7 tipů, kde si v Praze poslechnout i zazpívat tradiční Rybovku

7 tipů, kde si v Praze poslechnout i zazpívat tradiční Rybovku 

Také si bez České mše vánoční Jakuba Jana Ryby nedokážete představit Vánoce? Jsme na tom stejně. Proto vám přinášíme přehled těch nejzajímavějších. Na mnohých si můžete i s chutí zazpívat a naladit se tak na krásný vánoční čas.

1. Rybovka v Divadle Bez zábradlí

Již v sobotu 8. prosince můžete zajít na scénické provedení Rybovky do Divadla Bez zábradlí. Dětská opera Praha zde oživí nejen postavy pastýřů, Panny Marie, zpěváků a venkovanů v dobových kostýmech, ale i samotného Jakuba Jana Rybu. Představení začínají v 11:00 a 13:00 hodin.

2. Netradičně do Pragovky

11. prosince se od 18:30 hodin vydejte do industriálních prostor vysočanské Pragovky. Sbor, orchestr a sólisté Gaudium Pragense zde Rybovku předvedou v autentické podobě blížící se rožmitálskému originálu z roku 1796.

3. Do katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě

20. prosince zavítejte do katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Rybovku zde předvedou žáci, rodiče a učitelé ZUŠ Hostivař, hosté ze zahraničních partnerských škol, Hostivařský komorní orchestr a pěvecké sbory Canto Carso, Jasoň a RadHost. Začíná se v 19:00 hodin, vstup je volný.

4. Zazpívejte si na nádraží

Všichni, kdo si chtějí Rybovku nejen poslechnout, ale i zahrát či zazpívat, mohou přijít 23. prosince ve 13:00 hodin na pražské hlavní nádraží. Jedná se již o 18. ročník oblíbené akce, dirigovat bude jako obvykle Lukáš Prchal. Muzikanti si přinesou své nástroje, zpěváci - noty s sebou. Vstup je zdarma. 

5. Za Rybovkou na Letnou

Pokud by vám jedna Rybovka za den nestačila, přesuňte se v neděli 23. prosince k altánku u Letenského zámečku. Rybovu vánoční mši si zde můžete poslechnout i zazpívat od 15:00 hodin. Diriguje tradičně Miriam Němcová a vstup je opět zdarma.

5. Štědrý den v Týnském chrámu

Ani o Štědrém dnu nemusíte být bez své oblíbené Rybovy mše. Její tradiční provedení se bude konat od 16:30 v chrámu Matky Boží před Týnem v rámci mše svaté. Na stejné místo můžete za Rybovkou přijít i 13. ledna od 9:30 hodin.

6. Pod nočním nebem na Staroměstském náměstí

Rovněž na Štedrý den si můžete přijít Rybovku poslechnout jen o kousek dál na Staroměstské náměstí. Pod sváteční noční oblohou zde zazní od 21:00 hodin v podání smíšeného pěveckého sboru Vox Pragae, orchestru Praga Sinfonietta a sólistů. 

7. Tříkrálový podvečer na Vyšehradě

Tříkrálový podvečer můžete již tradičně strávit s Českou mší vánoční na Vyšehradě. 6. ledna od 16:00 hodin ji pro vás v bazilice sv. Petra a Pavla chystá sbor MáTa. Vstupné dobrovolné.

Rybovka u Letenského zámečku. Foto © Miriam Němcová, zdroj facebooková událost.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!