteční výzdobu, vánoční zboží i rukodělné výrobky. Nechybí ani tradiční vánoční pokrmy jako cukroví, nezbytný svařák či horké kaštany.

4. Pražský hrad

A vánoční atmosférou i tento rok ožije rovněž Pražský hrad. Na náměstí U Svatého Jiřího a ve Stájovém dvoře vyrostlo více než 70 dřevěných stánků. Kromě tradičních výrobků a specialit se mohou návštěvníci těšit i na bohatý doprovodný program – třeba na ukázky tradičních českých řemesel. Za katedrálou sv. Víta, Václava a Vojtěcha se usídlí třeba kovář či malíř vánočních ozdobiček.

5. Náměstí Míru

Na bohatou nabídku tradičních produktů i občerstvení lákají také vánoční trhy na centrálním náměstí Vinohrad na náměstí Míru. Návštěvníci si mohou pochutnat na vánočním punči, svařeném víně, palačinkách nebo specialitách na grilu.

6. Adventní trhy na Jiřáku

Každý den od 30. listopadu do 24. prosince se otvírají Adventní trhy na Jiřáku, které lákají na skutečně bohatý doprovodný program. Návštěvníci si na nich mohou užívat živého betlému, cirkusu, pohádek, tance, kreativních dílen i hudby nejrůznějších žánrů. V bohatém programu si vybere každý, i ti nejmladší!

Foto: Facebook Vánoční trhy Praha, Trhy Praha/Prague Markets, Vánoční trhy na Jiřáku

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Fotografie k článku

Kam na vánoční trhy v Praze? 6 tipů na místa s tou nejlepší vánoční atmosférou Kam na vánoční trhy v Praze? 6 tipů na místa s tou nejlepší vánoční atmosférou Kam na vánoční trhy v Praze? 6 tipů na místa s tou nejlepší vánoční atmosférou
 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!